کد خبر 867918
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
محسن هاشمی نمایه

رئیس شورای شهر تهران بحث مطرح شدن مذاکره مستقیم با آمریکا از سوی برخی چهره‌های سیاسی واکنش نشان داد و گفت: نباید به گونه‌ای موضع بگیریم که در برابر زیاده‌خواهی‌ها و بدعهدی‌های آمریکا متزلزل باشیم.

به گزارش مشرق، محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به مسائل سیاسی، اجتماعی و ورزشی که همزمان با بازی‌های جام جهانی نشاط اجتماعی را به همراه داشته است، برای تیم ملی آرزوی موفقیت کرد.

وی تصریح کرد: تیم ملی فردا حساس‌ترین مسابقه خود را در برابر پرتغال برگزار می‌کند و امیدواریم در این بازی بتواند به پیروزی دست پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

واکنش عارف به نامه اخیر اصلاح‌طلبان

رهبر جوان کره‌شمالی چگونه الگوی اصلاح‌طلبان ایران شد؟

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: جام جهانی روسیه علاوه بر آنکه تصویر قابل احترامی از فوتبال ایران در عرصه بین‌المللی ارائه کرد، موجب شد تا درهای استادیوم آزادی بر روی خانواده‌ها گشوده شود و شهروندان تهرانی در محیطی سالم با نشاط و اخلاقی اوقات فراغت خود را در کنار یکدیگر صرف کنند که امیدوارم این درها باز بمانند و با امکان یافتن حضور خانواده‌ها در ورزشگاه هامحیطی که ورزشگاه‌ها شاهد ناهنجاری‌ها و نقض اخلاق ورزشی و پهلوانی توسط برخی تماشاگران است، پالایش اخلاقی شود.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: روزهای گذشته سالروز درگذشت دو شخصیت برجسته و تأثیرگذار ایران معاصر (دکتر شریعتی و دکتر مصطفی چمران) بوده است به طوری که در دکتر علی شریعتی جامعه‌شناس انقلابی که موج قدرتمند و بانفوذی را در فضای دانشگاهی و روشنفکری کشور ایجاد کرد و مصطفی چمران نیز شاید بتوان الگو و تراز مدیران مطلوب جمهوری اسلامی به شمار آورد. متخصصی متعهد که از یک سو از مهمترین دانشگاه‌های ایران و جهان فارغ‌التحصیل شده و بالاترین تخصص را در حوزه فعالیت خود داشت و از سوی دیگر در دینداری، و مناجات‌های وی هنوز الهام بخش معنوی مخاطبان است.

وی در پایان با اشاره به مطرح شده بحث مذاکره مستقیم با آمریکا از سوی برخی چهره‌های سیاسی بیان کرد: لازم است موازین رئیس دولت اصلاحات در رابطه با حفظ کرامت و ارزشهای دینی و عدم نشان دادن تزلزل در برابر بیگانگان، خط قرمز و خواسته همه دلسوزان کشور رعایت شود و همانگونه که رئیس دولت اصلاحات تأکید کرد نباید به گونه‌ای موضع بگیریم که در برابر زیاده‌خواهی‌ها و بدعهدی‌های دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی متزلزل جلوه کنیم و باید در برابر بیگانگان صدای واحدی از ایران به گوش برسد، صدایی که مدافع منافع و اقتدار ملی باشد، صدایی که با اتحاد و وفاق همه دلسوزان کشور بلندتر و قوی‌تر خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس