کد خبر 863788
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۳
روزنامه هاآرتص

یک روزنامه اسرائیلی چند ماه پیش از شوی تازه نتانیاهو درباره توانایی‌های این رژیم برای کمک به حل مشکل کم‌آبی ایران نوشته بود اسرائیل خود از بحران بی‌آبی شدیدی رنج می‌برد!

به گزارش مشرق ، روزنامه «هاآرتص» در یادداشتی به تاریخ بهمن ماه ۹۶ به بررسی وضعیت بحران آب در فلسطین اشغالی پرداخته و نوشته بود علی‌رغم بارش‌های اخیر، اسرائیل با بحران جدی آب به مدت طولانی مواجه است و به زودی تنها دریاچه آب شرب آن هم تبدیل به باتلاق خواهد شد.


مقامات صهیونیست نیز در همان ایام هشدار دادند حتی در صورت بارش‌های کافی در سال پیش‌رو، بازهم سطوح منابع آبی به چیزی که در یک دهه قبل بوده باز نخواهد گشت. بسیاری از کارشناسان اقتصادی رژیم صهیونیستی هم پیشتر به مقامات این رژیم هشدار داده‌اند که سطح آب دریاچه «طبریا» که بزرگترین منبع تامین آب فلسطین اشغالی است، به میزان قبلی خود برنگشته و طی سال‌های آینده به مرداب تبدیل خواهد شد.


به گفته این کارشناسان، «تفاوتی ندارد که امسال، خشکسالی اعلام بشود یا نه، دولت باید برنامه راهبردی تهیه کرده و تعیین کند چه میزان آب برای ۵ سال آینده نیاز داریم و چه میزان می‌توانیم تامین کنیم.»


هاآرتص اما به بودجه ۲/۲ میلیارد دلاری رژیم صهیونیستی برای حل بحران کم‌آبی این رژیم هم گریزی زده و نوشته، حتی اگر سال ۲۰۱۸ به قدری بارش داشته باشیم تا از اعلام خشکسالی برای پنجمین سال پیاپی جلوگیری کند، اسرائیل در وضعیت بحران باقی خواهد ماند.به نوشته این روزنامه صهیونیست، بحران آب در این سرزمین به قدری جدی است که ساخت و سازها در شهرک‌های صهیونیستی را هم تحت تاثیر قرار داده است.


حالا با این شرایط یکشنبه شب نتانیاهو با یک شوی تازه تلویزیونی به سراغ مردم ایران آمده و گفته، به دنبال کمک به رفع بحران آبی ایران است! این اظهارات چند ساعت پس از آن منتشر ‌شد که لیبرمن، وزیر جنگ این رژیم گفت، آرزو دارد ایران دود شده و نابود شود!


آب دزدی!


در همین رابطه یک کارشناس مسائل غرب آسیا در واکنش به شوی تازه تلویزیونی نتانیاهو اظهار داشت، رژیم صهیونیستی در استفاده از آب‌های تحت‌الارضی و آب‌های دریا از فناوری قابل توجهی برخوردار نیست اما در سرقت آب کشورهای عربی تبحر دارد.
حسن هانی‌زاده در گفت‌وگو با ایرنا گفت: نخست‌وزیر اسرائیل اخیرا در یک نمایش مضحک که مورد تمسخر رسانه‌های داخلی این رژیم هم قرار گرفت، ادعا کرد که می تواند در زمینه مشکل کم‌آبی به ملت ایران کمک کند.


وی این رفتار را یک نمایش مضحک توصیف کرد و افزود: هر از گاهی نخست‌وزیر اسرائیل در برابر دوربین‌های فیلمبرداری ظاهر می‌شود و موضوعاتی را علیه ایران مطرح می‌کند که این اقدامات باعث شده اعتبار خود را حتی در داخل رژیم صهیونیستی از دست بدهد...در حال حاضر رژیم صهیونیستی با مشکل آب مواجه است. این رژیم آب سوریه را که از جولان سرازیر می‌شود به اراضی اشغالی منتقل کرده و از دریاچه طبریا که متعلق به سوریه است استفاده می‌کند که این اقدام سرقت آب منطقه است.


صدای کره شمالی هم درآمد


اظهارات خنده‌آور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی صدای مقامات کره شمالی را هم درآورد. «ری یونگ هو» وزیر خارجه کره شمالی در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: نتانیاهو صهیونیست نفرت‌آور به ایران پیشنهاد درباره آب می‌دهد، او جنایتکار و دروغگو است پس این کار را نمی‌کند. وی افزود، کسی که مردم غزه را می‌کشد نمی‌تواند نگران آب این مردم باشد.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس