سید محمد امامی - سریال شهرزاد

گزارش حسابرسی شرکت ساختمانی وابسته به بانک سرمایه تایید می‌کند که افرادی منتسب به محمد امامی ساختمانی نیمه کاره را با قیمت کارشناسی ۹۶ میلیارد تومان به بانک سرمایه فروخته‌اند.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - سریال شهرزاد از انتشار نخستین قسمت فصل اول آن با حاشیه‌های فرامتنی فراوانی همراه بود. اغلب این حواشی که به صورت ممتد در فضای مجازی و وب سایت‌های خبری درباره آن مطالبی منتشر می‌شود اشاره به  پرونده محمد امامی سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده سریال شهرزاد و متهم صندوق ذخیره فرهنگیان است.

نفر سمت راست (در حال دست تکان دادن) : سید هادی رضوی داماد محمد شریعتمداری وزیر صنعت و از سرمایه گذاران سریال شهرزاد
نفر سمت چپ: سیدمحمد امامی تهیه کننده سریال شهرزاد

در بررسی این مهم، مسئله قابل تامل این است که شهرزاد، با هزینه تولید نجومی طی ۵ سال متوالی تولید و عرضه شد. محمد امامی از متهمین فساد هزاران میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان که در رابطه با این پرونده بازداشت هم شده است، در ۵ سال اخیر هیچ پاسخ روشنی در مورد منابع مالی و هزینه تولید این سریال در جهت شفاف سازی ارائه نکرده‌اند. تولید سریال  پنج سال به طول انجامید و این سرمایه‌گذار پرحاشیه همچنان از پاسخ‌گویی شفاف به رسانه‌ها خودداری می‌کند؛ وکلای محمد امامی نیز اجازه انتشار گفت‌وگویی با جزئیات کامل را در مورد پرونده ایشان نمی‌دهند. از زمان بازداشت محمد امامی در مهر ۱۳۹۵ ابهامات منابع مالی این سریال بیشتر می‌شود و پرونده منابع مالی سریال شهرزاد همچنان مفتوح است. 

در همین زمینه بخوانید:

پولهای کثیف در سینما و حواس‌های پرت متولیان

از سوی دیگر دادستان در ارتباط با پرونده صندوق دخیره فرهنگیان اعلام کردند که کل این پرونده اختلاس نیست و کمی بعد محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی لیست بدهکاران بانک سرمایه را منتشر کرد و نام محمد امامی در این لیست نبود. به پیوست تمام این رویدادها دادستانی لیست ۳۱ نفره‌ای را در ارتباط با این پرونده منتشر کرده است که بازهم نامی از محمد امامی در آن لیست دیده نمی‌شود. لیست محمود صادقی و دادستانی سند محکمی است که امامی از تمامی شایعه‌هایی که در موردش مطرح شده بگریزد، اما همچنان یک سئوال پر ابهام وجود دارد که این ابهامات با اظهارات محمدرضا محدث خراسانی قائم‌مقام مدیرعامل اسبق صندوق ذخیره فرهنگیان تبدیل به یک بمب خبری بزرگ شد.

اینجا بیشتر بخوانید:

پشت پرده تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان/ وام ۱۳۰۰ میلیارد تومانی برای تهیه کننده شهرزاد

در چهارم بهمن ماه ۹۵ محدث خراسانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ادعا می‌کند " محمد امامی سرمایه‌گذار مجموعه شهرزاد بیش از هزار میلیارد تومان وام از بانک سرمایه گرفته که با دستور آقای غندالی انجام شده است. این موضوعات را به مقام‌های امنیتی اعلام کردم که «آقای غندالی به بانک سرمایه دستور داده است و قسمت ارزیابی آن به آقای غندالی گفته است که اینکه گفته‌اید ۹۰ میلیارد تومان به این آقا بدهیم، این فرد که مستنداتی ندارد اما وی اعلام کرده است با دریافت یک چک به وی پرداخت شود».محدث خراسانی یادآور شد: در خیابان جمهوری اسلامی ساختمان خرابه‌ای به مبلغ ۲ میلیارد تومان به بانک سرمایه داده شده و به جای آن، ۹۰ میلیارد تومان گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۲۸ شرکت زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است، گفت: اینها مورد غفلت هستند؛ سال ۹۲ که آقای غندالی صندوق ذخیره را تحویل گرفت، سود صندوق ۱۱۵۰ میلیارد تومان بود آن هم در بدترین شرایط اقتصادی؛ در آن زمان بنده قائم‌مقام صندوق بودم و آقای «امیدعلی» مدیرعامل بود که در جلسه هیأت مدیره صندوق، آقای غندالی را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردند.آقای امامی برای اینکه فیلمی تهیه کند با آقای غندالی رابطه ایجاد کرد و از وی بین هزار تا ۱۳۰۰ میلیارد تومان وام با چک گرفته است که بعد نتوانست این مبلغ را برگرداند.

قائم‌مقام مدیرعامل اسبق صندوق ذخیره فرهنگیان، خاطرنشان کرد: بانک‌ها چنین وامی را به کسی نمی‌دادند و اگر پرداخت می‌کردند برای هر فرد معادل ۱۵۰ درصد ملک می‌خواستند؛ پس این افراد به جاهایی می‌روند که می‌توانند نفوذ کنند؛ به عنوان مثال آنها اعلام می‌کنند که اگر این فیلم در آینده تولید شد برای نمونه ۲۰ درصد به شما سود می‌دهیم و در قرارداد این طور امضا می‌کنند و وثیقه‌ای نیز ندارند که البته باید بدانیم فیلم جزو وثیقه نیست.

محدث خراسانی متذکر شد: آقای غندالی با چک به آقای امامی وام داده است و بعد آقای امامی نتوانسته است مبلغ را به صندوق برگرداند؛ الان مشکل این است که بانک‌ها وام نمی‌دهند و شرکت‌های دیگر نیز چنین وامی پرداخت نمی‌کنند اما پول ۹۰۰ هزار معلم را به راحتی بذل و بخشش می‌کنند و هیچ اتفاقی در این خصوص نیفتاده است.وی ادامه داد: اما اگر این مبلغ برای صندوق «شستا» کارگران بود و با  یک هشتم مبلغ یاد شده ، این اقدام انجام می‌شد، افراد جمع شده و اعتراض می‌کردند.

اما اگر محمد امامی ۱۳۰۰ میلیارد تومان گرفته باشد به عنوان وثیقه وام باید سند ملک در گرو صندوق داشته باشد که در صورت عدم بازپرداخت وام باید املاک در گرو بانک را واگذار کند.  در واقع بر اساس استنادات کاملا قابل دسترس و واقعی احتمال دارد که محمد امامی بر اساس اسناد در گرو بانک موفق به اخذ این وام شده باشد. چون پس از دستگیری در مهر ماه ۹۵ برخی از اموال وی در حال واگذاری به بانک سرمایه است و عکس سند دریافتی توسط مشرق این مسئله را کاملا تایید می‌کند و بر بخشی از اظهارات محدث خراسانی صحه می‌گذارد.

سند بالا بخشی از گزارش حسابرسی شرکت ساختمانی وابسته به بانک سرمایه است که تایید می‌کند که افرادی منتسب به محمد امامی ساختمانی نیمه کاره را با قیمت کارشناسی ۹۶ میلیارد تومان به بانک سرمایه فروخته‌اند که پس از کارشناسی مجدد مشخص شد در این معامله، ۴۱۶ میلیارد ریال (۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان) در این معامله از بانک سرمایه کلاهبرداری شده و بیش از ارزش واقعی ملک، به آقای امامی پرداخت شده است

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که ساختمان مهناز در سال ۱۳۹۳ ، ۲۵ میلیارد تومان از آقای محمد امامی خریداری شده است، اما بر اساس گزارش رسمی دادگستری، در این فقره هم ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بیش از ارزش واقعی ملک به آقای امامی پرداخت شده است.

در همین ارتباط و همانطور که در گزارش مذکور درج شده است، طبق دستور بازپرس شعبه اول دادسرای رسیدگی به جرایم پولی و بانکی سند وکالت فروش ۸ رقبه ملک متعلق به آقای محمد امامی به نام شرکت ساختمانی بانک سرمایه صادر شده و مدیریت شرکت مدعی است، مطالبات مزبور ( یعنی بدهی بانکی محمد امامی ) از محل فروش املاک فوق قابل تسویه می‌باشد تا این خسارت جبران شود.

**ماجرای وام ۵ میلیاردی یک بانک «خصولتی» به محمد امامی چیست؟

 با همه این حواشی، محمد امامی برای توزیع سودآور تولیدات در شبکه نمایش خانگی، موسسه تصویر گستر پاسارگاد را تاسیس کرده که مدیریت آن بر عهده علی اسدزاده است. شرکتی که حق پخش  ویدئویی آثار ایرانی را تهیه و آن‌ها را در بازار عرضه می‌کند. پس از آنکه بیست و هشت موسسه شبکه نمایش خانگی  با سوء مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ورشکست شدند و با جایگزینی VOD به جای توزیع سراسری DVD‌، تنها شرکت قدرتمندی که قدرت خرید رایت آثار ایرانی را دارد، موسسه تصویر گستر پاسارگاد است. سایر شرکت‌ها اگر بازگشت مالی بدست آورند می‌توانند به صورت قطره‌چکانی رایت آثار ایرانی را خریداری کنند. رایت فیلم‌های ایرانی طی رقمی  ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی به شرکت‌های موسسه شبکه نمایش خانگی واگذار می‌شود.

نکته جالب اینجاست که انحصار رایت فیلم‌های ایرانی عمدتا توسط موسسه تصویر گسترد پاسارگاد ارائه می‌شود و نوعی انحصار ناملموس در اختیار این موسسه است. تا قبل از اینکه این موسسه جریان توزیع فیلم‌های ایرانی را بدست گیرد اغلب فیلم‌ها به صورت غیر قانونی دانلود می‌شد، اما محمد امامی سازوکاری در فضای مجازی براه انداخت تا سایت‌های غیر قانونی، لینک قانونی سریال شهرزاد و آثار موسسه تصویر گسترد پاسارگاد را بازنشر می‌دادند و در صورت تخلف، برخورد سختی با آنها می‌شد.

قبل از این اقدام محمد امامی، آثار پخش شده توسط شرکت‌های قانونی به صورت غیرقانونی بارگذاری می‌شد و به همین دلیل بیست و هشت شرکت و موسسه شبکه نمایش خانگی ورشکست شدند و تنها موسسه‌ای که آثارش به صورت غیرقانونی بارگذاری نمی‌شود،‌ تصویر گسترد پاسارگاد است. موسسه ای که با همه حواشی که حول امامی، موفق شده با عنوان کارآفرین از یکی از بانک‌های شبه‌دولتی - که نام آن نزد مشرق محفوظ است - برای شروع به کار این موسسه ۵ میلیارد تومان وام بگیرد.

سئوال مهم این است که با وجود مفتوح بودن پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان بر اساس چه استدلالی بانک مورد نظر به عنوان کارآفرین به محمد امامی وام ۵ میلیارد تومانی می‌دهد و این کمک و امتیاز نصیب سایر شرکت‌ها نمی‌شود؟

پرونده محمد امامی، پول‌های کثیف در سینما و ارتباط با فسادهای کلان اقتصادی ابهامات و نقاط تاریکی دیگری هم دارد که در گزارش‌های بعدی از این نقاط تاریک رمزگشایی خواهیم کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 49
 • در انتظار بررسی: 15
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  اگر اصلاح طلبان هر قدر دزدی و غارت کنند باز هم مردم به آنها رای می دهند. چون مردمی که فاسد شدند و خواسته آنها فقط شد رقاصی و کنسرت؛ البته دیگر برایشان مهم نخواهد بود که به یک دزد یا حامیان او رای بدهند.
  • IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
   134 0
   امان از دست این آقازاده ها که پدر ملت رو درآوردن
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
   92 56
   هر دو جناح کپی همدیگرند
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
   95 48
   هیچ فرقی بین اصلاح طلب و اصول گرا نیست دوست عزیز شما از اب گل الود ماهی نگیر- همشون دزد هستن و ملت ما یه مشت منفعل
 • ناشناس IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  207 5
  این مملکت ثروت زیادداره .مدیرخوب وقاطع نداره .متاسفانه تا دلت بخواد دزد هم داره.
  • حسین DE ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
   32 1
   دقیقا این آقازاده ها که اختلاس کردند یا ضربه به بیت المال زدند باید اعدام بشن
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  13 85
  چرت بود
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  75 1
  داداش شما که حلال خوری جون مادرت بیا یه گزارشی هم از این مسکن فرهنگیان توی طرقبه مشهد درست کن چهل سال پول بابای مارو خورده و یه ابم روش هر وقتم میریم سراغش میگه ما تعاونی ایم باید صبر کنید تا همه اعضا تسویه کنند
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  52 1
  یکی از بنگاه های پولشویی و فرار مالیاتی همین موسسات فرهنگی و یا گاهی ورزشی است. شفافیت و نظارت تنها راهکار مقابله با فسادهای مالی و مخفی سازی منشا پول است. این ها گاهی برای اختلاس های خود برخی طرح ها و نیروهای کار را هم به گروگان میگیرند تا بتوانند در مقابل نظارتگران دولتی راه مقابله، تاخیر و مذاکره داشته باشند.
 • US ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  62 1
  خدایا ما ملت رو و این کشور و این انقلاب رو از دست غارتگران و انسان نماهای راست و چپ و اصلاح طلب و اصولگرا نجات بده یه دونه سالم تو شماها هست فقط یه دونه
 • ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  19 8
  عزیزم کجایی دقیقا کجایی؟!
 • محمد.. IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  64 0
  با چندسال سابقه هنوز نتونستیم ازآموزش وپرورش یه وام بگیریم هرماه هم سهم صندوق ذخیره ازحقوقمون کم میشه حالا میلیاردی میان به کسانی که هیچ ربطی به سیستم آموزش وپرورش ندارن وام میدن آخرش معلوم نشد این پرونده به کجا رسید هیچ کس هم جوابگونیست
 • امیر IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  50 0
  چه باحال . من اگر نونوایی هم بروم یک دونه نون را هم نمیتونم اینجور راحت دودر کنم . 1300 میلیارد ؟ خلاصه تکلیف امامی چی شد؟ الان کجاست ؟
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  49 13
  اسلاحتلبای کثیف فسادزاده هستند
 • علی IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  21 1
  حالا شما حی بگو دارن میدزدن چه فاید ه ای داره همه ملت میدانند دارند میدزدند فقط ملت حی باید حرص بخوند و مریضتر بشند و آقا زاده ها حی بخورند.اگر می توانید جلو دزد ها را بگیرید
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  25 0
  برای وام5میلیاردی بگردید دنبال معرف ایشان به بانک
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  25 0
  فساد ،فساد،فساد،فساد قوه قضاییه چرا فورا به پرونده فرهنگیان بررسی نمیکنید و نتیجه را اعلام نمیکنید؟
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  28 0
  فساد ،فساد،فساد،فساد قوه قضاییه چرا فورا به پرونده فرهنگیان بررسی نمیکنید و نتیجه را اعلام نمیکنید؟
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  23 0
  فساد ،فساد،فساد،فساد قوه قضاییه چرا فورا به پرونده فرهنگیان بررسی نمیکنید و نتیجه را اعلام نمیکنید؟
 • حسام IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  22 0
  حالا بیان این بازیگران یقه چاک کنن پس کجان آهان ببخشید اینجا فرق می کنه خودشون ذینفع هستندبعدشم مگه قراره اینها به همه چی کار داشته باشن شاید ملاحظه ای بوده خخخخخ انشالله همین این دنیا و هم ان دنیا رسوا بشید
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  27 0
  به هر طرف که سرت رو بچرخونی یک پرونده قطور فساد می بینی . حالا ملت بزنند و برقصند که روحانی عزیزشون رای اورده و عفونت فساد داره کشور را از پای درمیاره
 • علی IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  18 0
  جالب است اگر این موضوع در مدیریتی غیر اصلاحاتی انجام می‌شد رقیب را با رسانه‌های خود و نفرات به ظاهر روشنفکر نفله می‌کردند.اما مساله‌ای مهم‌تر این است که چرا دستگاه‌های ناظر پاسخگو نیستنذ؟
 • amir TR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  15 4
  از زمانیکه خاطرم هست این ملت دزدی رو یاد گرفتن حالا بایددید ایراد از قانونه یا....
 • amir TR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  2 8
  شما اگه رسانه حلال و برحقی هستید نظر اول من رو هم میزاشتید نه چندنفرکه به اصولگرا و اصلاح طلب چرندیات میگن شغل شما فقط ایجاد نکات انحرافیه و از اصل قصیه حرفی نمیزنید
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  22 0
  یک نفر شریعت مداری را مهار کند کل اقتصاد مملکت را نجات داده حلقه اتصال ایشان و نعمت زاده ضربات اقتصادی وارد کرده که هیچ تحریمی وارد ننموده
 • خوزستانی US ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  12 0
  وقتی یه مجموعه .... همه دزد تشریف دارن
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  18 3
  پولهای معلمان بیچاره در جیب ترانه علیدوستی و شهاب حسینی و...!!! منتظر بازگرداندن پول دزدی بیت المال توسط این هنرمندان!!! مردمی!!! هستیم!!
 • AE ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  18 0
  اگر مثل صدام که توی عراق به خاطر گرانی دلار در بازار صرافهای عراق چند نفر را آویزان کرد با دزدان مملکت برخورد می شد اونوقت همه ماست هایشان را کیسه می کردند.از بی کفایتی همه مسئولان این مملکت باید شکایت به خدا برد.همه مسئولان.
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  16 0
  گزارش مشرق حسابی منو از مسئولین و مردم نا امید کرد . ما رو باش هر روز از خدا روزی حلال طلب میکنیم اما یه عده دارن جیبشون رو با واسطه پر میکنن مفت مفت
  • ناشناس IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
   2 0
   کار خوبی میکنی دیگه . بهترین کار رو شما دارین انجام میدین .روزی حلال باعث میشه فردا فرزند شما وزیر شد حروم خوری نکنه.
 • AE ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  8 1
  گزارش جالبی بود
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  13 1
  اختلال تو سیستم اقتصادی مملکت کمتر از محاربه نیست .نمیدونم چرا قوه قضاییه مماشات می کنه البته با این سطح فساد اگر فکر کنیم که فاسدین در دستگاه قضایی نفوذدارند بیراهه نرفتیم .تنها راه نجات تشکیل دادگاهی با اختیارات ویژه وزیر نظر مقام رهبری هست وتو کمتر از سه ماه حداقل 1000نفر از این مدیران و فاسدان رو اعذام کنند تا ببینید این مملکت درست میشه یا نه.
  • علی IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
   2 0
   کاملا درسته بیرحمانه وقاطع برخوردبشه انشالله مملکت کمی ازنظر اقتصاد نفسی بکشه
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  18 1
  اکثر معلمان و آ موزش وپرورش یها خود عاشق اصلاح طلبان هستند و موقع انتخابات برای آ نها تبلیغ می کنن،پس خودشان با توجه به جمعیتشان معترض حق و حقوق شان باشند که اینچنین نیست
 • FR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  10 2
  بخورید ما هوایتان را داریم. ق ق ج ا
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  3 0
  اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان. افزایش قیمت سکه از حدود یک میلیون به حدود سه میلیون. خریدن 2 تن سکه. افزایش قیمت دلار از سه هزار به 9 هزار تومان .وارد کردن خودرو توسط فردی به تعداد5 هزار و ......اینها همه در دولت روحانی انجام گرفت و نوبخت وجهانگیری و روحانی و .....سکوت کرده اند. این سکوت نشانه چیست. بترسید از روزی که صبر این مردم تمام شود.
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  3 0
  وقتی در یک کشور فساد حمات می شود دیگر انتظار اصلاح ان مسخره است اگر اقدام کنی تورا دیوانه یا مخالف کشور می خوانند
 • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  6 0
  طرف یه ریش میذاره هر غلط میخواد میکنه اخه مگه هرکی ریش گذاشت نشانه ادم بودنش
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  4 3
  کجایی خلخالی؟
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  2 1
  و اگر خدا روزی بندگان را وسیع و فراوان کند در روی زمین ظلم و طغیان بسیار کنند لیکن به اندازه ای که بخواهد ( و صلاح داند ) نازل می گرداند ، که خدا به احوال بندگانش آگاه و بیناست (شوری27 )
 • احمد (فر هنگی) IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  5 0
  آن ها یی که در اختلاص ها دست دارند و حق معلمین را با لا کشیدند به این شعر برسند که :(از مکا فات عمل غا فل مشو گندم از گندم بروید جو زجو.)ما هم خدایی داریم نوبت انتقام خدا ی مظلو مان هم فرا می رسد پس منتظر عقاب آن روز سخت باشید.
 • IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  3 0
  دیگه اصولگرایی ونود نداره اصولگرا از بین رفت فقط اصلاح طلب مونده که در مقابل جناح انقلابی ایستاده اصولگرایان دیگه همون اعتدالگرایان جدید هستند ما انقلابی هستیم
 • ناشناس IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  2 0
  اگر میگرفتن واگربگیرن و اگر بهمان کنن واگر اگر اگر اینقدر فساد عادی شده انگارامپول سرکننده زدن هیچ کس ککشم نمیگزه خدایا فریادرسی بفرست جانمان به لب رسیده ایکاش زودتر فرجی بشه اقا بیا بیابیا
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  6 4
  ۶ ساله که در بانک رسالت پول و گردش حساب دارم الان رفتم برای وام میگن ۴۱ میلیون تومان میتونی بگیری با توجه به نیاز اعلام کردم که فقط ۲۰ میلیون نیاز دارم ۲ نفر ضامن با کسر از حقوق میخان و از خودم هم کسر از حقوق می‌خوام ضامن نتونستم تهیه کنم وامی هم داده نشد . چرا خدا اینقدر ستمگر هست که هر چی پارتی هست و هر چی امکانات و ... هست داده به ژن های خوب . اصلا بگیم غلط کردیم انقلاب کردیم خوبه . راضی میشید
 • محمد IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  4 0
  برخورد زود و شدیدو محکم مثل حکومت امام علی لازم است
 • حسین AE ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  2 2
  اللهم عجل لولیک الفرج، دیگه به کسی امیدی نیست ،فقط خود آقا باید داد ما مظلومارو ازینا بگیره، هیچ فرقیم نمیکنه ،اصولگرا یا اصلاح طلب سر و ته یه کرباسن
 • IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  4 1
  و اگر خدا روزی بندگان را وسیع و فراوان کند در روی زمین ظلم و طغیان بسیار کنند لیکن به اندازه ای که بخواهد ( و صلاح داند ) نازل می گرداند ، که خدا به احوال بندگانش آگاه و بیناست (شوری27 )
 • IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  6 0
  الهی از حلقومشان در بیاد هرکی به هر طریقی از حق و حقوق این قشر زحمتکش و مظلوم کش میره...
 • IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  7 0
  ای کاش این اقا زاده ها در چین چنین کاری را می کرددنند حال یا پای اعدام بودنند و یا گدایی می کردنند بخوریید انشالله این سرمایه ها از گلویتان پایین نرود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس