کد خبر 867362
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۱
پویول

آنچه عادل فردوسی‌پور در شب بازی ایران و اسپانیا انجام داد یک مرثیه بزرگ برای رسانه ملی است.

به گزارش مشرق، سیدعابدین نورالدینی طی یادداشتی در روزنامه وطن امروز نوشت:

1-کارلس پویول اسپانیایی به بی‌بی‌سی فارسی گفته است به خاطر موهایم نگذاشتند وارد استودیوی ویژه‌برنامه جام‌جهانی فوتبال شبکه سوم سیما شوم. خب! اینکه جوک است. البته اشتباه نکنید؛ پویول دروغ نگفته است، بلکه اینگونه به او گفته‌اند. چه کسانی این دروغ را به پویول گفته‌اند؟ همان‌هایی که چهارشنبه بعدازظهر خبر قهر فردوسی‌پور را به سایت‌ها و کانال‌های خبری درز داده بودند تا شاید فشاری ایجاد شود و مدیران سازمان ناچار شوند از موضع خود عقب‌نشینی کنند. بعید نیست بعد از آنکه موضوع حضور پویول در برنامه زنده منتفی شد، همین ورزشی‌نویس‌های سابق و ورزشی‌سازهای فعلی بوده‌اند که دوستان سابق‌شان در بی‌بی‌سی فارسی را به خط کرده باشند بروند با پویول مصاحبه بگیرند تا دروغی را که خودشان به خورد پویول داده‌اند منتشر کنند. خب! پس ماجرا چه بود؟ ماجرا این است که صداوسیما به دلیل هزینه‌های میهمانان خارجی، به تهیه‌کننده ویژه‌برنامه 2018  تصریح و تاکید کرد میهمان پرخرج خارجی به برنامه دعوت نکند. شاید گفته شود این هزینه‌ها از طریق اسپانسر تامین می‌شود اما نکته مهم این است که در نهایت اسپانسر رقم پرداختی به میهمانان خارجی را از رقم کل قرارداد کم می‌کند.

در همین رابطه بخوانید:

حضور پویول در برنامه فردوسی‌پور لغو شد

بنابراین سازمان صداوسیما با حضور میهمان خارجی مخالفت کرد. البته موضوع مصاحبه و برقراری ارتباط با کارشناسان خارجی از طریق اسکایپ بلامانع بوده است. پس از دعوت سامی اتوئو در روز بازی ایران و مراکش، مدیریت سازمان صداوسیما در ابتدا تصمیم به برخورد با تهیه‌کننده برنامه و ممانعت از حضور این بازیکن در برنامه مذکور گرفت اما در نهایت از این مورد چشم‌پوشی کرد. ولی با تکرار این رفتار توسط مجری جنجالی و دعوت از کارلس پویول، این بار مدیریت سازمان با این خلف وعده و بی‌اعتنایی مجری به سیاست‌های سازمان مقابله کرده و مانع حضور بازیکن اسپانیایی در ویژه‌برنامه جام‌جهانی 2018 شد. اما هزینه دعوت کارلس پویول چقدر بود؟ یک میلیارد تومان. همان چیزی که فردوسی‌پور نمی‌خواهد بگوید. اگر دقت کرده باشید مجری برنامه نیز تلاش فراوانی داشت دلیل ممانعت صداوسیما از حضور پویول را نگوید. او که برای تسلیم کردن مدیریت سازمان به همان شیوه قدیمی و غیرحرفه‌ای یعنی «قهر» متوسل شده بود در نهایت با هشدار مدیران صداوسیما به استودیو بازگشت اما چه بازگشتی!

2- آنچه عادل فردوسی‌پور در شب بازی ایران و اسپانیا انجام داد یک مرثیه بزرگ برای رسانه ملی است. تیم‌ملی فوتبال ایران مقابل اسپانیا، بهترین تیم دنیا، قهرمان جهان در سال 2010 و قهرمان جام ملت‌های اروپا در 2 دوره متوالی در سال‌های 2008 و 2012 یک بازی درخشان و ستایش شدنی را به نمایش گذاشت. ایران نتیجه را به اسپانیا باخت اما بازی را نه! شاید اگر مهدی طارمی آن پاس طلایی وحید امیری را دقیق‌تر می‌زد و لایی ماندگار وحید امیری به جرارد پیکه با یک ضربه تمام‌کننده تبدیل به گل می‌شد، نخستین شگفتی جام بیست‌ویکم با ضربه سر جوان بوشهری رقم می‌خورد، نه باخت 3 بر صفر یاران مسی مقابل کروات‌های بی‌حاشیه. دنیا در دقایق پایانی بازی لرزش ساق‌های تیم یک میلیارد دلاری را دید تا مشخص شود این دلار نیست که ارزش یک ملت را مشخص می‌کند که اگر اینگونه بود ضعیف‌ترین تیم جام به دلار، قوی‌ترین تیم جام به دلار را اینگونه نمی‌لرزاند. ایران از بازی فرزندانش کیف کرد.

نتیجه را باختیم اما ملت با لبخندهای حاکی از رضایت به خیابان آمدند، شادی کردند، هورا کشیدند و پرچم را بالا گرفتند. فوتبال یک بار دیگر غرور و انسجام ملی 80 میلیون ایرانی را متبلور کرد اما مرثیه بزرگ برای رسانه ملی اینجاست که هیچ نشانه‌ای از این شور و غرور ملی در استودیوی ویژه‌برنامه صداوسیما دیده نشد! مردم خوشحال وقتی وارد استودیوی ویژه‌برنامه جام‌جهانی شدند با چهره عبوس و عنق مجری مواجه شدند که بدون توجه به شادی ملی، به شیوه‌های مختلف تلاش داشت ناراحتی خود از اینکه نتوانسته میهمانش را به برنامه بیاورد نشان دهد. فردوسی‌پور در شب بازی ایران و اسپانیا نشان داد یک موضوع شخصی را بسادگی بر یک موضوع ملی ترجیح می‌دهد و بدتر آنکه او با طرح مکرر موضوع پویول تلاش زیادی کرد این موضوع را به مردم نیز منتقل کند!
اینکه یک مجری نتوانسته رفتار خودسرانه خود را به صداوسیما تحمیل کند، چرا باید خوشحالی مردم از بازی خوب تیم‌ملی فوتبال کشورشان را به کام آنها تلخ کند؟ این یک امتیاز منفی بزرگ برای صداوسیماست که مهم‌ترین برنامه ورزشی سال خود را به کسی واگذار کرده که براحتی به جشن ملی یک کشور دهن‌کجی کرده و یک موضوع بی‌اهمیت شخصی را بر این جشن بزرگ ترجیح می‌دهد.


3- و اما فردوسی‌پور؛ فردوسی‌پور از ساده‌فهمی مدیریت گذشته به مدیریت فعلی به ارث رسیده است. ماجرای دعوت پویول نخستین باری نیست که این مجری نسبت به قواعد و ساختارهای صداوسیما بی‌توجهی می‌کند. آخرین بار مصاحبه او با وزیر امور خارجه برای ویژه‌برنامه شب یلدا و جنجالی که به کمک رسانه‌های خارج از صداوسیما و همین‌طور رسانه‌های ضدانقلاب علیه صداوسیما به راه انداخت، به وضوح نشان داد او هیچ اعتنایی به قواعد سازمان صداوسیما ندارد. اینکه یک تهیه‌کننده به دفعات روی آنتن زنده صداوسیما علیه مدیریت سازمان صداوسیما اظهارنظر کند یا آنها را به چالش بکشاند از آن شاهکارهایی است که در دوره مدیریت گذشته صداوسیما بروز کرد و متاسفانه هنوز هم ادامه دارد. اما حالا به نظر می‌رسد این بچه ‌لوس تلویزیون، تبدیل به یک سرطان برای صداوسیما شده و قاعدتا باید سریع‌تر آن را معالجه کرد. رفتار فردوسی‌پور تبدیل به سرطان شده از آن جهت که حالا رفتار او می‌تواند به سایر برنامه‌های صداوسیما نیز سرایت کند. کما اینکه نشانه‌هایی از سرایت شاختارشکنی او در برخی برنامه‌های تلویزیون مشاهده شده است. ساختارشکنی و ایجاد هرج‌ومرج در برنامه‌های زنده صداوسیما نخستین تبعات این عارضه است و این یک بیماری کشنده برای اعتبار و اقتدار سازمان صداوسیماست. 


4- برای یک بار هم که شده بیایید این موضوع را فیصله بدهیم. این خیال خام و ساده‌انگارانه را که فردوسی‌پور برای سازمان صداوسیما اعتبار جمع می‌کند باید از ذهن خارج کرد. حقیقتا برخلاف فردوسی‌پور که توانسته از انحصار بی‌سابقه صداوسیما سوءاستفاده کرده و از انبان برنامه‌های زنده تلویزیون روز به روز فربه‌تر شود، صداوسیما از فردوسی‌پور اندوخته آنچنانی نداشته است. او بارها و بارها و بارها به شیوه‌های مختلف رفتارهایی از خود نشان داده که مانع تبدیل ظرفیت‌سازی برنامه 90 به اعتباربخشی برای صداوسیما می‌شود. انگیزه و اراده این فرد در ضدیت‌نمایی و شورشگری علیه مدیریت سازمان صداوسیما چه دلیلی دارد؟ چرا هیچ رد پایی از سیاست‌گذاری‌های سازمان صداوسیما در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی، در برنامه‌های این فرد مشاهده نمی‌شود؟ چرا رسانه‌های ضد انقلاب برنامه 90 را یک وصله ناجور به صداوسیمای جمهوری اسلامی و خود را متعهد به حمایت و تقویت این مجری می‌دانند؟ چرا اتمسفر برنامه 90، همین ویژه برنامه جام‌جهانی و گزارش‌های این فرد، هیچ نسبتی و سنخیتی با اتمسفر حاکم بر سیاست‌گذاری‌های حاکم ندارد؟


بگذارید صریح‌تر هم بگوییم. اینکه فوتبال یک عرصه سیاسی است را کسی نمی‌تواند منکر شود و اینکه این ورزش بیشتر متعلق به کدام طبقات و توده است نیز واضح است؛ فردوسی‌پور در این عرصه کجا ایستاده است؟ همه ما می‌دانیم او کجا ایستاده است. ما می‌دانیم فردوسی‌پور دانسته یا نفهمیده، خلأ ارتباط مستقیم کدام جریان فکری با توده‌ها را پر می‌کند و تمایلات آن جریان را در بدنه فوتبال تزریق و یک فرهنگ فوتبالی و مختصات فوتبالدوستی جدید و متفاوت با گذشته را ترویج می‌کند. فردوسی‌پور دانسته یا ندانسته در حال تزریق گرایشات و امیال جریانی یک عده محدود به کالبد فوتبال ایران است.


فردوسی‌پور چه مار در آستین باشد، چه اسب تروا و چه موش انبار گندم؛ بهتر است تکلیف حرفه‌ای که بر عهده ریاست سازمان صداوسیما و مدیریت جوان شبکه 3 است درباره او انجام شود.


رسالت سنگین مدیریت سازمان صداوسیما بر کسی پوشیده نیست؛ چه اینکه باید نابسامانی‌های به ارث رسیده از گذشته نیز علاج شود. با این حال اما شعر معروف مولانا وصف حال این ماجرای ماست:


ما درین انبار گندم می‌کنیم/ گندم جمع آمده گم می‌کنیم
می‌نیندیشیم آخر ما بهوش/ کین خلل در گندمست از مکر موش
موش تا انبار ما حفره زدست/ و از فنش انبار ما ویران شدست
اول‌ ای جان دفع شر موش کن/ وانگهان در جمع گندم جوش کن
گر نه موشی دزد در انبار ماست/ گندم اعمال چل ساله کجاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 59
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 39
 • DK ۰۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  44 42
  اگه روسری میزد راهش میدادن؟
  • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   66 16
   نه. اگر فردوسی پور از جیب مبارک خودش پول به پویول می داد راهش می دادند.
  • IT ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   40 17
   اتفاقا برنامه همزمان شبکه ورزش خیاباننی و نامجو و حاج رضایی و خسروی بسیار پر محتوا و جذاب و مفید بود و بنده اصلا یک دقیقه نیز اراجیف و چهره درهم فردوسی پور را تحمل نکردم
 • DE ۰۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  62 21
  درست میگن با توجه به شرایط اقتصادی کشور چه نیازی به این گونه هزینه هست . خرج که از کیسه مهمان بود .....
  • پوریا NL ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   21 19
   آقای مشرق نیوز اگه ممه ی گرگ سانسور نمی کردن میشد حرف هاتو باور کرد
 • IR ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  77 39
  تاریخ مصرف فردوسی پور سالها ست که گذشته
  • IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   39 34
   فردوسی پور باید هرچه سریعتر اخراج شود.
 • IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  61 41
  فردوسی پور یک مجری ضعیف و از نظر شخصیتی فردی است که از دو به هم زنی و دعوا راه انداختن بین مردم لذت می برد. چنین موجودی فقط به خاطر پیوندهای کلفت سیاسی و مافیایی در صدا و سیما باقی مانده است. والا سالها پیش باید به خاطر آنهمه جنجال آفرینی در برنامه 90 برای همیشه از مجری گری محروم می شد.
  • پورمحمدی IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   27 21
   احسنت
  • پورمحمدی IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   41 21
   احسنت
 • منا IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  40 27
  کاملا درسته....عادل و احسان علیخانی و رامبد جوان ..دقیقا تمام قواعد رو براحتی زیر پا میذارن و الان اونها شدن رییس صدا و سیما....
 • سهیل IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  40 30
  شما درست میفرمائید، صدا و سیما نیز یکی از معصومین است و هر کس سیاستهایش را نقد کرده و به چالش بکشد، سرطان و بچه لوس است!!!!
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   25 19
   صدا و سیما معصوم نیست اما سرتا پای فردوسی پور عصمت است!
  • تأمل IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   14 9
   اینکه بذارن یک میلیارد برای پویول خرج بشه نقد درستی است؟! به علاوه مهمترین نکته اینه که یک نیرو باید تابع مافوقش باشه اگرچه انتقادش رو به خود مدیر بالاتر برسونه اما تابع باشه و از شهرت و محبوبیتش برای فشار استفاده نکنه دقیقا همون چیزی که در فوتبال بهش میگن «بازیکن سالاری» و هممون باهاش مخالفیم اگرچه اون بازیکن مشهور و مؤثر باشه و اگرچه درست بگه که نمیگه.
 • ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  12 10
  احسنت
 • sina IT ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  31 15
  بودجه ی این سایت از کجا تامین میشه ؟؟؟ اگر از پول مردم هست ایا واقعا راضین ادمایی مثل شما حقوق بگیرن ؟؟؟
  • مردم IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   1 14
   اسپانسر این سایت بنده هستم و تامین بودجه آن به عهده من است. خواهشمندم شما برای آن تعیین تکلیف نفرمایید.
 • ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  25 8
  این همه حرف زدیذ ولی آخرش نفهمیدیم چه میگویید؟!! اصلا این صدا و سیما بماند برای خرج کردن برای قابلمه و کفش و حلزون و ..
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  27 3
  چرت و پرت نگید
 • امين IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  29 16
  اصن تو خوبي نويسنده. همين مجري اندازه كل مجريا و مسئولين طرفدار داره. الكي كه يكي پرطرفدار نميشه
  • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   3 6
   عزیز جان!مگه هر کی طرفدار داره ،خوبه؟؟؟؟
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  19 11
  ولی هرچی بود برای یک کشور اسلامی و تلوزیون ملی کار زشتی بود
 • من ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  25 18
  زنده بادفردوسي پور عزيز
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  18 21
  آدم قحطیه؟ این همه جوان خوش صحبت پر انرژی طرفدار ایران اسلامی.
  • IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   11 5
   اتفاقاً قحطیه.
 • اصغر IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  24 14
  من کاری با سیاست های فردوسی پور ندارم ولی اگر برنامه نود تعطیل بشه کلا فوتبال را باید تعطیل کرد خیلی ها مدیران و داوران ...فعلا از ترس فردوسی خیلی از کارها را نمی کنن
 • منصور قاسمی IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  21 15
  این برنامه 90 وفردوسی پور رو هم نتونی تحمل کنی که الفاتحه
 • مجید IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  23 10
  چه سیاستی دارید که دوستانتان را طرد میکنید و خودتان را روز به روز تنهاتر
  • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   5 3
   سیاست خود نابودگری است اخوی..... مدتهاست که مشغول تنگ کردن حلقه طناب بر گردن خود هستیم!!!!
 • CA ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  29 14
  چی میگییی؟ ابروی یک ملتو امثال شما با طرز تفکر قرون وسطاییتونو بردید. امیدوارم خیلی زود منقرض شید :)
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  28 4
  شما برو سانسورتو کن...
 • علی IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  29 10
  شما حق ندارید در مورد کسی که فوتبال این کشور را از هزار کثافت کاری نجات داده اینچنین بنویسی فوتبال بدون فردوسی مثل مملکت بدون صاحب
  • ما ها IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   4 5
   برادر چرا بزرگ نمایی میکنی این چه حرفیه اقای گل دنیا دایی هست زحمت فوتبال رو امثال ایشون کشیدند نه کسی زیر کولر نشسته و فقط حرفای بی ربط میزنه
 • کرمانشان IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  26 8
  وجدانا تحلیلت خیلی جانب دارانه بود.تمام مدیرای صدا و سیما از قبل خبر داشتن پویول میخواد بیاد.هماهنگ بوده .یارو رو بیاریم بعد نذاریم بیاد تو برنامه زنده.مشرق اخرت نامردیه این حرکت.با لگد رفتن تو رسم مهمان نوازی ماها.اما این قبوله عادل ی خورده لوس شده اما دیگه این قدرم نباید تند میتاختی بهش
 • شهاب IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  24 14
  همه میدونیم که صداسیما دست یه حلقه ی سیاسی خاص هست که اون حلقه از اعتبار و محبوبیت عادل میترسه . عادل یه سرو گردن از صداوسیما بالاتره و علت موفقیتش هم همینه که خیلی به قواعد شعاری و بی فایده سازمان تن نداده . مردم عادل رو دوست دارن برخلاف مدیران سازمان . عادل سمت مردمه و روبروی عادل ایستادن ینی مخالف خواست اکثریت بودن . مشرق اگه لابی صدا و سیما گذاشت منتشر کن
  • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   6 3
   مردم از جنجال استقبال می کنند. هر جا دعوا شود جمع می شوند تماشا کنند. کسی که از راه دعوا انداختن بین مردم نان می خورد انسان است؟
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  20 12
  بدون شک فردوسی‌پور برای سازمان صداوسیما اعتبار جمع می‌کند.
 • حسن IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  24 13
  سلام اگه فردوسی پور نباشه دیگه کسی به این صدا وسیمای میلی نگاه هم نمیکنه اگر صدا وسیما 4 تا یبننده هم داره 5تاش مال برنامه ها وکزارشهای فردوسی پوره یه ذره دست از خشک مغزی وفکرای قرون وسطایی دست بردارید مطمئن باشید بزودی زود آب شما راخواهد برد.
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   50 9
   اگه فردوسی پور نباشه.مردم پایتخت و خندوانه و دورهمی و مستند و فیلم سینمایی و ماه عسل و کودک شو و نسیم و ای فیلم و ...میبینند بیخود حرف مفت نزنین صدا و سیا هنوز به کوری چشم عباس عبدی! و اصلاح طلبها پر طرفدارترینه و اینه که میسوزنتشون
 • قاسم IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  15 16
  بزودی نسل شما منقرض میشه. و ما هم میتونیم تلویزیون ملی نیگاه کنیم و خجالت نکشیم
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  15 2
  صدا و سیما ایران جای همان دلقک های اینستا گرامیست... نه افراد بزرگ جهان!
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  11 3
  تحلیل شما در مورد میهمان خارجی آبکی و فاقد مستندات است . تلویزیون ما طلب رسمی تهیه کننده ها را نمی دهد به هزاران بهانه !!! بعد هزینه اسپانسر به قول خودش خلف وعده کرده را می خواهد بدهد؟؟ لطفا دروغ هایی را بنویسید که ما هم بتوانیم باور کنیم!!
 • علی IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  13 6
  خدا کنه نسل امثال شما زودتر نابود بشه که جز دردسر و هوچی گری چیزی واسه مردم نذاشتین.شما نمیتونید حرفای عادل رو تحمل کنید چون حقیقت واسه شما تلخ
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  10 17
  تحجر همه جا هست درود به روشن روانان
 • ایرانی واداده ی بیکار IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  9 2
  از این گزارشت معلوم میشه که فردوسی پور حق حسابتو نداده . چرا مردمو مثل خودت تصور میکنید .؟ .
 • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  3 0
  صدا و سیما خودش پیش بینی راه انداخته که تا جایی که ما از بچگی شنیدیم این کار قمار است . بخاطر جذب مخاطب بیشتر حاظر شدن مبلغ زیادی به پویول بدن که جیب خودشون هم پر بشه . ولی فکر کنم توی محاسبه اشتباه کردند و لغو کردند . مشکل به نظرم در برگشت پول از مخاطبه که ممکن بود اسپانسر سود نکنه
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  1 6
  آقای فردوسی پور بزرگ شو
 • فرهاد IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  12 1
  واقعا چه تحلیل آبکی و مسخره ای بود! قطعا تو بحران مخاطبی که صدا و سیما شدیدا دچارش هست وجود آدمهایی مثل عادل فردوسی پور،مهران مدیری و رامبد جوان تنها سرمایه های باقی مانده این سازمان ناکارآمد هستند! این رو خود مدیران صداو سیما خیلی خوب میدونن وگرنه خیلی وقت پیش عذر عادل رو خواسته بودن رفتن عادل یعنی خداحافظی فوتبال دوستان از صدا و سیما!
 • فرهاد IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 5
  واقعا چه تحلیل آبکی و مسخره ای بود! قطعا تو بحران مخاطبی که صدا و سیما شدیدا دچارش هست وجود آدمهایی مثل عادل فردوسی پور،مهران مدیری و رامبد جوان تنها سرمایه های باقی مانده این سازمان ناکارآمد هستند! این رو خود مدیران صداو سیما خیلی خوب میدونن وگرنه خیلی وقت پیش عذر عادل رو خواسته بودن رفتن عادل یعنی خداحافظی فوتبال دوستان از صدا و سیما!
 • پیروز IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  10 4
  این مدیر لوس و جوان از کجا پیداش شده که هنوز نیومده میخاد فردوسی پور را که از دهه هفتاد داره برنامه اجرا میکنه را بزنه کنار. چقدر سخته که یه تازه وارد بیتجربه پر ادعا و ... را بذارن بالاسر آدم رئیس
  • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   1 2
   فردوسی پور خیلی وقت است از پنجره افتاده و مرده فردوسی پور از نگاه بینندگان تلویزیون مرده است
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  18 5
  با همین افکار و برخورد هاست که الان بیش از 70 درصد مردم ماهواره را جایگزین صدا و سیما نموده اند
 • ما ها IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  6 6
  اونوقت که ما کنار اروند زیر اتش توبخانه فوتبال بازی میکردیم کجا بودند اقایون فوفول موفول و سوسول موسول خودتونو جمع کنید
 • علیرضا IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  1 0
  مصاحبه با وزیر امور خارجه کشور ساختار شکنی است ؟ مسخره
 • IT ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 3
  یک میلیارد واسه یه ساعت ور زدن یک بازیکن بازنشسته برای چی؟! همون بهتر که نگذاشتن
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  2 5
  اکثر کسایی که در نظرات با این مقاله مخالفت کزدن هیچ جواب متطقی بهش ندارند و فقط رو اوردند به توهین های بچه گانه . اما قطعا اوردن بازیکنان بزرگ مثل پویول باعث افزایش بیشتر مخاطب و جذابیت برنامه میشه
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 0
  مشرق احمق مشکل اینجاست که صدا و سیما که از ابتدا در مورد حضور این بازیکنا خبر داشت و قبلا هم برنامه ریزی شده بود چرا قبل از اومدن این بازیکن به ایران مخالفت نکرد نه اینکه بازیکن بیاد ایران بعد مخالفت کنه که آبروی نداشته ایران اینجوره بره
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  11 0
  اگر صدا و سیما واقعا طرفدار داشت که روی پشت بام هر خانه بیست تا دیش ماهواره نبود . مفت خور ترین و بدرد نخور ترین سازمان همین صدا وسیمای میلیه.
 • US ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 0
  مشرق هم شاعر شد! :)))))

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس