کد خبر 874163
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
مسیح علی نژاد

حتی یک عکس بی حجاب در ایران نداری که به معدود زنانی که تو را حامی و فرشته نجات خود می‌دانند، نشان دهی و بگویی من هم در ایران علیه «حجاب اجباری» ایستادم!

به گزارش مشرق، ۱۹ ساله باردار بودی و در روستا زندگی می‌کردی، به امید کسب جایگاه اجتماعی بهتر  و کسب درآمد از روستا به تهران آمدی و به عنوان «خبرنگار پارلمانی» شروع به فعالیت کردی، برخلاف تمام اعتراض‌های علنی و غیرعلنی خودت که در صفحه اینستاگرامت با رنگ ولعاب به نمایش می‌گذاری، آن روزها تابع قانون اساسی ایران، «حجاب» داشتی و با پوشش حجاب در محل کارت، خیابان و تمام مکان‌های عمومی حاضر شدی، گواه این حرفم هم عکس‌هایی است که از دوران ایران بودنت در صفه اینستاگرامت منتشر کردی و حتی یک عکس بی حجاب در ایران نداری که به معدود زنانی که تو را حامی و فرشته نجات خود می‌دانند، نشان دهی و بگویی من هم در ایران علیه «حجاب اجباری» ایستادم!

ببینید:

فیلم/ سوژه سازی نوچه های مسیح علی‌نژاد در ایران

نهایت اعتراض تو به حجاب در ایران این بود که گره روسری خود را باز کنی و عکس بگیری، آن هم در جاهای خلوت و دشت و دمن، گفتی این تجربیات برای من به واژه «آزادی‌های یواشکی» تعبیر می‌شود، ولی در اصل این اعتراض‌های یواشکی نشان از ضعف تو دارد، چراکه در زمانی که خبرنگار هستی و در کشوری که قانون دارد در حال  فعالیت هستی باید مطابق با قانون اساسی آن رفتار کنی تا جایگاه شغلی و درآمد داشته باشی و این موضوع هم همانطور که تو بهتر از من می‌دانی ربطی به ایران ندارد و در هرکشوری که وارد می‌شوی باید قانون آن کشور را رعایت کنی، گفتم رعایت قانون، اما یادم نبود تو خیلی هم به قانون تسلط نداری و فقط دنبال جنجال و سر و صدا هستی، آن هم سروصدایی که پشتوانه منطقی ندارد، حتی از نظر خودت، چراکه اگر بر حرف‌هایی که می‌زدی مطمئن بودی، زمانی که حقوقدانان دعوت تو به بی حجابی را کاری خلاف قانون دانستند و گفتند حتی از منظر سازمان ملل برخواستن با قوانین اساسی کشورها یک اعتراض مدنی نیست، فورا تغییر موضع نمی‌دادی و به دخترکانی که چشم بسته تو را دنبال می‌کنند نمی گفتی: «دیگر روسری را از سر خود برندارید و تنها برای نشان دادن اعتراض یک شال سفید به دست بگیرید»! آری تو فقط به دنبال شلوغ بازی های بدون پشتوانه هستی و بیچاره افرادی که تو را نشناخته دنبال می‌کنند.

روز پنجشنبه همایش راهپیمایی دختران انقلاب در تهران برگزار شد و مادر و خواهر تو در آن راهپیمایی حضور داشتند، قبل از سخنان خواهرت تمام رسانه‌های همسو با تو نوشتند: «خواهر و مادر مسیح علینژاد را به اجبار به خیابان آوردند و سخنان این چنینی»! اما این رسانه‌ها یادشان رفته بود که در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته، مادرت با پوشش چادر به خیابان آمد تا خیلی قبل‌تر از خواهرت بگوید: «ما پای این نظام هستیم».

خواهرت لب به سخن گشود و برخلاف مهر و محبت خواهرانه و با بغضی که که تنها یک خواهر معنی آن را می‌داند از تو اعلام برائت کرد و گفت که موافق رفتارهای خواهرم نیستم و پای این نظام بودم و هستم.

می‌توان حدس زد که بازی تو را به هم زده و برخلاف پست‌های رنگارنگ اینستاگرامی‌ات که بارها گفتی من با وجود نداشتن اعتقاد به حجاب در کنار خانواده ام هستم که به داشتن حجاب اعتقاد دارند، من و خانواده‌ام همیشه در کنار هم هستیم، مادرم با مقنعه مشکی و من با روسری سفید و... و.

این بار خانواده‌ات علنی اعلام کردند که تو در کنار آنها نیستی و برای یک دختری که در خارج از ایران است و تنها حامیان خیالی‌اش (خانواده) را این چنین از دست داده است، دیگر چه می‌ماند جز اینکه بازهم یک عکس با حجاب خود در ایران را منتشر کند و بگوید: «من از اول هم بخاطر این اختلاف‌ها با خانواده مشکل داشتم و به همین دلیل نتوانستم همراهشان باشم»! بالاخره تو کنار خانواده‌ات بودی یا علیه خانواده‌ات؟ دلتنگی‌ها و صحبت‌های تلفنی و تصویری و داستان‌هایی که از دوران ایران بودند نوشتی (وقتی ۱۹ ساله بودم دستگیرم کردند و مادربزرگم گفت این حرکت یعنی ایستادن در برابر خانواده‌های مذهبی) را باور کنیم یا عبور تو از خانواده‌ات و اعلام برائت متقابل تو از خانواده‌ات؟

در نهایت تو از تهران به لندن رفتی و آنجا برای کسب درآمدی بیشتر از ایران، حجاب را از سر برداشتی و با بی‌حجابی به کارت ادامه دادی و هرکاری کردی تا مبادا به کسب درآمد تو در لندن لطمه‌ای بخورد، بی‌حجاب در لندن زنان را مجبور کردی تا در برابر قانون کشورشان بایستند و در پارادوکسی خنده دار به آنها اجبار می کردی تا به حجاب اجباری ایران «نه» بگویند، «مسیح علینژاد» تو همان تعداد اندکی از زنان ایرانی را مجبور به «بی‌حجابی اجباری» کردی!

اما نمی‌دانستی که افرادی که حجاب را برگزیدند (حالا چه زیاد و چه کم) حجاب را برای کرامت و جایگاهش برگزیدند و مانند تو حجاب را وسیله کسب درآمد خود نکردند، که یک زمان برای درآمد حجاب بر سرکنی و زمان دیگر حجاب را از سر برداری و چه کسی از آینده خبر دارد که قرار است این بار به چه چیزی برای کسب درآمد بیشتر چوب حراج بزنی؟ راستی تو که اینقدر با خانواده‌ات مشکل داشتی (بنا به گفته خودت در آخرین پست اینستاگرامی) چرا از همان روستا کشف حجاب نکردی و عازم غرب نشدی؟

*مهسا شمس کلائی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 26
 • غیر قابل انتشار: 2
 • کارشناس سیاسی IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  85 50
  یک زن افریته در رسانه دشمن قسم خورده ایران برای چندر غاز پول خودش را ارزشهایش را ایمانش را و حیثیتش را چوب حراج زده و متاسفانه تعدادی خانمهای ساده لو در داخل بدنبال عملی کردن لجن پراکنی او هستند جای بسی تاسف است از کسانیکه حرفهای او را ملاک قرار میدهند و میخواهند شرف خود را در معرض فروش بگذارند.
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  79 5
  موضعی که 360 درجه تغییر کنه که میشه همون موضع قبلی !! خوبه که منظورتون 180 درجه بوده ؟
 • شیرین IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  61 41
  اینوشماها بزرگش کردین خاک توسراون زنی ویادختری که ازاین فاسده تبعیت کنه لطفا خیلی بهش نپردازید باورش میشه کسی هست.
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  31 3
  منظورت تغییر ۱۸۰ درجه ایی بود.
 • AE ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  25 8
  مشرق تو خودت که تغییر 180 درجه ای میدی عنوان خبر رو
 • متانت IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  13 0
  خخخخخخخ
 • IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  6 0
  360
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  17 2
  این مملکت مشکلی ندارد که راجع به چه مسایلی صحبت می شود
 • ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  7 4
  oooo خخخخخخخخخخخ مشرق نیوز خخخخخخخخ
 • ن IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  20 8
  همه مشکلات شده مسیح علینژاد واقعآ که
 • احمد IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  17 0
  درباره روحانی و جانگیری و نوبخت و زنگنه و آخوندی و ترکان و دستاوردهای شگرفشون تو این پنج سال هم صحبت میشه ولی در صفحه های دیگه.
 • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  6 6
  یک لکاته که اینقدر باد کردن نداره!
 • رضا IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  11 3
  مروجین ومبلغین فساد وبیحجابی وکسانی که عفت وپاکدامنی زنان ودختران را لکه دار میکنند نه در دنیا خیر میبینند ونه درآخرت واینان مورد لعنت خداوند وفرشتگان هستند.لعنت الله علیه وعلیهم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس