دیدار دولت

رهبر انقلاب اسلامی دستور روز گذشته رئیس‌جمهور برای برخورد با تخلفات در واردات خودرو را خوب خواندند و افزودند: البته این دستورها باید پیگیری شود تا به نتیجه مطلوب برسد.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.


حضرت آیت الله خامنه‌ای در این جلسه، شرط اصلی موفقیت در همه عرصه‌ها را برخورداری از «روحیه قوی، انگیزه، شجاعت و عزم راسخ» دانستند و افزودند: همه مدیران دولتی باید در مقابل مشکلات با تحرک بیشتر و با احساس مسئولیت مضاعف عمل کنند.


رهبر انقلاب اسلامی، تیم اقتصادی دولت را میاندار و محور اصلی کار و تحرک در کشور خواندند و همه دستگاهها را به هماهنگی با آن فراخواندند.


ایشان شرط دیگر غلبه بر تنگناها را ارسال تصویری مقتدر از دولت برشمردند و افزودند: تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد، زیرا نفس تلاشگری برای مردم جذاب و امیدوارکننده است.


رهبر انقلاب اسلامی همچنین صداوسیما و دستگاههای تبلیغاتی را به انتقال تصویر درست از اقدامات دولت توصیه کردند و افزودند: البته بیان انتقادهای منطقی اشکالی ندارد، ضمن اینکه بخش عمده‌ای از تصویرسازی درست از دولت وابسته به عملکرد مسئولان است، یعنی مسئولان باید به میان مردم، کارگران و صنایع بروند و از نزدیک با آنها ارتباط برقرار کنند.


حضرت آیت الله خامنه‌ای با مقتدرانه توصیف کردن مواضع رئیس‌جمهور کشورمان در اروپا افزودند: نشان دادن اقتدار در مقابل بیگانگان بویژه امریکایی‌ها امری لازم است و این کار باید بهنگام، صریح و قاطع انجام شود.

«دنبال کردن جدی کارها با استفاده از امکانات و توانایی‌های کشور» سفارش دیگر رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان بود.


ایشان افزودند: البته طرف‌های اروپایی موظفند تضمین‌های لازم را در خصوص برجام بدهند اما نباید اقتصاد کشور به این موضوع گره زده و معطل آن شود.


حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر «لزوم گسترش روزافزون دیپلماسی و ارتباطات خارجی»، افزودند: به جز موارد معدودی همچون امریکا، روابط کشور با شرق و غرب باید هر چه بیشتر تقویت شود و تحرک عملیاتی و هدفمند دیپلماسی افزایش یابد.


رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به بیان چند توصیه و راهکار برای حل مشکلات اقتصادی پرداختند.


ایشان تهیه «نقشه راه اقتصادِ با ثبات» را لازم دانستند و افزودند: اگر نقشه راه اقتصاد تهیه شود، مردم و فعالان اقتصادی تکلیف خود را خواهند دانست و با احساس ثبات و آرامش به کمک دولت خواهند شتافت.


«تقویت بخش خصوصی» و «ضرورت برخورد قاطع با متخلفان» دو توصیه دیگر حضرت آیت الله خامنه‌ای بود.


ایشان در همین زمینه به نمونه‌هایی از تخلفات برخی دستگاهها و افراد در مسائل اخیر سکه و ارز اشاره و تأکید کردند: باید با متخلفان در هر سطحی که هستند برخورد شود.


رهبر انقلاب اسلامی دستور روز گذشته رئیس‌جمهور برای برخورد با تخلفات در واردات خودرو را خوب خواندند و افزودند: البته این دستورها باید پیگیری شود تا به نتیجه مطلوب برسد.


ایشان «اشراف و اعمال قدرت دولت بر مبادلات مالی برای جلوگیری از عملیات مخرب نظیر قاچاق و پولشویی» را ضروری دانستند و با اشاره به برخی تخلفات انجام‌شده در استفاده از ارز دولتی گفتند: باید با سامانه های مربوط و یا مقررات قانونی جلوی چنین تخلفات آشکاری گرفته شود.


«جدی گرفتن سیاستهای اقتصاد مقاومتی»، «اقدام بهنگام و علاج واقعه قبل از وقوع» و «مبارزه واقعی با فساد» محورهای بعدی مورد تأکید رهبر انقلاب اسلامی در این نشست بود.


ایشان با تأکید بر اینکه در مبارزه با مفاسد ابتدا باید با فساد و عنصر متخلف برخورد و سپس به طور شفاف اطلاع‌رسانی شود، گفتند: البته مسئله برخورد با مفاسد در وهله اول به عهده مسئولان دستگاهها است و پس از آن باید موضوع به قوه قضاییه واگذار شود.


حضرت آیت الله خامنه‌ای، «حرف زدن رودرروی مسئولان با مردم و بیان شرایط» را لازم دانستند و خاطرنشان کردند: مشکلات را با مردم در میان بگذارید و ضمن ارائه اقدامات خود، نقشه دشمن را برای آنها تبیین کنید.


ایشان در پایان گفتند: جداً معتقدم دولت به شرط انجام اقداماتِ لازم، خواهد توانست بر مشکلات فائق آید و توطئه‌های امریکا را ناکام بگذارد.


در این جلسه، آقای روحانی رئیس‌جمهور خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت: همه تلاش خود را به کار می‌بندیم تا نکاتی را که بیان فرمودید، عملیاتی و اجرایی کنیم.


رئیس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمن برای نگران کردن مردم از آینده و ایجاد انتظارات تورمی، افزود: با وجود همه تلاشهای روانی و اقتصادی دشمنان ایران، درآمدهای ارزی و ریالی کشور در سه ماهه اول امسال بیش از سه ماهه اول سال قبل بوده و در بخش عمرانی ۲۲ برابر سال قبل اعتبارات لازم تخصیص و تأمین شده است.


آقای روحانی با تأکید بر اینکه برخی مسائل همچون اشکالات نظام بانکی و نقدینگی، ارتباطی با تحریم و فشارهای خارجی ندارد و از گذشته وجود داشته است، به برنامه دولت برای حل این مسائل اشاره کرد و گفت: حل این مسائل جزو دستورکارهای اساسی شورای عالی هماهنگی اقتصادی و ستاد اقتصادی دولت است.


رئیس‌جمهور همچنین هماهنگی کامل قوا و دستگاهها برای خنثی کردن توطئه‌های امریکایی‌ها را ضروری دانست.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 16
 • US ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  خودت امید مایی ... وای اگر نباشی... سلامتی هرکس دلسوز ایران است صلوات
  • BE ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
   27 18
   اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  رهبر مملکت مظلومانه باید بار تنبلی دولت اشرافی را هم بکشد. متاسفم برای مدیران
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  69 74
  یکی از شغل هایی که دولت روحانی ایجاد کرده شغل شریف امتیاز منفی ده در رسانه های اصولگراست :خخخ
  • AE ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
   خود من یه تنه با یه دستگاه بدون فیلترشکن یا امکانات خاصی تا صد مثبت و منفی رو جابه جا کردم
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  26 57
  موافقم. درود
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  50 48
  چرا مشروح بیانات مقام معظم را منتشر نمی کنید. امیدوارم گوش دولت روحانی را حسابی بپیچانند که به خود بیاید
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
   11 17
   پیچاندن گوش دولت. جلسه با دولت. تذکر جدی به دولت. توصیه به دولت. درخواست گزارش ارزی و ...از دولت قطعا فایده نداره. نهایتش این دولت یک گزارش همراه با امار دستکاری شده و جعلی ارائه خواهد کرد و دیگر هیچ. باید دولت رو برکنار کرد. قطع برق خون ملت رو در گرمای شدید به جوش اورده. نظام باید با احساس خطر کم کم نسبت به عزل روحانی شروع به اقدام کند. این جلسات سبب ادم شدن دولت تزویر و دروغ نخواهد شد
  • اصلاح طلب IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
   11 11
   مگه دیکتاتوریه عمو؟؟ برجام هم رهبری به عنوان یک شخص فقط مخالف بود..همین
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  15 15
  روحانی تا یک خوابه بعدش کباب میزنه بعدش می ره تو یه سالن اختصاصی ورزش بعدشم می ره استلخ
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  7 15
  کمی از مگوهای عتابات رهبر به روحانی هم میگفید
 • IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  12 9
  شما گفتیو روحانی هم گفت چشم حتما انجام میدم...
 • IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  35 19
  رهبر عزیزم نرود میخ اهنی در سنگ بیش از 5 ساله شما به ایناتوصیه دارین
 • محمد IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  17 17
  اینها فقط به حرف های فدریکا موگرینی گوش می دن!
 • RO ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  3 31
  رهبر گفته وحدت اونوقت یه مشت احمق اومدن اینجا تفرقه راه بندازن
  • FR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
   0 14
   وحدت كلمه همانطور كه امام ميگن
 • پری مجرد ۴۶ ساله IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  4 23
  رهبری باید برخورد غلاظ و شدادی با دولت کند
 • بنده AE ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  6 10
  چقدر این سالها درست گفت کسی گوش نکرد همراه با تمام شیرینی های انقلاب چه درد زیادی داره تاریخ بعد انقلاب.
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  2 1
  الان مدیر یک سازمان یا شرکت دولتی کوچک و متوسط به میان مردم و کارگران و کارمندان خود نمی رود چه برسد به دولتی ها متاسفانه اکثر مسئولین پر رو شده اند و خود را تافته جدابافته می دانند و متاسفانه دستگاههای نظارتی هم به لحاظ وابستگی حقوقی و بودجه ای با مدیران هم کلام شده و بسیاری از تخلفات را نادیده می گیرند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس