کد خبر 859202
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
تکواندو

در پایان دومین روز رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا 2018، یک مدال نقره و دو برنز برای ایران کسب شد تا هوگوپوشان تیم ملی روز دوم را هم بدون طلا به پایان برسانند.

به گزارش مشرق، از صبح امروز (یکشنبه) ششم خرداد 1397، مسابقات دومین روز تکواندوی قهرمانی آسیا 2018 به میزبانی ویتنام برگزار شد. مبارزات امروز در اوزان ۶۳-، ۸۰- و ۸۷- کیلوگرم مردان و ۵۳-، ۶۷- و ۷۳- کیلوگرم زنان پیگیری شد که در پایان، یک مدال نقره و دو مدال برنز برای تکواندوکاران ایران به دست آمد تا برای دومین روز متوالی، نمایندگان ایران در حسرت مدال طلا بمانند.

ایران با دو نماینده بانوان و چهار نماینده مردان در مبارزات امروز شرکت کرد که سروش احمدی (وزن ۶۳- کیلوگرم)، مهدی خدابخشی (وزن ۸۰- کیلوگرم)، پوریا عرفانیان و احمد محمدی (وزن ۸۷- کیلوگرم)، ملیکا میرحسینی (وزن ۶۷- کیلوگرم) و هانیه اخلاقی (وزن ۷۳- کیلوگرم) هوگوپوشان ایرانی در این روز بودند.

نتایج مسابقات امروز (یکشنبه) به قرار زیر است:

در وزن سوم (۶۳- کیلوگرم)، سروش احمدی در مرحله یک هشتم با حساب ۲۰ بر ۷ "آرون آگوجوف" از فیلیپین را شکست داد و در مرحله یک چهارم نیز با حساب ۱۷ بر ۹  "دانگ کوان فام" از ویتنام را شکست داد تا با راه یابی به مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کند. احمدی در مرحله نیمه نهایی نیز با شکست "تومنبایر مولوم" از مغولستان راهی فینال این وزن شد. او در مبارزه فینال مقابل "گانگ مین چو" از کره جنوبی شکست خورد و در جایگاه دوم آسیا قرار گرفت و مدال نقره این مسابقات را از آن خود کرد.

در وزن ششم(80- کیلوگرم)، مهدی خدابخشی که با شکست دادن رقبایی از کشورهای فیلیپین و هندوستان در مراحل یک هشتم و یک چهارم راهی مبارزه نیمه‌نهایی شده بود، در این مرحله با حساب 18 بر 11 نتیجه را به "صالح الشراباتی" اردنی واگذار کرد. او با این نتیجه در جایگاه سوم آسیا ایستاد و به مدال برنز بسنده کرد.

در وزن هفتم(87- کیلوگرم)، احمد محمدی پس از یک دور استراحت، در مرحله یک چهارم مسابقات با پیروزی مقابل رقیبی از عربستان سعودی راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. او در دومین مبارزه خود 10 بر 9 مقابل "جسور بایکازوف" از ازبکستان شکست خورد تا از راهیابی به فینال مسابقات ناکام بماند. محمدی با این نتیجه سوم آسیا شد و دومین برنز ایران را در روز دوم کسب کرد.

اما ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم، هانیه اخلاقی در وزن ۷۳- کیلوگرم بانوان و پوریا عرفانیان نیز در وزن 87- کیلوگرم مردان، با شکست مقابل حریفان خود از کسب مدال باز ماندند.

هدایت تیم ملی مردان ایران را فریبرز عسکری و هدایت تیم بانوان ایران را مهرو کمرانی به عنوان سرمربی بر عهده دارند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس