محمدحسین مقیمی

استاندار تهران با بیان اینکه با شعار و احساسی برخورد کردن مشکلات حل نمی‌شود گفت: باید تعادل اجتماعی و زیست محیطی را به تهران برگردانیم و آمارها تبدیل به دستورالعمل شود.

به گزارش مشرق، محمدحسین مقیمی امروز در چهارمین جلسه مشترک ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی و کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی تهران با اشاره به مشکلات کشور اظهار داشت: کشورهای پیشرفته براساس امکانات موجود و طرح آمایش برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی بیان کرد: آلمان در جنگ جهانی زیرساخت‌هایش را از دست داد، اما از فردای جنگ تصمیم گرفتند کشورشان را بسازند، آن‌ها به موازات توسعه به محیط زیست و مسائل اجتماعی هم توجه کردند.

استاندار تهران با اشاره به عدم در نظر گرفتن ضمائم فرهنگی و اجتماعی در روند توسعه شهرها در ایران افزود: متأسفانه ما به ضمائم اجتماعی و زیست محیطی طرح‌ها توجه نمی‌کنیم که همین امر گرفتاری و مشکلات زیادی ایجاد کرده است، از این‌رو برای حل مشکلات لازم است نخست وضعیت موجود را شناسایی کنیم که در این زمینه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی اهمیت زیادی دارد.

مقیمی با اشاره به ضرورت پیاده‌سازی طرح‌های تحقیقاتی گفت: باید کارهایی که تاکنون انجام نشده را برنامه‌ریزی کرد باید به مسائل اجتماعی و زیست محیطی توجه شود تا تعادل را به تهران برگردانیم، اکنون جامعه نامتعادل است.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: با شعار و برخورد احساسی نمی‌توان مشکلات را حل کرد، بلکه تنها مسائل پیچیده‌تر می‌شود، بنابراین ضروری است که آمارها تبدیل به دستورالعمل شود.

منبع: تسنیم

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • علی GB ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  5 0
  تهرانی ها اگر تعادل داشتن به امثال شما ها رای نمی دادند
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  0 0
  تهرانی ها تعادل دارند شهرستانی های عزیزی که به تهران اومدن فریب نخورند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس