کد خبر 861343
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
احمد سالک نایب رئیس فرهنگی مجلس شورای اسلام

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها استراتژی فشار و مذاکره را در برجام دنبال می‌کنند،گفت: نمایندگان مجلس هنوز هم منتقد برجام هستند.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام احمدسالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولتمردان در شعارهای انتخاباتی خود همه مسائل کشور را به برجام گره‌ زدند، اظهار داشت: با گذشت زمان مشخص شد که نه تنها غربی‌ها بدعهدی کردن بلکه برجام هیچ نفع اقتصادی برای کشور نداشت  و تحریم‌ها نیز لغو نشد.

وی با بیان اینکه پس از انعقاد برجام، منتقدان از سر دلسوزی مباحثی را مطرح می‌کردند، افزود: متاسفانه آقای رئیس‌جمهور و حامیانش با شدت هر چه تمام‌تر با منتقدین برخورد کردند و آنها را دلواپس، کم‌سواد یا کم‌عقل خواندند.

بیشتر بخوانید:

برجام پروژه نظام بود؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه یکی از اهداف ما از مذاکره با گروه 1+5 و توافق و برداشته شدن کامل و یک جای تحریم‌ها بود، تصریح کرد: تاکنون نه تنها تحریم‌ها برداشته شده است، بلکه آمریکا با خروج از برجام، تحریم‌های جدید علیه نهادها و افراد حقیقی و حقوقی کشورمان اعمال کرده است.

حجت‌الاسلام سالک با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه با خروج آمریکا از برجام، ما بین اروپا و آمریکا شکاف ایجاد کردیم، اظهار داشت: پشت پرده آمریکا و اروپا یکی است. اینها سیاست، ستیز و سازش را دنبال می‌کنند. آمریکا سیاست ستیز و اروپا سیاست سازش را پیش می‌برند.

**برجام دست‌آوردی جز قطعنامه 2231 نداشت

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه برجام هیچ دست‌آوردی جزء قطعنامه 2231 برای کشور نداشت، ادامه داد: مقام معظم رهبری در آن زمان فرمودند که از رئیس‌جمهور آمریکا برای رفع کامل تحریم‌ها تضمین کتبی و لازم گرفته شود که انجام نشد که با خروج آمریکا نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه تحریم‌های جدیدی نیز علیه کشورمان اعمال شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه غربی‌ها به ویژه اروپایی‌ها به دنبال استراتژی فشار و مذاکره هستند، اظهار داشت: باید در دور مذاکرات جدید مراقب این موضوع باشیم که تضمین‌های لازم از طرف‌های اروپایی اخذ شود تا بار دیگر مشکلاتی که امروز پس از خروج آمریکا از برجام ایجاد شد تکرار نشود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس