کد خبر 858081
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
قلعه نویی

سرمربی جدید تیم سپاهان گفت که به خاطر مردم از ذوب‌آهن جدا شده و به دیگر تیم اصفهانی رفته است!

به گزارش مشرق، امیر قلعه نویی درباره حضورش در تیم سپاهان بعد از یکسال کار در ذوب آهن به رادیو تهران گفت: این حرفهایی که می زنم عین واقعیت است. سال خوبی در ذوب آهن داشتم. از تک تک اعضای این تیم تشکر می کنم که در شرایط بد از من حمایت کردم. یکی از روزهای بد من روزی بود که ۴ گل خوردیم و شرایط جدول خوب نبود ولی مجموعه ذوب آهن از من حمایت کردند و از آنها تشکر می کنم.

به خاطر دل مردم برگشتم
وی ادامه داد: خدا را گواه می گیرم اگر این جابجایی شده است برای دل مردم است. شاید من هم قابل نبودم. این سه روز خیلی تحت فشار روحی قرار گرفتم. مردم اصفهان از من درخواست داشتند. به گذشته برگشتم و دیدم در سپاهان هم شروع خوبی نداشتم ولی مردم حمایت کردند. هر سالی در اصفهان بودم طرفداران احترامم را نگه داشتند.

آسیا را رها کردم و به سپاهان رفتم
سرمربی سپاهان تاکید کرد: در ذوب آهن تیم را دوم تحویل دادم. اختلاف مالی آنچنانی بین سپاهان و ذوب آهن نبود.  الان هم تیم دوم را داده ام و  تیم چهاردهم را گرفته ام. هر مربی دوست دارد برند آسیایی داشته باشد ولی من به سپاهان رفتم.

قلعه نویی تاکید کرد: نهالی کاشتیم که بارور شد و نگرش ها عوض شد ولی با خدا معامله کردم! امیدوارم خدا هم کمک کند سپاهان را به جایگاه واقعی برسانم.

با خدا معامله کردم!
وی درباره اینکه سعید آذری اصرار داشت ذوب آهن کار را با قلعه نویی ادامه می دهد و گویا به خاطر مسائل مالی از ذوب آهن جدا شده است، گفت: اصلا بحث بودجه نبود. همه آنچه که ما خواستیم آذری و هیات مدیره انجام دادند. آن بالایی می داند من به خاطر مردم رفتم. از آذری تشکر می کنم. برنامه ای داده بودم به ذوب آهن که تا قبل از بازی با استقلال تمام بندها را انجام دادند ولی بعد از بازی آخر در فشار  روحی قرار گرفتم و گفتم با خدا معامله کنم!

امیدوارم لیاقت مردم اصفهان را داشته باشم
سرمربی سپاهان درباره اینکه منظورش از دل مردم چیست؟ گفت: بحث این است که مردم خواستند و گفتند تیم ما خوب نیست و بیا کمک کن! در فضای مجازی و صفحه شخصی من آنقدر آمدند و پیام دادند. ان شاءالله که لیاقت سپاهان و مردم اصفهان را داشته باشیم. ذوب آهن را تیم خودم می دانم. آنجا آرامش بود.

به محرم نویدکیا پیشنهاد دادم
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال استفاده از محرم نویدکیا در سپاهان به عنوان مربی این تیم، گفت: من استقبال می کنم. همیشه بهترین مربیان دنیا از گواردیولا بگیر تا آنچلوتی کسانی بودند که در دوران بازیگری هافبک بازیساز بوده اند. شک نکنید علی کریمی هم مربی بزرگی می شود. محرم نویدکیا هم یک هافبک بازیساز بود. هرجا می روم دوست دارم اثرگذار باشم. محرم را می شناسم. این دیگر بستگی به خودش دارد. من پیشنهادم را داده ام. باید با خودش هم صحبت کنم. محرم به باشگاه حرفهایی زده و باید با او صحبت کنم ببینم درست بوده است یا خیر. این تیم برای محرم است. باید با بازیکنانمان نمادسازی کنیم
. مثلا ابراهیم صادقی نماد سایپا شد. ذوب آهن هم با رجب زاده و قاسم حدادی فر این کار را کرد.

از خسرو بپرسید داشت کجا می رفت
سرمربی سپاهان درباره اینکه گفته می شود به دنبال انتقال کی روش استنلی مهاجم ذوب آهن به سپاهان است، خاطرنشان کرد: خیلی دوستان یکسری حرفها می زنند. سال اولی که از استقلال به سپاهان رفتم کدام بازیکن را بردم؟ حافظه جوان ها یاری نمی کند. خود خسرو و جانواریو نمی خواستند در استقلال بمانند. از خود خسرو بپرسید که کجا داشت می رفت. او گفت نمی خواهم در استقلال بمانم. خودش هم گفت اگر حتی شما مرا به سپاهان نبری، در استقلال نمی مانم.

قلعه نویی افزود: یک سئوال از شما دارم. آیا بازیکنی که آزاد شود، حق ندارید او را بگیرید؟ من کلی می گویم. راجع به ذوب آهن می گویم.

من جلوی تمدید قرارداد کی‌روش را نگرفتم
وی درباره این خبر که اعلام شده کی روش استنلی قصد داشته قراردادش را با ذوب آهن تمدید کند ولی شما برای جلوگیری از این کار وقت کُشی کرده اید، گفت: به روح مادرم چنین چیزی نیست. اینها مثل داستان خسرو حیدری و جانواریو است که برای آدم درست می کنند. آیا وقتی رفتم تراکتورسازی آندو و جاسم کرار را استقلال از تراکتور نگرفت؟ این جزو اصول حرفه ای است. یک باشگاه می خواهد تیمش را تقویت کند. استقلال هم دو ستون اصلی تراکتور را گرفت. آیا من جایی گلایه کردم؟ این کار حرفه ای است
.

سرمربی سپاهان با بیان اینکه عده ای به نسل جدید دروغ می گویند، تصریح کرد: می گویند قلعه نویی وقتی به سپاهان رفت، بازیکنان را هم با خودش برد. خسرو می خواست جای دیگری برود ولی من او را به سپاهان بردم.

لیست خریدی از ذوب آهن ندارم
قلعه نویی ادامه داد: من لیستی از ذوب آهن برای خرید ندارم ولی به مردم دروغ نگوییم. کسانی هستند که نه دین دارند نه خانواده، این حرفها را مطرح می کنند.

به پدیده زنگ زدم گفتم ایمانی را نگه دارید
وی در ادامه صحبتهایش به ذکر یک خاطره از جدایی اکبر ایمانی از پدیده پرداخت و گفت: رضا مهاجری (سرمربی پدیده) را روی خط بیاورید. اکبر ایمانی می خواست از پدیده جدا شود. او یک ماه قبلش با ما صحبت کرده بود چون بندی در قراردادش داشت که اگر قراردادش را نمی گرفت می توانست جدا شود. همان موقع ما زنگ زدیم مجید نوروزی که ایمانی می خواهد جدا شود. من به کادر پدیده گفتم پولی قرض کنید و بدهید تا این بند از قرارداد ایمانی خود به خود از بین برود و او در پدیده بماند. ما این کارها را در فوتبال کردیم ولی بازهم این حرف و حدیثها را ایجاد می کنند.

درباره «ساکت» زیاده روی کردم!
به گزارش خبرنگار مهر، قلعه نویی همچنین به اتفاقات بازی ذوب آهن با استقلال و حذف ذوب از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

وی درباره اینکه آیا هنوز معتقد است محمدرضا ساکت دبیر فدراسیون فوتبال خواستار حذف کردن قلعه نویی بوده است؟ گفت: من نگفتم می خواهند حذفم کنند. آقای ساکت با سعید آذری تماس گرفت گفت شما چرا - در بحث دعوای کی روش و قلعه نویی - وسط آمدی. البته بنده در این مسئله زیاده روی کردم و باید صحت و سقمش را در بیاورم. آذری هم آدمی نیست که دروغ بگوید.

استقلال و پرسپولیس فیلتر جامعه هستند
سرمربی سابق ذوب آهن ادامه داد: من فیلم بازی با استقلال را دیدم. اعتقادم این است که به خاطر مشکلات سیاسی و اقتصادی و دلار ۸ هزار تومانی، استقلال و پرسپولیس شده اند فیلتر جامعه! همین پنج سال پیش ما از آقای افشارزاده مدیرعامل وقت استقلال ۱۰۰ میلیون خواستیم که به ما نداد. خدا نکند این نگاه سیاسی برداشته شود. آنوقت ببینید چه شرایطی برای دو تیم ایجاد می شود.

داور بازی با استقلال را که دیدم یقین کردم برنده نمی شویم
قلعه نویی ادامه داد: استقلال و پرسپولیس باید همیشه بالا باشند چون از آسیب ها جلوگیری می کنند. روز بازی استقلال با ذوب آهن هم همین اتفاق افتاد. داور را که دیدم یقین پیدا کردم برنده نمی شویم. خدا را شکر یکسری کارشناسان حقیقت را گفتند. اینها شرافت و عدالت را فدای فضای مجازی نکردند.

کجا به کی روش توهین کردم؟
سرمربی سپاهان همچنین به ماجرای تیم ملی و دعوای رسانه ای با کارلوس کی روش پرداخت و گفت: قبل از بازی (ذوب آهن با استقلال) گفتم چه خوب بود اسامی تیم ملی را بعد از بازی ما اعلام می کردند. کجا به کی روش توهین کردم؟ آیا این توهین است که بعدش هم یک مسلمانِ عمر و عاصی بیانیه بدهد و بگوید امیر قلعه نویی تو که بازی تیم ملی را ندیده ای!

وی تاکید کرد: من آن موقع آمریکا بودم و نمی توانستیم با هتل هماهنگ کنیم بازی ایران را نشان بدهد. بازی ایران و کره جنوبی اختلاف ساعت داشت و ما هم کانال تلویزیون نداشتیم! حتی با یکی از دوستانم هم برای تماشای بازی هماهنگ کردیم ولی خواب ماندیم. آن موقع در بیانیه می زنند تو بازی تیم ملی را ندید.

در تیم ملی ایثار کردم؛ حالا شدم غیر ایرانی؟!
قلعه نویی افزود:  آقای عمر و عاص! که ریشت ریشه ندارد؛ من که بدون قرارداد رفتم مالزی و یکسال سرمربی تیم ملی بودم و در رنکینگ آسیا هم اول شدیم؛ آن موقع ما ایثار کردیم به خاطر مردم ایران ولی حالا شما شدید ایرانی و مسلمان و ما شدیم غیر ایرانی و غیر مسلمان؟

۵۰۰ میلیون خواستید تا ...
وی خطاب به فردی که او را مسلمانِ عمر و عاصی خطاب کرده بود، گفت: شما که از یک مدیر باشگاهی ۴۰ میلیون باج می گیری؛ شما که وقتی یک باشگاه می خواست خصوصی سازی کند گفتی ۵۰۰ میلیون می گیرم علیه آن باشگاه بد ننویسم.

رئیس فدراسیون نداشتیم سرمربی تیم ملی بودم
قلعه نویی مجددا به زمان سرمربیگری اش در تیم ملی اشاره کرد و اظهار داشت: چه کسی آمد مسئولیت فوتبالی را بگیرد که تعلیق بود و رئیس فدراسیون نداشت؟ شما ایرانی هستید. خدا را شکر ما مثل شما نیستیم که از خیلی چیزها استفاده کنیم.

۴ سال پیش علیرضا حقیقی کجا بود؟
وی به خط خوردن سیدجلال حسینی، سیدحسین حسینی و وریا غفوری از تیم ملی هم واکنش نشان داد. قلعه نویی گفت: من تاکنون راجع به این سه بازیکن دخالت نکرده ام. سه بازیکن خط خورده اند که دلم می سوزد و اگر نگویم حقم را ادا نکرده ام. این ربطی به من ندارد ولی ما ۴۰ سال در این فوتبال بودیم. ایشان (کی روش) از سید حسین حسینی ایراد گرفته که ایشان بازی نکرده است. حسینی رکورددار کلین شیت در لیگ بود و در تیم ملی قرار نگرفت؛ پس ۴ سال پیش علیرضا حقیقی کجا بود که برای تیم ملی در جام جهانی بازی کرد؟

غفوری اندازه سه بازیکن است
سرمربی سپاهان تاکید کرد: وریا غفوری که سمت راست با کیفیت بازی می کند.  اگر وریا را به خودتان به جام جهانی ببرید در واقع سه بازیکن با خودتان برده اید. سیدجلال حسینی هم می توانست در جام جهانی عصای دست سرمربی باشد. اینها به من ربطی ندارد.

همین بلا را با خسرو حیدری سرم آوردند!
قلعه نویی ادامه داد: می خواهم برای اولین بار بگویم. همین بلا را سر من (در زمان سرمربیگری استقلال) با خسرو آوردند. هر روز خسرو می آمد و در اینباره صحبت می کرد و می گفت من اینطوری هستم و آنطوری هستم. یک روز هم راجع به آن داستان صحبت می کنم.آقای تاج! آقایی که هرجا می رود و گل کاری اش مشخص است، نگذار در پیکره فدراسیون باشد.

ریش دارند ولی دین ندارند
وی گفت: دو سال گذشته تعاملمان این بود که تیم ملی آرامش داشته باشد. آدمی که دین و ایمان ندارد و فقط ریش می گذارد باید هم جوابش را بدهم.

هوادار واقعی تماس گرفت و معذرت خواهی کرد
سرمربی سابق ذوب آهن درباره هجمه ای که علیه او بعد از بازی رفت با استقلال در آسیا ایجاد شد و اینکه آیا هنوز از هواداران استقلال دلخور است؟ گفت: هوادار کسی بود که تماس گرفت و از من معذرت خواهی کرد. آنهایی که توهین کردند بچه هستند. من با استقلال زندگی کرده ام؛ از نداری و دسته سه بگیر تا قهرمانی در آسیا. من آنها را استقلالی نمی دانم. فرهنگ استقلال فرهنگ منطق و معرفت است. دو سه تا در فضای مجازی به بچه های دهه ۸۰ خط می دهند. از آنها هم ناراحت نیستم.

از افتخاری گلایه دارم
قلعه نویی در پایان تاکید کرد: من از آقای افتخاری مدیرعامل استقلال گلایه دارم. ایشان مسلمان است. نباید به کسانی که دنبال سهم خواهی هستند اجازه بدهد به تیم بچسبند. از طرفداران واقعی استقلال اصلا ناراحت نیستم ولی از مسئولانش ناراحتم. نباید بگذارند این آدمها به بدنه باشگاه استقلال بچسبند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
  3 9
  خدایی قلعه نوعی سلطان رها کردن تیمهاست فصل قبل تراکتور چوو محروم بود حالا ببین برانکو تیم محرومو امسالم قهرمان م هر چند احتمالا اسیا حذفیم
 • MY ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
  5 9
  ممنون قلعه نو ى . واقعاً كه مصداق بارز صداقت و راسنگويى هستى.