کد خبر 872272
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
قالیباف

عضو اصلاح‌طلب شورای شهر چهارم تهران گفت: آنچه امروز افشانی در فروش تراکم عنوان می‌کنند مطابق طرح جامع و تفصیلی است که مدیریت قالیباف نیز آن را انجام می‌داد.

به گزارش مشرق، اسماعیل دوستی با اشاره به اینکه آنچه در دوره شهرداری قالیباف در موضوع فروش تراکم انجام شده غیرقانونی نبوده است، گفت: آنچه مورد نظر نجفی در موضوع تراکم‌فروشی بود که در دوره مدیریت وی مورد توجه قرار گرفت بررسی فروش تراکم خارج از پهنه‌های مختلف تهران است که براساس طرح جامع داده نشده است. تهران در طرح جامع و تفصیلی به چند پهنه تقسیم شده، براساس طرح نمی‌توان تغییرات زیادی در فروش تراکم در شهر داشت یا فروش تراکم خارج از طرح جامع امکان‌پذیر نیست, مگر اینکه خلافی صورت گرفته باشد با این شکل که به‌جای پنج طبقه شش طبقه ساخته شده باشد.

بیشتر بخوانید:

واکنش معاون قالیباف به ادعای اعضای شورای شهر

وی با تأیید تداوم سیاست‌های دوران قالیباف اظهار داشت: آنچه امروز  افشانی در فروش تراکم عنوان می‌کند مطابق طرح جامع و تفصیلی است که مدیریت قالیباف نیز آن را انجام می‌داد. قانون یادشده در همه دوره‌ها رعایت شده مگر اینکه در بعضی از مناطق اضافه بنایی داده شده باشد که بیشتر در سطح، اتفاق افتاده نه در ارتقاع به این معنا که اگر کسی ساختمانی را باید در 35 درصد سطح می‌ساخت به 40درصد افزایش می‌یافت، به‌عبارتی می‌توان گفت بیش از نود درصد پرونده‌های این موضوع که در کمیسیون ماده صد مطرح می‌شد از تخلفات عنوان‌شده در سطح بنا بود نه در ارتفاع.

دوستی با تأیید عدم تخلف در دوران قالیباف گفت: تراکم‌فروشی هیچ‌گاه خارج از طرح تفصیلی و غیرقانونی در مدیریت قالیباف نبوده و اگر تخلفاتی به‌صورت موردی انجام شده توسط خود شهرداری پیگیری شده و طبق قانون با آن برخوردهای لازم صورت گرفته است، لذا می‌توان گفت تخلفی صورت نگرفته که بتوان درباره آن مانور رسانه‌ای داد یا آن را بخشی از تخلفات و اعمال غیرقانونی مدیریت شهری در دوره قالیباف عنوان کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس