کد خبر 863852
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
مخدر بازداشت

پسر جوان که قصد داشت برادر زندانی‌اش را به شیوه فیلم‌های پلیسی فراری دهد با پوشاندن صورتش سوار بر موتورسیکلت به خودرو حمل متهمان نزدیک شد و به دو مأمور بدرقه شلیک کرد.

به گزارش مشرق، ظهر 20 خرداد سه زندانی درحالی که دستبند به دست داشتند سوار بر خودرو پژو شده تا توسط دو مأمور بدرقه از دادگستری شهرستان رامشیر به زندان رامهرمز منتقل شوند. دو متهم به جرم تیراندازی به مأموران کلانتری و حمل سلاح گرم بازداشت بودند و نفر سوم متهمی بود که با آنها هم جرم نبود اما به‌همراه آنها به زندان منتقل می‌شد.

تیراندازی برای فرار

خودرو حمل متهمان 20 کیلومتری از دادگستری شهرستان رامشیر فاصله گرفته بود که یک موتور سوار درحالی که صورتش را با پارچه پوشانده بود از سمت راست خودرو حرکت کرد.

بیشتر بخوانید:

دستگیری سارقانی که شیفتی سرقت می‌کردند


مرد نقابدار به خودرو نزدیک شد و در حالی که در موازات خودرو حمل متهمان قرار داشت اسلحه کلت کمری‌اش را بیرون آورد و به سمت آنها تیراندازی کرد. او به دو مأمور بدرقه که جلو خودرو نشسته بودند تیراندازی و هر دوی آنها را مجروح کرد. اما مأموران درحالی که زخمی شده بودند تسلیم مرد نقاب دار نشده و مأموری که پشت فرمان نشسته بود، وقتی دریافت با یک گروه مسلح روبه‌رو است به‌سمت موتورسیکلت رفت و سعی کرد با تصادف، راه را بر او سد کند.

نقشه‌ای برای فرار برادر

همزمان با این حادثه مأموران پلیس گشت و مردم محلی خودشان را به محل رساندند. با تصادفی که انجام شد مرد موتورسوار به‌روی زمین افتاد و مأموران بدرقه موفق شدند نقابی را که به چهره داشت کنار زده و صورتش را ببینند. مرد موتورسوار خود را به بی‌هوشی زده بود اما وقتی اسلحه و وسایلش را برداشتند و مأموران پلیس به سراغ دو مأمور بدرقه و متهمان بازداشت شده رفتند و با گذشت زمان مردم بیشتری در محل جمع شدند او از همین شلوغی استفاده کرد و پا به فرار گذاشت.

دستگیری 4 متهم

حمید عیدانی نیا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامشیر- گفت: در ادامه تحقیقات مشخص شد مرد موتور سوار برادر یکی از متهمانی است که به اتهام حمل سلاح گرم و تیراندازی به کلانتری مدتی قبل بازداشت شده بود و قصد فراری دادن برادرش را داشته است. در ادامه تحقیقات چهارنفر از عواملی که قصد فراری دادن زندانیان در جاده رامشیر – رامهرمز را داشتند و در عملیاتشان ناکام ماندند، دستگیر شدند. تحقیقات برای دستگیری متهم جوان ادامه دارد، هویت او شناخته شده و بزودی او نیز دستگیر می‌شود.دادستان رامشیر ادامه داد: دو مأمور بدرقه که مجروح شده بودند به بیمارستان منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفتند. وضعیت جسمی آنها خوب است. تحقیقات تکمیلی برای شناسایی و دستگیری دیگر عوامل این حادثه در حال انجام است.
 

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha