حسن روحانی

نماینده قم در مجلس آخرین وضعیت طرح سوال از رئیس‌جمهور را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، حجت السلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت طرح سوال از رئیس‌جمهور درباره وضعیت موسسات مالی و اعتباری گفت: پس از اینکه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس این طرح را به هیئت‌رئیسه پارلمان ارجاع داد مقرر شده تا رئیس‌جمهور نمایندگان خود را برای بررسی این طرح به مجلس معرفی کند.

وی ادامه داد: هم اکنون امضاهای این طرح بار دیگر به حد نصاب لازم برای مطرح شدن در مجلس رسیده است.

بیشتر بخوانید:

سوال از رئیس جمهور کمک به اوست نه تضعیف او

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس تصریح کرد: روز گذشته نیز بنده با آقای علی‌ لاریجانی رئیس مجلس درباره این طرح صحبت‌های داشتم که وی اعلام کرد با رئیس‌جمهور در این زمینه گفت وگو خواهم کرد تا وی نمایندگان خود را به مجلس معرفی کند.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: رئیس مجلس گفت که اگر در زمان مقرر رئیس‌جمهور نمایندگان خود را به مجلس معرفی نکند طرح سوال از آقای روحانی را اعلام وصول می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، حدود 50 نماینده در روز 8 خرداد سال جاری امضاهای در روزی که قرار بود طرح سوال از رئیس‌جمهور درباره موسسات مالی و اعتباری اعلام وصول شود امضاهای خود را پس گرفتند تا این طرح از حد نصاب لازم برای اعلام وصول شدن بیفتند.

اما طراحان سوال اعتقاد داشتتند این اتفاق در زمان قانونی رخ نداده و هیئت رئیسه پارلمان نیز برای رفع ابهام ایجاد شده این موضوع را به کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی ارجاع دادند تا بررسی‌های لازم در این زمینه انجام شود.

پس از بررسی‌های انجام شده،عباس پاپی‌زاده رئیس  کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس اعلام کرد که بررسی این موضوع در صلاحیت این کمیسیون نیست  و این طرح مجدداً به هیئت‌رئیسه مجلس ارجاع شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس