حمص سوریه

براساس اطلاعات به دست آمده، در یک ماه گذشته، عناصر تروریستی و اعضای خانواده آنان از ۶۵ روستا و شهرک در شمال استان حمص و جنوب استان حماه خارج و به مناطق شمالی سوریه انتقال داده شدند.

به گزارش مشرق، جدیدترین خبرها از شمال استان حمص و جنوب استان حماه حاکیست، ۵۰۰ تن دیگر از عناصر تروریستی آمادگی خود را برای خروج از مناطق اشغالی و انتقال به مناطق شمالی سوریه اعلام کردند.

در حال حاضر، مذاکرات میان نمایندگان دولت سوریه و عناصر تروریستی در جریان است تا روند تخلیه مناطق اشغالی و انتقال تروریست ها و اعضای خانواده آنان به استان های شمالی به سرعت آغاز شود.

از سویی دیگر، عملیات نیروهای متخصص برای پاکسازی مناطق تازه آزاد شده شمال استان حمص و جنوب استان حماه از تله های انفجاری کار گذاشته شده ادامه دارد تا زندگی در این مناطق به حالت عادی بازگردد.

براساس اطلاعات به دست آمده، در یک ماه گذشته، عناصر تروریستی و اعضای خانواده آنان از ۶۵ روستا و شهرک در شمال استان حمص و جنوب استان حماه خارج و به مناطق شمالی سوریه انتقال داده شدند.

با خروج عناصر تروریستی از مناطق اشغالی، مناطق و شهرک های مهمی از جمله «الرستن، تلبسیه» پس از ۷ سال آزاد شد و مساحت نزدیک به هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع در شمال استان حمص و جنوب استان حماه به کنترل نیروهای سوری درآمد.

به گزارش مشرق، تاکنون حدود ۸ هرار و ۱۰۰ تن از عناصر تروریستی به همراه اعضای خانواده خود توسط ۱۴۵ اتوبوس از مناطق اشغال خارج و به شمال سوریه انتقال داده شده اند و مذاکره برای معدود تروریست های باقی مانده در مناطق اشغالی در جریان است.

به گفته منابع میدانی با پاکسازی کامل مناطق اشغالی در شمال حمص و جنوب حماه، ارتش سوریه عملیات انتقال نیرو و تجهیزات به مناطق شمالی را پس از ۷ سال از اتوبان بین المللی حمص - حماه آغاز می کند.

 با باز شدن این مسیر ارتباطی مهم و راهبردی، سرعت انتقال نیرو و تجهیزات به شمال به صورت چشمگیری افزایش می یابد؛ اتوبان بین المللی حمص - حماه، استان های جنوبی سوریه را به استان‌های شمالی (حلب و ادلب) متصل می کند.

آماده سازی اتوبان بین المللی حمص - حماه

آزادسازی مناطق اشغالی در استان های حمص و حماه همچنین به معنای بازگشت آرامش به مناطق مهم و راهبردی از جمله «نیروگاه برق الزاره، پالایشگاه حمص، کارخانه سیمان الرستن» است.

به گزارش مشرق، توافق میان دولت سوریه و عناصر تروریستی برای تخلیه مناطق اشغالی شمال استان حمص و جنوب استان حماه زمانی به دست آمد که گروه های تروریستی در دمشق تسلیم شدند و گزینه انتقال به شمال را انتخاب کردند.

اگرچه گروه های تروریستی در ابتدا مخالفت خود را برای خروج از مناطق اشغالی حمص و حماه اعلام کردند و از آمادگی خود برای درگیری با نیروهای ارتش خبر دادند اما پس از مدت کوتاه دریافتند که هیچ شانسی برای ماندن ندارند و به این نتیجه رسیدند که با تحویل سلاح های سنگین باید به سمت شمال حرکت کنند.

گروه های تروریستی در ۷ سال گذشته جنایت های مختلفی را در مناطق اشغالی استان های حمص و حماه انجام دادند اما قتل عام مردم منطقه «الزاره» یکی از فجیع ترین جنایت آنان به شمار می آید.

نقشه میدانی شمال سوریه

در این جنایت بیش از ۱۸۰ تن از زنان و کودکان به صورت بی رحمانه و وحشیانه توسط تروریست ها به قتل رسیدند و ۱۱۷ تن دیگر از زنان و دختران ربوده شدند این حملات از شهرک «الرستن» و روستای «حربنفسه» تدارک دیده شده بود.

نقشه میدانی شمال غرب سوریه

عناصر تروریستی در سال های گذشته، دهها حمله را برای اشغال جاده «حمص - سلمیه» انجام دادند تا مسیر انتقال نیرو و تجهیزات نیروهای سوری به شمال سوریه مسدود شود اما ناکام ماندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  30 1
  واقعا اوضاع پیچیدخ شده
 • IR ۰۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  30 31
  پیش به سوی آزاد سازی استان درعا در جنوب سوریه و ادلب در شمال سوریه... البته درعا مهم تر هستش، چون جنگ اصلی با ارتش نجس صهیون هستش.
 • مصطفی IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  23 27
  خدا کنه عملیات عملیات درعا هر چه سریعتر شروع بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس