کد خبر 871915
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰
 صداوسیما نمایه

رسانه ملی به مدیریت برپایه توجه به رسانه های نوین مبتنی بر استانداردهای به روز اعتقاد دارد و می کوشد با تلفیق تجربه و اندیشه های جوانانه جان تازه ای به مدیریت شبکه های سیما بدهد.

به گزارش مشرق، چندی است که خبرهایی از تغییرات در بخش های مدیریتی سیما به گوش می رسد؛ ابتدا استعفای علیرضا برازش مدیر شبکه یک رسانه ای شد و در ادامه موضوع انتصاب سیدجواد رمضان نژاد به عنوان مدیر این شبکه به میان آمد. همه این ها گمانه زنی بود تا اینکه امروز تصمیم گیری های مدیران سازمان صداوسیما تکلیف مدیران جدید شبکه های یک و پنج را روشن کرد. به این ترتیب از این پس مجید زین العابدین که پیش تر مدیریت شبکه تهران را برعهده داشت را به عنوان مدیر جدید شبکه یک بشناسید و همچنین سیدجواد رمضان نژاد مدیر شبکه افق هم جایگزین زین العابدین در شبکه پنج شد.

یکی از مدیران صداوسیما این انتصابات را برای رسانه ملی خوش یمن دانست و تصریح کرد: قرار است صدا و سیما همین طور با طراوت و بالنده از کمیت ها و کیفیت های امروز رسانه عقب نماند؛ همان طور که از گذشته تا حال همواره صداوسیما را به عنوان چشم بینای جمهوری اسلامی ایران می شناخته اند، چون هیچ وقت اجازه نداده تا رسانه های دروغ پرداز غربی جو جامعه را از اکاذیب متشنج کنند. 

وی با اشاره به اینکه سابقه و کارنامه درخشان انتصابات اخیر شبکه های سیما گواه بر انتخاب های درست و اعتماد مدیران سازمان صداوسیما به جوانان است، افزود: خوشبختانه مدیران شبکه های اصلی صداوسیما که مخاطبین زیادی دارند و مردم برنامه ها و سریال های شبکه های یک، سه و پنج را با دید پیگیرانه دنبال می کنند از جوانان با استعداد و خوش نام رسانه ای برگزیده شده اند. البته برخی این انتصابات را برنمی تابند، چون علاقه ای به توسعه و گسترش رسانه ملی ندارند؛ عمدتا این افراد و اقشار تریبون های غربی را به دست دارند و می کوشند این انتصابات درست و هوشمندانه را زیر چتر نفاق افکنی هایشان زیر سوال ببرند.

این مدیر سازمان صداوسیما در پاسخ به این سوال که با انتخاب مدیر شبکه افق به عنوان مدیر جدید شبکه پنج، تکلیف مدیریت این شبکه چه می شود، اشاره کرد: مدیر جدید شبکه افق هم که از نیروی جوان و انقلابی خواهد بود به زودی مشخص می شود. به هر حال انتصاب مدیران جوان در شبکه های سیما فصل جدیدی از اندیشه ها و ایده پردازی های نو را به بدنه صداوسیما تزریق می کند که توامان با استفاده از افکار و تجارب نیروهای باسابقه و قدیمی رسانه ملی در حوزه اجرا و عملیات میدانی، مسئولیت شبکه های تلویزیونی به نیروهای جوان واگذار می شود.

مجید زین العابدین متولد سال 56 است و تحصیلاتش کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی است.

از جمله سوابق مجید زین العابدین می توان به مدیریت شبکه سه، قائم مقام شبکه سه سیما، مدیر طرح و برنامه شبکه سه سیما، مدیریت و اداره شورای راهبردی، اتاق های فکر، شورای مدیران و شورای برآورد در شبکه سه، سرپرست گروه اجتماعی شبکه خبر، جانشین سردبیر بخش خبری 2030، تهیه کننده برنامه های سیاسی شبکه خبر، دبیر شورای راهبردی شبکه خبر، کارشناسی اداره کل حقوقی سازمان و ... اشاره کرد.

سیدجواد رمضان نژاد نیز متول سال 56 در شهر تهران است و در حال حاضر دارای دکترای علوم ارتباطات اجتماعی است.

وی از سال 93 تاکنون مدیر شبکه افق بوده و پیش از این نیز مدیر گروه مستند شبکه چهار، عضو شورای طرح و برنامه شبکه چهار سیما، عضو شورای راهبردی سیمافیلم، عضو شورای بررسی طرح برنامه های مستند سیما، مدیر مجتمع آموزشی شهید آوینی مرکز بسیج صداوسیما، سردبیر بخش های خبری مختلف رادیو و تلویزیون و ... بوده است. 

مراسم تودیع و معارفه مدیران جدید شبکه های یک و پنج سیما روز شنبه نوزدهم تیرماه برگزار می شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
    0 0
    هر کسی نباید مدیر شبکه یک بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس