کد خبر 859597
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: عدم‌ تحقق حقوق از جمله ابهامات ق ۱۶هزار میلیارد تومانی درآمد نفتی و همچنین اضافه‌پرداخت ۳۰۰۰میلیارد تومانی حقوق از جمله ابهامات اصلی مطروحه بوده است.

به گزارش مشرق، مهرداد لاهوتی با بیان اینکه در جلسه عصر روز گذشته کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عملکرد کلی منابع و مصارف قانون بودجه سال ۹۶ بررسی شد، گفت: در این جلسه پورمحمدی از سازمان برنامه و بودجه کشور، اکرمی رئیس خزانه‌داری کل کشور و همچنین نمایندگانی از دیوان محاسبات و مرکز پژوهشهای مجلس نیز حضور داشتند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای شام‌های رنگین شب گذشته استانداری‌ها به نمایندگان مجلس

وی با بیان اینکه، از ۳۴۶هزار میلیارد تومان منابع مصوب در بودجه ۳۲۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹ محقق شده است، گفت: قسمت عمده‌ای از ۲۶هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع مربوط به درآمدهای نفتی دولت بوده است.

آخرین وضعیت درآمدهای نفتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از ۱۰۱هزار میلیارد تومان درآمدهای مصوب نفتی ۸۴هزار میلیارد تومان در سال گذشته محقق شده است از طرفی در طرف هزینه‌ها نیز از ۷۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده برای پرداخت حقوق و مزایای کارمندان، حدود ۷۳هزار میلیارد تومان پرداخت شده که قرار است دیوان محاسبات کشور در خصوص این دو موضوع گزارش خود را به کمیسیون برنامه ارائه کند.

نسبت بالای تحقق هزینه‌های جاری

لاهوتی با اشاره به اینکه از ۲۵۳هزار میلیارد تومان هزینه‌های جاری دولت ۲۴۸هزار میلیارد تومان محقق شده است، گفت: این آمار نشان می‌دهد قسمت مهم هزینه‌های جاری دولت محقق شده و بیشتر عدم تحقق مربوط به هزینه‌های عمرانی بوده است.

نمود کسری بودجه در هزینه‌های عمرانی

وی گفت: متأسفانه آثار کسری بودجه در هزینه‌های عمرانی نمود پیدا کرده است و از ۷۱هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده فقط ۴۱هزار میلیارد تومان پرداخت شده است که این اختلاف ۳۰هزار میلیارد تومانی عدم تحقق مطلوب نیست.

عملکرد انتشار اوراق در سال ۹۶

به‌گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، سال گذشته دو رقم ۳۴.۵هزار میلیارد تومان در یک جا و همچنین یک رقم ۱۰هزار میلیارد تومانی برای انتشار اوراق لحاظ شده بود که دولت در سال ۹۶ حدود ۴۴.۵هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کرده و به این ترتیب از کل ظرفیت مربوط به انتشار اوراق استفاده شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس