سرلشکر جعفری نمایه

فرمانده کل سپاه گفت: پیروزی یمن نزدیک است هرچند در روزهای اخیر شاهد شکست ائتلاف بزرگ امریکایی ها و اروپایی ها با کشورهای مرتجع منطقه در [بندر] الحدیده هستیم.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در همایش بسیج اساتید که با عنوان «استاد در تراز انقلاب» در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما باید ببینیم استاد تراز انقلاب اسلامی در کجا پرورش می‌یابد؟ صرفا در محیط علمی یا در محیط‌ مبارزه و جهاد و با استفاده از علم که پاسخ را باید در مولفه دوم جستجو کرد.

وی اضافه کرد: البته استاد تراز انقلاب اسلامی باید در محیط های غیر علمی هم فعالیت داشته باشد و بدانیم که عرصه جهاد امروز برای اساتید در داخل کشور و ساختن کشور است.

جعفری با بیان اینکه به شدت نیازمند مجاهدت و تلاش علمی در عرصه های اجتماعی هستیم، گفت: اساتید بسیجی و انقلابی باید در عرصه حل معضلات اجتماعی پیشتاز باشند.

فرمانده سپاه، تطبیق علوم انسانی مورد نیاز کشور با علوم اسلامی را ازجمله اولویت‌ها دانست و افزود: این یک عرصه جهادی است که باید در آن کار شود.

بیشتر بخوانید:

سرلشکر جعفری:برخی کشورهای منطقه در ظلم اسراییل شریک هستند

جعفری با اشاره به گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: 40 سال ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی با وجود این همه دشمن و کینه و توطئه دشمن چیز کمی نیست و به یک معجزه شبیه است.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری، انقلاب را دارای ۵ مرحله می‌دانند و ما اکنون در مرحله سوم آن هستیم.

فرمانده سپاه گفت: مرحله اول، پیروزی انقلاب و مرحله دوم تثبیت نظام بود که 40 سال طول کشید و مرحله سوم، اسلامی شدن دستگاه‌های نظام و جامعه است که سال‌های زیادی زمان لازم دارد.

جعفری با تاکید بر اینکه نمی‌توان انقلاب اسلامی را از جمهوری اسلامی جدا کرد، افزود: در این 40 سال، انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته است که از جمله آ»ها بیداری اسلامی و اثرات انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است.

وی ادامه داد: تاکنون پیروزی‌های پی در پی نصیب جبهه انقلاب اسلامی شده است مثل پیروزی ملت‌های لبنان و عراق و سوریه که در پی تبعیتشان از انقلاب اسلامی صورت گرفت.

فرمانده سپاه گفت: پیروزی یمن نزدیک است هرچند در روزهای اخیر شاهد شکست ائتلاف بزرگ امریکایی ها و اروپایی ها با کشورهای مرتجع منطقه در [بندر] الحدیده هستیم.

جعفری اظهار داشت: شکستهای پی ذر پی استکبار که در مقابل انقلاب اسلامی صف کشیده اند از دیگر دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است اما در داخل، درصد کمی از اهداف انقلاب اسلامی محقق شده و باید تلاش زیادی در این حوزه صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: عدالت اجتماعی و رشد مادی و معنوی جامعه با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رشد اخلاق در جامعه، حل مشکلات اقتصادی معیشتی مردم که با دشمنی دشمنان و سوءمدیریت در داخل به معضل تبدیل شده از جمله مواردی است که باید برای رسیدن به آنها کار کنیم.

فرمانده سپاه تاکید کرد: حرکتمان در مرحله سوم و رسیدن به اهداف انقلاب مثبت نیست و کُند است.

جعفری در ادامه گفت: اشتباهی که برخی دارند این است که سپاه را یک نیروی صرفا نظامی می‌دانند درحالیکه سپاه فقط نظامی نیست و از ابتدا هم نظامی نبود بلکه سپاه در همه عرصه های اجتماعی فعال است.

وی تصریح کرد: مشکل ما در کشور و در کُندی حرکت در مراحل سوم انقلاب و پیشبرد اهداف، سبک مدیریت اجرایی و مبانی فکری و یا دیدگاه‌های فکری در عرصه‌های مختلف است.

فرمانده سپاه اظهار داشت: جنگ ما برای دفاع از انقلاب و یک جنگ عقیدتی بود که رزمندگان داوطلبانه در آن شرکت می‌کردند درحالیکه در دنیا اینگونه نیست و سربازان به زور در جنگ شرکت می‌کنند.

جعفری با اشاره به سال‌های ابتدایی انقلاب و دفاع مقدس گفت: تفکر مادی و کلاسیک که بنی صدر نماد آن بود در ۱۷ دی ماه ۵۹ به شکست رسید و بعد از چند ماه هم دیدیم که از کشور فرار کرد.

وی در ادامه سخنان خود، شهید علی صیاد شیرازی را به عنوان یک استاد تراز انقلاب اسلامی در عرصه نظامی معرفی کرد و افزود: این شهید بزرگوار اگرچه در ارتش آموزش دیده بود ولی دیدگاه کلاسیک نداشت و دیدگاهش حضور داوطلبانه در جنگ بود. برای همین در کنار فرمانده کل سپاه قرار گرفت و این اتحاد موجب پیروزی‌های بزرگی شد.

فرمانده سپاه تاکید کرد: دیدگاه کلاسیک، اگرچه علمی است اما به درد کشور مردمی ما نمی‌خورد.

جعفری گفت: ما در اداره کشور هم دچار چنین مشکلی هستیم. مدیریت در صحنه‌های مختلف باید بومی و منطبق بر شرایط انقلاب اسلامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: جهاد علمی در عرصه‌های علوم انسانی یک نیاز جدی است.

فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اساتید بسیجی در دانشگاه تهران اظهار داشت: ارتش امریکا با همه توان در برابر مقاومت مردمی عراق کاری از پیش نبرد و ارتش اسرائیل نیز ظرف ۳۳ روز در برابر یک گروه نظامی آموزش دیده انقلاب اسلامی شکست خورد.

جعفری افزود: اینکه دوست و دشمن جمهوری اسلامی را در عرصه دفاع و امنیت موفق می‌دانند، بدلیل حاکمیت تفکر جهادی ناب محمدی و اتکا به مردم در این حوزه است.

وی گفت: سپاه امنیت را در جنوب شرق بصورت صدرصدی ایجاد کرده و ما این ادعا را داریم چون امنیت را بدست خود مردم سپرده ایم.

فرمانده سپاه تصریح کرد: در اداره کشور غیر از عرصه دفاع و امنیت، در هیچ عرصه‌ای تفکر ناب انقلابی و جهادی مختص انقلاب اسلامی حاکم نبوده و نشده است که باید حاکم شود. البته این متکی به آرا مردم است و باید این تفکر به مردم معرفی شود.

جعفری گفت: رقابت‌ها و سیاست‌ها در یک چرخه غلط افتاده و این مشکل کشور است.

وی همچنین بزرگترین مانع پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در داخل کشور را جریان فکری مقابل جریان اسلامی ناب دانست و افزود: آخرین اقدام آنها نامه یکصد نفری است که جمهوری اسلامی با ترامپ مذاکره کند؛ اینها با امریکا و دشمن مردم همراهی کرده و زمینه را فراهم می‌کنند.

فرمانده سپاه افزود: اگر بگوییم این صد نفر مامور فضاسازی برای مذاکره با ترامپ نبودند، حتما تعداد قابل توجهشان مامور بودند.

جعفری، برجام را یک موضوع استثنایی دانست  و گفت: در این موضوع رهبری اجازه دادند که نتیجه اش بی اعتمادی امریکا بود که مشخص هم شد.

وی خاطرنشان کرد: رهبر کره شمالی، انقلابی بود اما انقلاب کمونیستی نه اسلامی و آخر سر هم سازش کرد اما ما دستور سازش نداریم.

فرمانده سپاه با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه «مگر ملت‌ها و دولت‌ها دیوانه‌اند که بروند با امریکا مذاکره کنند»، گفت: با این بی اعتمادی حالا ما نمی‌دانیم به اینها (صد نفر) دیوانه بگوییم یا چیز دیگر.

جعفری خاطرنشان کرد: البته افراد می‌توانند اظهار نظر کنند و کسی هم با آنها کاری ندارد اما بدانند که اقداماتشان چه تاثیری دارد.

وی با اشاره به اظهار نظر اندیشکده وابسته به کنگره امریکا که اعلام کرده ایران بزرگترین زرادخانه موشکی منطقه را دارد، تصریح کرد: توان موشکی ما که متکی به توان علمی است.

فرمانده سپاه گفت: ما توان افزایش برد موشک ها به بیش از دو هزار کیلومتر را داریم ولی فعلا این سیاست ما نیست زیرا بسیاری از اهداف ما و منافع دشمن در همین برد دو هزار کیلومتر است لذا امریکایی ها در حوزه نظامی ورود نمی‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 40
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  ان شالله .خدا از دهنت بشنوه سردار.به حق خودش مردم مظلوم یمن رو کمک کنه
  • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   54 69
   یعنی واقعا" اینایی که منفی دادن روشنفکر و متمدن و تراز علمی بالا و مدرنی هستن که به خاک و خون کشیده نشدن هزاران زن وکودک نظر منفی میدن!!!!!!!!!؟؟؟ تف به شرف نداشته تون, لعنت به مدرن بودن و لیبرالیسم و هرچی ایسمتون هست. سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ و آنان كه ظلم و ستم كردند به زودی خواهند دانست كه به چه كیفرگاهی باز می گردند.
  • US ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   22 2
   جناب 15:59 خودت رو ناراحت نکن. چند روزیه مثبت منفی های سایت به هم خورده و به دلایل نامعلوم تو هر کامنت انقلابی 300 تا منفی میذارن. (تا همین چند روز پیش تعداد کل منفی های کامنت ها به 100 هم نمی رسید.) این مثبت و منفی ها واقعی نیست و توان تغییر اون ها به انواع و اقسام روش ها وجود داره.
  • مهدی IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   5 6
   منفی ها به کارهای رسانه ای که اسرائیل و عربستان شروع کرده اند مربوط میشه، متاسفانه میلیاردها دلار خرج کارهای رسانه ای و پروراندن و آموزش زبان فارسی به افراد سازمان یافته داره میشه، یکی از نتایج محدودش تو بحث فضاسازی روانی تو کامنت ها و لایک و دیسلایک های سایت های مختلف هست، این نمونه از راحت ترین کارهاست، شما توییتر رو هم ببین به طرز مسخره و طنز آمیزی توییت های افراطی حامی اسرائیل مورد حمایت شدید قرار میگیره که قبلا اینجوری نبود ولی عبری-عربی لازم دیده پول خرج کنه و موازنه فضای رسانه ای رو تغییر بده.
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  می گن اعتلاف عربستان و امارات و آمریکا و اسرائیل (رسماً یعنی اعتلاف شرورهای منطقه و دنیا) امروز مجتمع اصلی فرودگاه الحدیده رو اشغال کردند. اگر اینطوری باشه که فعلاً وضعیت به شدت به ضرر مقاومت یمن هست.
 • US ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  موشک بزنید به عربستان. فوری
  • عزیز جعفری IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   15 5
   چشم قربان!! بچه ها سریع برین موشکا رو آماده کنین...
  • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   6 0
   یکطرف انصارالله و آنطرف سلفی تکفیری ها+یمنی های چپ کرده+سودانی ها+اماراتی ها+عربستانی ها+آمریکایی ها+اسرائیلی ها+فرانسوی ها+و قطعا انگلیسی ها !!!! بعد می بینید که رزمنده مستضعف حوثی کنار جاده ساحلی وسط میدان جنگ ، راحت ایستاده و راه می ره و زره پوش ها از ترس هدف قرارگرفتن تخت گاز می رن !!! یعنی همچنین صحنه هایی که از میدان واقعی نبرد حوثی ها می بینیم در فیلم های تخیلی آرنولد شوارتزنگر که قطر بازوش اندازه دور کمر رزمنده حوثیه ندیدیم !!!!!
 • US ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  76 93
  من شنیده ام که هنوز نتوانسته اند فرودگاه را از انصارالله بگیرند. 10 کشور قدرتمند جهان حریف چهارتا یمنی نشده اند؟؟؟
  • ناشناس IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   67 83
   آيه ي ٢٤٩ سوره ي مباركه ي بقره : «چه بسیار گروه های کوچکی که به فرمان خدا ، بر گروه های عظیمی پیروز شدند و خداوند ، با صابران و استقامت کنندگان است.
  • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   20 0
   نماد صبر واستقامت وایستادگی در برابر این همه دشمن تا دندان مسلح مردم یمن هستند این مردم یک پدیده هستند خدا کمکشون کنه
 • US ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  موافقم. خدا هست . و خدا هست و خدا هست
 • US ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  به نظر من ایران بعد نظامی و خارجی خوب کار کرده اما داخلی نه
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  45 57
  نظامیهای فرانسوی اسیرشده می توانند در نقش بازدارندگی در مقابل حملات به مناطق مسکونی بکار گرفته شوند یعنی به دشمن گفته نشود کجا نگهداری می شوند تا ...
 • AE ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  مشرق چرا اجاره میدی یکی از طریق فیلتر شکن صدها کامنت غیر واقعی بذاره این توهین به شعور مخاطبان این سایت و یک دهن کجی معنا داره. اگر نمیتونی لایک ها رو مدیریت کنی لااقل مسدودش کن تا خیال همه راحت شه
  • رحمان IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   76 43
   چیه...از دیدن واقعیت عصبانی شدی
  • RU ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   14 0
   الان خودت با چی وصل شدی؟
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  سلام و دورود بر فرمانده و تمام سربازان محترم شجاع سپاه ، همانطوریکه اشاره کردند . مشکل از داخل است . با این گروه کوچک خائن چه کنیم که تمام ملت را به ستوه آورده اند ؟در مجلس در . دولت در بعضی از مدیران در ... چه کنیم .؟ .. دشمن میداند که از طریق نظامی قادر به ضربه زدن نیست ... دنبال فروپاشی از درون هست با کمک سربازان وطن فروش ایرانی خود در داخل ....
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  49 56
  خاک بر سرت مشرق بی شعور. کجا گفته یمن پیروز شده . گفته شکست نمیخورد
 • ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  3 6
  تاره گفته سیاستمان افزایش برد موشکها نیست
 • ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  باید اسراییل را 90 تا موشک بزنید به مناسبت دهه 90 ایران
 • ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  5 6
  خبرنگارها چرا همه حرفهای این آقا رو نمیزنند منتشر کنند. کلی حرف زده اما نیست جایی
 • ناشناس IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  كَمْ مِنْ فِئَةٍ قَلِيلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثِيرَةً بِإِذْنِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ مَعَ الصَّابِرِينَ آيه ٢٤٩ سوره ي مباركه بقره
  • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   4 64
   كدوم نامسلمون هست كه ديگه به آيه قراني منفي ميده.
 • ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  65 28
  حل مشکلات اقتصادی معیشتی مردم که با دشمنی دشمنان و سوءمدیریت در داخل به معضل تبدیل شده از جمله مواردی است که باید برای رسیدن به آنها کار کنیم
 • جهاد IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  راست میگه مشرق لایک ها رو مسدود کن تا این صهیونیستها جو رو متشنج جلوه ندن.
  • باسم IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   43 13
   بنظرم یکی از مزیتهای مشرق نیوز گذاشتن اظهار نظرها با سلایقهای مختلف هست چیزیکه سایتهای اصلاح طلبان ندارند و برخلاف ادعایی که دارند که میگویند زنده باد مخالفین من... دیکتاتورترین آدما هستند. و منفی زدنها هم نشان دهنده این است که مشرق نیوز مخاطب زیاد داره حتی مخالفین. مطمئن باشید سایتهای اصلاح طلب نظرات مخالفینشون رو نمیذاره
  • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   19 3
   جناب باسم نظرت رو واسه خودت نگه دار حداقل من یکی میدانم در قسمت انتشار نظرات مشرق چه خبر است گفتی : مطمئن باشید سایتهای اصلاح طلب نظرات مخالفینشون رو نمیذاره!! تنها چیزی که من اینجا دیدیم همین بوده:))) برو بخواب
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   41 9
   ضمنا اگه منفی زدن بده اصولا باید کلا جمع بشه نه اینکه فلانی منفی یانه مسدود کننده! ! چون وقتی به هر حال مثبت و منفی گذاشتمانند، یعنی ازشون میشه استفاده کرد! در این حد هم تعقل ندارید؟؟
 • ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  12 63
  باید جلوی دزدی را گرفت . آن هم کار شماها نیست کار قوه قضاییه است
 • عباس IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  39 60
  یمن پیروز است
 • CA ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  24 13
  والله منبع خبري سردار بايد مشرق نيوز باشه وگرنه در جنگ داخلي يمن وضعيت اصلا جالب نيست
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  16 4
  ارتش اجنه دارن به شدت کمک میکنن. یا زعتر جنی...
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  23 17
  بردش رو تا کجا زیاد کنید؟ مثلا تا آمریکا؟
 • سید حبیب IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  4 38
  چرا سپاه در زمینه خودرو سازی ورود نمیکنه؟؟؟ تا کی باید شاهد کشته شدن هزاران نفر از مردم مظلوم کشور بخاطر خودرو های بی کیفیت و گران قیمت باشیم ؟؟ ای بابا چرا ما باید در این زمینه بیشترین ضربه رو از دست لیبرالهای غربزده مونتاژ کار بخوریم؟؟ مشرق لطفا پی گیری کنید
 • AU ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  7 39
  خبرها نشان میده که نیروی هوایی آمریکا در حال تمرین مقابله اف-۲۲ و اف-۱۴ است. ما نیاز داریم که به بدنه نیروی هوایی همچون نیروی موشکی توجه ویژه کنیم.
  • رحمان IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
   22 2
   چی میگی!!!! F14هدف ثابت برایf22هست مثل اینکه f14فناوری 60سال پیش خودشونه ها
  • RU ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   0 5
   ستاره شبانه! پراید را با پرادو مقایسه می کنی؟
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  3 11
  خوب شد فهمیدیم یکطرف انصارالله و آنطرف سلفی تکفیری ها+یمنی های چپ کرده+سودانی ها+اماراتی ها+عربستانی ها+آمریکایی ها+اسرائیلی ها+فرانسوی ها+و قطعا انگلیسی ها !!!! یعنی همچنین صحنه هایی که از میدان واقعی نبرد حوثی ها می بینیم در فیلم های تخیلی آرنولد شوارتزنگر که قطر بازوش اندازه دور کمر رزمنده حوثیه ندیدیم !!!!! 1
 • IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  19 16
  با مدرن ترین و قدرتمندترین تجهیزات سبک و سنگین و زره پوش ها درگیرن حتی نفری هم خیلی کمترن یکطرف انصارالله و آنطرف سلفی تکفیری ها+یمنی های چپ کرده+سودانی ها+اماراتی ها+عربستانی ها+آمریکایی ها+اسرائیلی ها+فرانسوی ها+و قطعا انگلیسی ها !!!! بعد می بینید که رزمنده مستضعف حوثی کنار جاده ساحلی وسط میدان جنگ ، راحت ایستاده و راه می ره و زره پوش ها از ترس هدف قرارگرفتن تخت گاز می رن !!! یعنی همچنین صحنه هایی که از میدان واقعی نبرد حوثی ها می بینیم در فیلم های تخیلی آرنولد شوارتزنگر که قطر بازوش اندازه دور کمر رزمنده حوثیه ندیدیم !!!!! عجیب شجاع و رزمنده هستن .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس