علی مطهری

ژست دعوت به وحدت ملی و هزینه کردن از رهبر معظم انقلاب در حالی است که طیف برجام زده و فتنه زده، در فتنه سال 88 و حوادث پس از آن مدام مشغول دو قطبی و متشتت و متفرق کردن مردم بوده‌اند .

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

علی مطهری می‌گوید دستاورد برجام، شکاف میان آمریکا و اروپا بود(!)


وی در جمع خبرنگاران گفته است: برخی گروه‌های سیاسی به جای آنکه آمریکا را برای خروج از برجام سرزنش کنند، به دولت و رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه حمله می‌کنند، در حالی که باید از گروه مذاکره کننده تجلیل شود چون برجام به ضرر ایالات متحده بود.


مطهری افزود: باید از گروه مذاکره کننده تجلیل شود چون خروج آمریکا از برجام نشان دهنده نفع ایران و ضرر ایالات متحده در این توافقنامه بوده است.


وی با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند چرا برجام را به گونه‌ای ننوشتید که آمریکا نتواند از آن خارج شود، گفت: حرفهایی زده می‌شود که اساساً با عقل جور درنمی‌آید.


مطهری به موضوع صلح حدیبیه در زمان پیامبر اشاره کرد و گفت: این منتقدان اگر در زمان پیامبر اسلام بودند می‌گفتند چرا این صلح را به گونه‌ای ننوشتید که کفار یک سال بعد نتوانند آن را نقض کنند.

در همین زمینه بخوانید

همصدایی اروپا و آمریکا جنایتکاران جهانی دلواپس موشک‌های ایران

فرمان هسته‌ای رهبر انقلاب اروپایی‌ها را «رام‌تر» خواهد کرد


مطهری تصریح کرد: تفرقه در داخل، مشوقی برای آمریکا و اسرائیل خواهد بود که اقداماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند.


وی تأکید کرد: باید با مردم درباره شرایط جدید کشور و موضوعاتی مانند برجام، نقاط مثبت آن و خروج آمریکا از آن صحبت شود و دستاوردهای برجام توضیح داده شود.


نماینده مردم تهران در مجلس به شکاف بین آمریکا و اروپا در اثر برجام اشاره کرد و گفت: این گونه رخدادهای مثبت از آثار برجام است.


وی گفت: برخی القا می‌کنند که برجام مخالف نظر رهبر انقلاب بوده و عده‌ای سر خود آن را امضا کردند، در حالی که این گونه نبوده و امضای برجام با اذن رهبری انجام شده و این سخنان فریب دادن مردم است.


مطهری به موضوع FATF اشاره کرد و گفت: عده‌ای می‌گویندکه تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم خیانت به کشور است و این لایحه استعماری است در حالی که واقعیت چیز دیگری است. مسئولان کشور باید این موارد را برای مردم توضیح دهند و بیان کنند که در صورت عدم تصویب این لایحه چه مشکلاتی برای بانک‌های ما و مردم ایجاد می‌شود.


نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: تصویب این لایحه هیچ خطری برای ما و برای گروه‌های مبارزی مانند حزب‌الله و حماس ندارد.


درباره اظهارات مطهری گفتنی است: اولاً وقتی آمریکایی‌ها دیدند کسانی در دولت و مجلس (امثال مطهری) می‌گویند با وجود خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های آن در برجام می‌مانیم و تعهدات خود را اجرا می‌کنیم، طبیعی بود که تشویق شوند تعهدات خود را با وجود گرفتن امتیازات سنگین زیر پا بگذارند. بنابراین دولتمردان مذکور و امثال مطهری در این زمینه خدمتی نکرده‌اند بلکه به دشمن اطمینان خاطر دادند که با زیرپا گذاشتن تعهدات خود، مورد اعتراض دولت و مجلس قرار نمی‌گیرد. این، راز خروج آمریکا از برجام است، پس از آن که امتیازاتش را گرفت و زمان کافی هم برای تدارک جدید برای اعمال تحریم‌های تازه به دست آورده بود، در مقابل دولت و مجلس به مدت ۵ سال، فرصت تدبیر و طراحی برای رونق اقتصادی را به امید گره‌گشایی آمریکا و برجام از دست دادند.


ثانیاً در ماجرای صلح حدیبیه، همراهان پیامبر(ص) با ایشان بیعت رضوان را منعقد کرده و قسم خوردند که تا پای جان پای پیامبر و فرامین ایشان بمانند؛ اما جماعت برجام‌زده و شیدای توافق با شیطان بزرگ و بزک آن، از همان ابتدا تا امروز سرگرم کج‌فهمی و کج رفتاری در زمینه رهنمودها و هشدارها و اوامر و نواهی رهبر معظم انقلاب در زمینه عدم اعتماد به شیطان بزرگ بوده‌اند و به همین دلیل، بیش از آن که با ماجرای صلح حدیبیه و اصحاب پیامبر(ص) قابل مقایسه باشند، با حکمیت‌طلبان و سازش‌طلبان جنگ صفین قابل مقایسه هستند؛ جماعتی که شهامت نداشتند وقتی فهمیدند اشتباه کرده و فریب نیرنگ عمر و عاص و معاویه را خورده‌اند، مسئولیت خبط و خطای خود را بپذیرند و به همین دلیل مدعی بودند امیر مؤمنان(ع) با آنها در پذیرش حکمیت و مذاکره و صلح، شریک و همراه بوده است.


حالا هم برجام زدگان و شیدائیان مذاکره و توافق به هر قیمت با آمریکا و اجرای به هر قیمت توافق، شهامت ندارند که عذر تقصیر بیاورند و صادقانه بگویند با وجود نهی‌ها و تخدیرها و هشدارهای رهبری، به آمریکا و اروپا اعتماد کردند و اشتباه بزرگ خود را جبران می‌کنند.


ثالثاً ادعای شکاف میان اروپا و آمریکا به عنوان دستاورد برجام هم از آن لطیفه‌های خنک سیاسی است. اختلاف و شکاف مدعایی، مشکل تحریم‌ها را برطرف می‌کند یا شرکت‌هایی را که از ایران رفتند، برمی‌گرداند یا موجب این می‌شود که اروپایی‌ها لااقل قطعنامه اعتراضی خشک و خالی را در شورای امنیت علیه آمریکا مطرح کنند؟ آیا غیر از این است که همین اروپایی‌ها در زیاده‌خواهی‌های فرابرجامی آمریکا، با دولت ترامپ همراه و همدل هستند؟!


رابعاً اینکه ژست دعوت به وحدت ملی و هزینه کردن از رهبر معظم انقلاب در حالی است که طیف برجام زده و فتنه زده، در فتنه سال ۸۸ و حوادث پس از آن مدام مشغول دو قطبی و متشتت و متفرق کردن مردم بوده‌اند و آنجاهایی هم که رهبر انقلاب به واسطه واقعیات و حقایق، حکم داده و فصل‌الخطاب را- از جمله درباره سران آشوب نیابتی سال ۸۸ و سرانجام اعتماد به شیطان بزرگ در برجام و...- بیان کرده‌اند، همین جماعت، اما و اگر آورده و تردید افکنی کرده‌اند!


و بالاخره اینکه شیدائیان برجام هنگام هشدارهای دلسوزان و منتقدان، در باغ سبز نشان می‌دادند و دورنمای واقعیت‌هایی را که اتفاق افتاد، انکار می‌کردند، جای همان‌ها FATF را بزک می‌کنند و از ملت و حاکمیت می‌خواهند وارد سلسله توافق‌ها و تعهدات یکطرفه‌ای بشود که بهانه آن مبارزه با تروریسم و پولشویی و ملحقات آن است و مصادیق را آمریکا و غرب تعیین می‌کنند و قاضی و محکمه نیز مطلقاً در اختیار آمریکاست!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 28
 • US ۰۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  14 2
  نمی دانم این جماعت را ابوموسی اشعری بنامیم یا عمر و عاص؟!!!!!!!!!
  • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
   8 1
   ابن ملجم
 • IR ۰۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  5 18
  بسیار آدم منطقی هست. خدا پدرش را بیامرزه.
  • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
   10 1
   فقط یک ابله از ابله خوشش می آید
 • IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  11 4
  رهبری خیلی صریح گفت کدخدا دوستان کدخداتون میزنه زیرش و امثال لیبرال های غرب گرا می گفتن ارباب خوش قول خوش اخلاق هست و تندروهای داخلی می زنن زیرش!!...اینها دیگه رسما جنگ علیه رهبری و نظام رو شروع کردن و حضور اینها در پست های نظام واقعا بی معنی هست....
 • کریم IR ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  11 3
  علی اقارهبرانقلاب شروطی برای پذیرش برجام تعیین کردند که انجام نشد مردم هم خوب میدانندچه گندی زده ایدحالا هم ازکیسه رهبرانقلاب هزینه میکنیدسرتان رااززیربرف دراوریدمردم رااحمق فرض نکنیدچون مردم هم همین تصوررااز شمادارند
 • سامی IR ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  4 1
  خدای تعالی همه را عاقبت به خیر کند به ویژه ...
 • اکبر IR ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  8 2
  آقای مطهری میخواهد بزور یک سوزن در انبار کاه پیدا کند . اگر ایشان یکبار دستاوردهای ! برجام را فقط شماره کند ، شاید ازین مغلطه هایش احساس شرم کند .
 • IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  8 1
  احسنت؛ قضیه حکمیت در صفین را بدرستی ذکر کرده؛ آقایون فراموش کردن که می گفتن « هر توافقی بهتر از عدم توافق است»
 • محمد IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  9 1
  برجام رو فتنه گران به رهبری تحمیل کردند و حالا که گندش در اومده میخوان پشت رهبری قایم بشن
 • علوی IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  0 1
  خوب درست میگه بی سواد
 • ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  7 0
  این جماعت وقتی از عاشورا «درس مذاکره» می گیرند بدیهی است که از صلح حدیبیه خسارت های وارد شده به کشور را توجیح کنند
 • عباس IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  7 0
  اگر رهبر اذن به برجام دادند جام زهری بود که امثال شما به خورد آقا دادند تا چند وقت دیگه هم معلوم می شود که هیچ شکافی بین اروپا و امریکا نبوده و نخواهد بود و فقط نقش پلیس خوب و بد را بازی می کردن و تشت رسوایی شما بار دیگر از بام خواهد افتاد اما انقدر پر رو تشریف دارید که دوباره یه چرت و پرت دیگر سر هم می کنید
 • IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  5 0
  امثال مطهری و فتنه گران سال 88 مطمئن باشند در آتش جهنم محشور می شوند و بدلیل خسارتهای بیشماری که به جمهوری اسلامی زده اند توفیق توبه هم پیدا نمی کنند و اینها و قتی در ماه رمضان که شیطان دستش بسته است چنین تحلیلهایی را ارائه می دهند مشخص می شود که در جایگاه شیطان قرار گرفته اند اینه جزئ کسانی هستند که بر چشمهایشان و دلهایشان ومهر زده شده و نمی فهمند بهر حال باید بدانند که سال آخر حکومتشان هست اگر چشم بینا داشته باشند
 • مهدی IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  6 0
  این آقای مطهری همیشه طرف دشمنان را گرفته تا طرف کشور خودمان ولی نمی دانم چرا هیچ کس به ایشان کاری ندارد.
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  6 0
  یعنی باور کنیم این نماینده ، پسر آن مطهری تیزهوش است ؟! آقای مطهری واقعاً اینقدر ساده لوحی ؟ یا خدای ناکرده پشت پرده ای هست ؟ تو را به روح بزرگ پدر شهیدت قسمت میدهم بفکر ایران ، انقلاب و نظام باش .
 • سید IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  7 0
  افسوس برای خاندان شهید مطهری با داشتن چنین فردی!
 • احسان IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  7 0
  آقای مطهری دیگر حنای شما رنگی ندارد شما و سایر هم پیالی های مدعی اصلاحطلبی به کشور و مردم با تصویب 20 دقیقه ای برجام ، و طرفداری از فتنه 88 خیانت کردید و باید محاکمه شوید.
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  5 1
  خیلی کم عمق حرف می زنه. ایشان به پدر مرحومش هیچ ربطی نداره.
  • امیر IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
   2 1
   اتفاقا به خاطر پدر بزرگوارش این همه بادکنکش کرده اند و گرنه خودش مالی نیس
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  1 1
  فکر نمیکنم مقامات امریکایی به حرفهای مسولان ما گوش کنن. اونها بهتر از مسولان ما ملت ما را میشناسن .ما باید بریم زرشک بنوشیم (مسولان)
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  3 1
  پسر نوح زمان با افسادطلبان ووطنفروشان بنشستو باامام زمانش دشمن شد که ایکاش ......اصحاب کهف میشدو مرد...............

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس