کد خبر 865741
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
محمد ایمانی

حتما به یاد دارید همین طیف تا چندی پیش درباره شکست و ناکامی برجام، تقصیرها را گردن ترامپ می انداختند و او را دیوانه و تافته ای جدابافته از حاکمیت آمریکا معرفی می کردند تا مردم از یاد ببرند.

به گزارش مشرق، محمد ایمانی فعال رسانه‌ای و تحلیل‌گر، طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: جمعی از مدعیان اصلاح طلبی به همراه چند تن از اعضای گروهک نهضت آزادی و برخی گروهک های برانداز مقیم خارج (نظیر فدائیان خلق و ...) که وجه مشترکشان همکاری در فتنه سبز است، نامه تسلیم طلبانه ای امضا کرده و خواستار مذاکره با دولت ترامپ شده اند . در میان آنها نام کرباسچی (رئیس حزب اشرافی کارگزاران)، علی کشتگر و بهروز خلیق (دوتن از سران گروهک منحله فدائیان خلق) احمد منتظری، ابوالفضل بازرگان، رضا علیجانی و عیسی سحرخیز ، جلال جلالی‌زاده، جمیله کدیور و صدیقه وسمقی، حسین کروبی، و ... دیده می شود.

حتما به یاد دارید همین طیف تا چندی پیش درباره شکست و ناکامی برجام، تقصیرها را گردن ترامپ می انداختند و او را  دیوانه و تافته ای جدابافته از حاکمیت آمریکا معرفی می کردند تا مردم از یاد ببرند که دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره (سنا و مجلس نمایندگان) و دولت آمریکا، درباره دشمنی با ملت ایران متفق القولند؛ حتی اگر سر موضوعات دیگر اختلاف نظر داشته باشند.

اما حالا همین ها وسوسه می کنند که راه طی شده و به بن بست خورده اعتماد به شیطان بزرگ را دوباره و چندباره تجربه کنیم و طبعا با همان فرمول شیطان پسند، امتیازات نقد جدید - این بار در حوزه امنیت ملی و توان بازدارندگی- بدهیم و مشتی وعده جدید بگیریم؛ در حالی که تمام وعده های قبلی دروغ از آب در آمده یا برعکس عمل شده اند.

یادداشت دیگری از محمد ایمانی را بخوانید:

نمک نشناسی خودروسازان

سراب سیراب نمی‌کند

روحانی صبح می داند سکه ظهر چند می شود؟!

انسان یاد سخنان سال گذشته آقای روحانی می افتد که دردمندانه گفت "«داستان مضحکی اتفاق افتاده؛ می‌گویند تعهدی که قبلا بستیم، فعلا قرص و محکم نباشد، درباره موضوع دیگری حرف بزنیم! آمریکا با زبان و عمل می‌گوید که اهل مذاکره و تعهد نیست اما به برخی کشورهای شرق آسیا (کره شمالی) می‌گوید بیا با ما مذاکره کن؛ #مگر_دیوانه‌اند که با شما مذاکره کنند؟ شما به مذاکره‌ای که به تایید سازمان ملل رسیده، پایبند نیستید".

خوش بینانه ترین قضاوت درباره نامه مشترک دبیرکل کارگزاران با چند تن از اعضای حزب منحله مشارکت و برخی اعضای ورشکسته به تقصیر اپوزیسیون، مرض و دیوانگی در حد جنون آنهاست. وگرنه احتمال وطن فروشی درباره برخی از آنها، قضاوتی واقعی است. می گویند مردی سراغ روانپزشک رفت و گفت "آقای دکتر من هر شب کابوس می بینم که با گاوهای زبان نفهم مسابقه فوتبال دارم . گله ای حمله می کنند و من زیر لگدشان می مانم و از خواب می پرم. اگر می شود قرص و آمپولی تجویز کنید که دیگر از این کابوس ها نبینم و شب راحت بخوابم".

دکتر برای او دارو تجویز کرد و گفت از امشب مصرف کنید تا حالتان خوب شود. مرد بیمار نسخه را گرفت که برود؛ اما ناگهان برگشت و پرسید : "آقای دکتر ! نمیشه داروها رو از فردا شب مصرف کنم؟!". دکتر با تعجب پرسید "برای چی؟ مگه نگفتین که کابوس، شما رو اذیت می کنه؟!". مرد بیمار جواب داد "چرا آفای دکتر؛ گفتم. اما راستشو بخواین ... آخه .... امشب  هیجانش بیشتره. امشب مسابقه فیناله"! ... آری برخی دچار شیدایی و جنون گاو زدگی و گاو گرفتگی حادّ هستند؛ فرقی هم نمی کند که طرف شان اوباما باشد یا ترامپ.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • مهدی AE ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
    3 0
    دچار مازوخیسم سیاسی اند