کی روش

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان قبل از ترک کشورمان به قصد ترکیه گفت: شبانه به اردوی تیم ملی آمدند، اما تا من هستم دیگر تیم ملی پلی برای انتقال بازیکنان از استقلال به پرسپولیس نخواهد شد.

به گزارش مشرق، روز گذشته اسامی بازیکنان تیم ملی ایران برای سفر به روسیه و حضور در جام جهانی 2018 از سوی کارلوس کی‌روش معرفی شد و به دلیل غیبت برخی بازیکنان از جمله سید جلال حسینی و وریا غفوری در کم‌ترین زمان ممکن انتقادها اوج گرفت. کی‌روش قبل از سفر تیم ملی به ترکیه برای برگزاری بازی دوستانه در استانبول، در فرودگاه امام خمینی(ره) گفت و گویی انجام داد.
 

 آقای کی‌روش! لیست نهایی تیم ملی برای سفر به جام جهانی 2018 اعلام شد که همین لیست انتقادهای زیادی را به همراه داشت. نظرتان در این زمینه چیست؟

این انتقادها یک امر طبیعی است. واقعاً اعلام نهایی لیست تیم ملی و اینکه پس از اعلام هر لیستی انتقادها و نقدهایی به ما می‌شود از بدیهیات است. خود من هم حتی نسبت به اعلام این لیست انتقاد دارم اما کاری نمی‌شود کرد زیرا طبق قوانین و بنا بر مسائل لجستیکی و به لحاظ تعداد بازیکنانی که ما باید معرفی کنیم فقط 23 بازیکن می‌توانند در تیم ملی حضور داشته باشند و مطمئن باشید اگر قانون به من اجازه می‌داد که 46 بازیکن را به تیم ملی دعوت کنم بدون شک این لیست تیم ملی دچار تغییرات می‌شد. 

 با توجه به تجارب بین المللی که داشته‌اید آیا همه جای دنیا هم برای معرفی نفرات تیم ملی چنین انتقادهایی وجود دارد؟

بله، شما اگر به برزیل بروید هواداران سائوپائولو دوست ندارند که بازیکنی از تیم پالمیراس به تیم ملی دعوت شود، اگر به انگلیس بروید می‌بینید که هواداران منچستریونایتد دوست ندارند که بازیکنی از تیم آرسنال به تیم ملی انگلیس دعوت شود، در اسپانیا آنهایی که هواداران بارسلونا هستند دوست دارند که بازیکنان بیشتری از این تیم به تیم ملی دعوت شوند و در مقابل رئالی‌ها دوست دارند که بیشترین ملی‌پوش از تیم خودشان در تیم ملی اسپانیا باشد. در آلمان هم خیلی‌ها دوست دارند که ملی‌پوشان‌شان بیشتر از بایرن‌مونیخ باشند نه از آینتراخت فرانکفورت. اصلاً همین مسئله است که عاملی شده تا تیم ملی یک کشور زنده بماند.

 در شرایط فعلی از روز گذشته که اسامی تیم ملی اعلام شده خیلی‌ از منتقدین اعتقاد دارند که بازیکنانی مثل ووریا غفوری و سید جلال حسینی که هم در لیگ ایران آماده هستند و هم تجربه بالایی دارند چرا در لیست شما نیستند؟

من اصولاً دوست ندارم که فقط در مورد یک یا دو بازیکن خاص صحبت کنم ولی به خاطر احترامی که برای سید جلال حسینی و ووریا غفوری قائل هستم، پس حالا در مورد آنها صحبت می‌کنم.اصولاً چنین تصمیماتی مربوط می‌شود به تصمیم‌گیری نهایی مربیان. به عنوان مثال سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال 873 دقیقه گل نخورد، خب وقتی چنین رکوردی زده بود و کلین‌شیت‌های خودش را حفظ کرد، به یک‌باره با تصمیم سرمربی استقلال دیگر برای این تیم بازی نکرد که خود من هم شوکه شدم. همانطور که گفتم چنین مواردی به تصمیمات مربیان مربوط می‌شود، ولی بازیکنان دیگری هم هستند که چنین اتفاق‌هایی برایشان رخ می‌دهد. در مورد ووریا غفوری هم باید بگویم که هیچ مربی‌ای به اندازه من ووریا را نمی‌شناسد و بنده این اختیار را برای خودم قائل هستم که در مورد این بازیکن صحبت کنم چون قبل از اینکه ووریا بخواهد به استقلال برود من این بازیکن را به تیم ملی دعوت کردم.

در آن زمان ووریا غفوری دفاع راست بسیار خوبی بود و بنده بیش از یک ماه پیش او را صدا کردم و به او گفتم: پسرم ما در تیم ملی نیازی به وینگر راست نداریم، تو باید در دفاع راست بازی کنی. چون بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فرد و قلی‌زاده در وینگر راست هستند و من چنین نفراتی را در این پست دارم. من به ووریا تأکید کردم که در تیم ملی به یک دفاع راست محکم نیاز دارم اما وقتی در تیم استقلال و با تصمیم وینفرد شفر او از پست دفاع راست به هافبک راست تبدیل می‌شود این دیگر به سرمربی این تیم برمی‌گردد. نمی‌دانم چگونه شفر از عدم دعوت ووریا غفوری به تیم ملی سورپرایز شده است. وقتی در تیم خودش اعتقادی ندارد که در دفاع راست از ووریا استفاده کند و پست او را تغییر می‌دهد چگونه سورپرایز می‌شود؟! 

این تغییرات در تیم استقلال انجام شد و با این جابجایی پست این تصمیم از جانب من گرفته شد. وقتی قرار است ما مقابل تیم‌های بزرگی مثل مراکش، اسپانیا و پرتغال بازی کنیم من احتیاج به یک دفاع راست محکم دارم اما من می‌خواهم بگویم که چنین تصمیماتی در فوتبال یک امر طبیعی است و گاهی اوقات چنین اتفاق‌هایی در فوتبال رخ می‌دهد، اتفاق‌هایی عجیب. به عنوان مثال در تیم ملی مکزیک یک زمانی یک بازیکنی به نام خورخه‌ کامپوس در باشگاه خودش یک مهاجم بود ولی در تیم ملی درون دروازه قرار گرفت، اتفاق عجیبی بود اما چنین اتفاق‌هایی در فوتبال رخ می‌دهد و در مورد شرایط ووریا غفوری نیز باید به تصمیم شفر نیز احترام بگذاریم ولی باز هم تأکید می‌کنم که من در جام جهانی نیاز به یک دفاع محکم داشتم و توقعم از این بازیکن این بود که در پست دفاع برای باشگاهش بازی می‌کرد. من همیشه سبک بازی ووریا را تحسین کردم و در 4 سال گذشته همواره او به تیم ملی دعوت شده و این کارلوس کی‌روش بوده است که ووریا را به تیم ملی دعوت کرده است.

 سید جلال چطور؟

حالا در مورد یک بازیکن خاص که می‌خواهم به صورت ویژه در موردش صحبت کنم بازیکن من یعنی سید جلال حسینی است. بیش از 7 سال است؛ تأکید می‌کنم بیش از 7 سال است از زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شده‌ام سید جلال حسینی همیشه در تمامی اردوهای تیم ملی حضور داشت. حتی یک اردو را هم سید جلال از دست نداد، همیشه او را دعوت کردم، همین نشان می‌دهد که من چقدر این بازیکن را باور دارم. سید جلال بازیکنی بود که همیشه تأثیرات زیادی در تیم ملی داشت، تأثیر این بازیکن را در روند موفقیت تیم ملی به عنوان یک بازیکن کلیدی چه در داخل زمین و چه بیرون زمین از لحاظ حرفه‌ای گری و از لحاظ اخلاق و از لحاظ کیفیت بازی دیده اید.

در راستای منافع تیمی فقط با یک کلمه می‌توانم سید جلال را توصیف کنم؛ احترام. ما در ساختمان پک دیواری داریم که به نام ساختمان مفاخر نامگذاری شده، آن دیوار متعلق به 6 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران است، جلال یکی از آن ستون‌هایی است که در ساختمان پک و در تاریخ فوتبال ایران ثبت شده است ولی الان ما جام جهانی و در آینده جام ملت‌های آسیا را در پیش داریم. باید در چنین وضعیتی فضایی بسازیم تا نفرات جوان‌تر به تیم ملی بیایند و در آینده کمک حال‌مان باشند. نفراتی مثل مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، خانزاده، روزبه چشمی و بازیکنان جوان دیگر، باید رو به جلو حرکت کنیم. با تمام احترام قلبی که برای سید جلال حسینی قائل هستم مخصوصاً خودم ولی همین احترام را باید برای نسل آینده فوتبال ایران نیز داشته باشیم. آنهایی که در آن رشد می‌کنند باید چنین احترامی را برایشان قائل باشیم. ما نمی‌توانیم یک تیم ملی داشته باشیم که فقط در حالت رکود باشد بلکه باید رو به جلو حرکت کنیم. یکبار دیگر تاکید می‌کنم که سید جلال حسینی در لیست انتظارمان خواهد ماند و هر لحظه که احتیاج باشد او به تیم ملی ملحق خواهد شد. سید جلال حسینی از جمله بازیکنانی بود که با الگوی اخلاقی و فنی که همیشه از خودش نشان داد باعث شد که من عاشق بازیکنان ایرانی شوم و یکی از دلایلی که باعث شد من 7 سال در ایران بمانم همین سید جلال حسینی بود. باز هم بر می‌گردیم به مطلب اولمان، بعضی‌ها در این زمینه موافقند و بعضی‌ها مخالف. 

 به عنوان سرمربی تیم ملی تا چه حد انتقادها نسبت به اعلام لیست تیم ملی را می پذیرید؟

ما تمامی نقطه نظراتی که در این زمینه دارند را با آغوش باز می‌پذیریم حتی انتقادها را گوش می‌کنیم تا زمانی که این انتقادات بی‌احترامی در آنها نباشد و تا زمانی که این انتقادها از سمت جبهه خاص و ذهن‌های بیمار و کسانی که ذهن‌های مریض دارند و تا زمانی که برای تفرقه نباشند را می‌پذیریم. متأسفانه فوتبال ایران در درونش افرادی که ذهن‌های بیمار دارند زیاد است و افرادی که به خاطر منافع خودشان و جبهه‌های خودشان صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند.

 منظورتان از ذهن‌های بیمار چیست؟

ما در تیم ملی افرادی را نمی‌خواهیم که وقتی در اردو حاضر می‌شوند و یا کسانی که خارج از کشور در حال بازگشت به سمت ایران هستند افرادی باشند که 10 تا 12 چمدان لباس با خودشان به کشور بیاورند تا جایی که چمدان‌های بازیکنان تیم ملی در آن کشور باقی می‌ماند تا چمدان‌های آن فرد یا آن افراد به تهران بیایند. علاوه بر این به دلیل اضافه همین چمدان‌ها، هزاران یورو به خاطر همین اضافه بار باید پرداخت شود. جرایمی که فقط عده ای به خاطر اینکه این لباس‌های مُد روز دنیا را برای خودشان به ایران بیاورند پرداخت شده است. ما اینگونه رفتارها را در تیم ملی قبول نخواهیم کرد. ما در تیم ملی شخص یا افرادی را نمی‌خواهیم که از طریق دوستشان که قصد داشت کمک مالی به تیم ملی داشته باشد بیایند در هتل تیم ملی و ساعت یک و نیم بامداد دو بازیکنی که قرار بود به استقلال بروند را جلویشان را بگیرند و به دنبال این باشند که تفاهم ایجاد شود تا این دو بازیکن به جای باشگاه استقلال به جای دیگری بروند. با آن اتفاق مالی در آن دوره، با آن دو بازیکن ساعت یک و نیم بامداد توافق مالی صورت گرفت. ما در تیم  ملی اینگونه افراد را نمی‌خواهیم. پشت سر من ساعت 1:30 بامداد بازیکن من را بیدار کردند تا به پرسپولیس بیاورند. دیگر من در تیم ملی نمی‌خواهم که ساعت 1:30 بامداد اشخاصی دوستانشان را به اردوی تیم ملی بیاورند. آن اتفاق که یک اتفاق شعبده‌گونه بود، جایی که بدون اطلاع من به اتاق بازیکنانم رفتند و با آنها قرارداد امضا کردند. من اینگونه ایجنت‌ها که به اصطلاح به آنها دلال گفته می‌شود را در تیم ملی بخواهند فعالیت کنند را قبول نخواهم کرد و نخواهم پذیرفت. تا زمانی که من در تیم ملی هستم، تیم ملی یک وسیله یا یک پُلی برای جابجایی بازیکنان از استقلال به پرسپولیس نخواهد بود. در هر کشوری که کار کرده‌ام در انگلیس، در پرتغال یا در اسپانیا اگر چنین اتفاقی بیفتد آن ایجنت یا همان واسطه یا همان دلالی که این کار را انجام داده مطمئناً با جریمه‌های هنگفتی روبرو خواهد شد و این باشگاه‌ها نیز با جریمه‌های کلانی متضرر خواهند شد. امیدوارم این موضوع مشخص شود که چه کسی به عنوان یک دلال در فوتبال ایران چنین کارهایی را انجام می‌دهد. 

 یعنی درهای اردوی تیم ملی آنقدر باز بود که به راحتی دلال‌ها وارد اتاق‌های بازیکنان می‌شدند؟

خیر، آنقدر هم راحت نبود. آنها به این راحتی نمی‌توانند وارد شوند، ولی متأسفانه در یک مقطع بدون اطلاع ما به هتل ورود کردند، با آن حق ورودی که دوستانشان در تیم ملی در اختیار داشتند، این دلال‌ها نیز به اردو ورود کردند. اینها افرادی بودند که آقای هدایتی را به تیم ملی معرفی کردند. اینها دوستان آقای هدایتی بودند، تا زمانی که من در تیم ملی هستم دیگر چنین اتفاقاتی رخ نخواهد داد، به همین دلیل یکسری از افراد من را دوست ندارند ولی برای من ایرادی ندارد و باعث افتخارم است که چنین افرادی من را دوست ندارند. به خاطر اینکه این فرد یا افرادی بخواهند از تیم ملی سوء استفاده کنند یا وسیله از خارج کشور به داخل بیاورند تا زمانی که من هستم این اتفاق نخواهد افتاد. این افراد اگر بخواهند از تیم ملی استفاده کنند تا باشگاه‌ها را به جان هم بیاندازند و آنها را وارد چالش کنند و میان آنها تفرقه بیاندازند، من این اجازه را نمی‌دهم. اگر مرا دوست ندارند این دیگر مشکل خودشان است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 40
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • amin IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  48 51
  نبود سید جلال رو حس خواهیم کرد در قلب خط دفاع در جام جهانی
  • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   8 7
   دیگه نیست به مهاجم بوسنی پاس گل بده قطعا حس میکنیم!
  • IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   5 2
   عاره با صعود به مرحله بعد
 • امیر IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  48 27
  مثل همیشه برای فرار از گفتن واقعیات،با حرفهایش بازیکن رو مقابل باشگاه و مربی قرار میده.. خوب درباره ووریا گفتن که چون تغییر پست داده دعوت نشد، حال اشکان دژاگه تغییر پست که هیچ، مصدوم بود و اصلا بازی نکرد چرا دعوت شد؟؟
 • مشتری GB ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  50 16
  ما مردم ایران همیشه با یک قوره سردی و با یک کشمش گرمی مان می کند و یادمان می رود که کیروش در این سالها همیشه انتخاب های درست کرده و همیشه به فکر اینده بوده و نه به فکر همین امروز و حالا برای جام ملتها یک عده جوان را داریم که تجربه جام جهانی را دارند
 • RU ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  16 49
  کیروش رسما اعلام کرد خودش دلال باشگاه استقلال تهران در تیم ملی بوده!! دقیقا حرف رفیق شفیق خودش یعنی منصوریان رو زده! بیرانوند امیری و سید جلال حتی اگر فرض کنیم استقلالی بودن و می خواستن برن استقلال وقتی رقبای جدی در این تیم داشتن و در تیم ملی نداشتن چرا باید می رفتن این تیم؟؟دوما مگر شجاعیان و کاوه رضایی خودشون نگفتن از استقلال بیشتر پول گرفتن و بعد از اردوی تیم ملی هم به این تیم رفتن!! اصلا رفتن یا نرفتن بازیکنان به هر باشگاهی به هر دلیلی چه ربطی به سرمربی تیم ملی داره!..
  • GB ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   31 5
   اول درست مطلب را بخوان و نمی گه چرا رفتن بلکه می گه چرا ساعت یک و نیم شب در اردو انها را از خواب بیدار می کنند برای انتقال
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   26 2
   دوست عزیز دلالی شده باید برخورد بشه اون فردی کع د تیم ملی مسوولیت داشته و دلال بزرگ رو ساعت یک و نیم برد۶ سر بازیکن ها تا با پرسپولیس قرارداد ببنده باید باهاش برخوردکرد
  • IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   9 3
   افشاگری جدید از حمایت فدراسیون از لنگ.دیگه سرمربی خارجی تیم ملی هم اعتراف میکنه که فدراسیون یه سری دلال ها رو به اردو راه میده تا بازیکنایی که میخوان برن استقلال رو ببرن لنگ.
  • نصیر RU ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   3 9
   منصوریان زمانی که در استقلال بود و دیگه دستیار کیروش نبود در اردوهای تیم ملی حضور می یافت حتی عکس بغل کردن وحید امیری در اردوی تیم ملی ایشون هم هست به نظرم کیروش می دونست اینها استقلالی نیستن و استقلال برو نیستن فقط بر اساس شنیده های منصوریان داره اینها رو هزینه درگیری خودش به خاطر خط زدن سید جلال می کنه هر چند همینکه در تیم ملی می دونسته یه خبرهایی هست و داره برای رفتن بازیکن به استقلال اتفاقاتی می افته یعنی حضرت آقا خودش هم بعله.....
  • نصیر RU ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   4 5
   همین یک سال پیش کیروش از هدایتی تعریف می کرد! وقتی حقوق یک ماه ایشون رو داده بود...چقدر حافظه ها ضعیفه...
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  29 12
  کیروش متشکریم
 • US ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  31 12
  دمش گرم کیروش کارش درسته
 • SE ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  7 41
  کیروش برو گمشو
 • عباس IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  17 14
  1 - آیا طارمی در تیم خود در همان مکانی بازی می کند که آقای کی روش در تیم ملی از او استفاده می کند 2 - چگونه است که آن دو بازیکنی که قانون تیم ملی را شکستند و نیم شب قرارداد بستند در تیم ملی هنوز جای دارند و هیچ بازیکنی دیگر از پرسپولیس نیست ؟ 3- عابدازده با این قد کوتاه چگونه در ضربات کرنر می خواهد بالای سر مثلا رونالدو توپ را دفع کند
  • GB ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   15 3
   عجب حرفی می زنید و بازیکن که مقصر نبوده ودلال ها مقصرند و در ضمن فوروارد و دفاع داستان کاملا جدا از هم دارند و همانطور که خود کیروش گفته یک ماه پیش به وریا گفته بود که چه لازم دارد
 • AE ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  12 25
  نبود وریا و سیدجلال یعنی فاجعه برا تیم ملی
 • AE ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  11 22
  نبود وریا و سیدجلال یعنی فاجعه برا تیم ملی
 • عباس دانایی IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  14 19
  تغییرپست وریا را میشه قبول کرد ولی سن سیدجلال را نه اگر اینطوره چرا منتظری را خط نزد اونم سنش بالاست و تازه همیشه مصدوم است پس آقای کی روش حرفتون منطقی نیست
  • IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   6 5
   حتما چون ووریا در تیم مورد علاقه تو نیست میشه قبولش کرد!!!
  • محدثه IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
   0 0
   دقیقا
 • طاهری IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  2 1
  خخخخخخخخ فک کن بازیکن تیم ملی با اون همه ثروت دلالی لباس میکنه اصلا توخونمونه
 • علی ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  5 5
  قطعاً و یقیناً اگر هرسه بازیکنی که اسم برده شده و خط خوردن!، اگر توی یه تیم دسته سه عربی هم بازی میکردن انتخاب‌شون میکرد و خط نمیزد!. چون ایشون اعتقادشون فقط لژیونر بودن هست و بس!!!! جالبه که خودشم جواب خودش رو داده!، که بازیکن مهاجم رو در تیم ملی مکزیک ازش بعنوان دروازبان استفاده کردن!. اونوقت ایشون برای چند متر بالا پایین بازی دادن مشکل داره!!!! کاش میپرسیدن بازیکنی مثل دژاکه رو با چه معیاری دعوت کرده؟!!!!!!
 • ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  4 4
  اکثر حرفاش چرت و پرتِ
 • حمید ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  3 6
  دروغگو کم حافظه میشه. جواب حرف خودش در باره وریا غفوری‌رو با مثالی که برای بازیکن مکزیکی زد داد... فقط هدفش قرار دادن بازیکن در مقابل مربی هست و بس. کذاب
 • ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  2 6
  جواب این دروغهایی که گفتی رو در بازیها خواهی گرفت مسترکیروش!
 • حمیدی ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  6 5
  بقول خودت سیدحسینی، 873 دقیقه گل نخوردن بوده. و دلیل خط زدنش بازی ندادن مربی تیمش بوده!. خب دژاکه با کدوم تفکر دعوت شده که اصلاً بازی نداشته!!!!!!!
 • سیف ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  3 3
  ایشون با این تفکراتی که داره کاری کرده که همه بازیکنای خوبِ لیگی‌مون تلاش میکنن به هر خفّتی که شده برن خارج از کشور بازی کنن که به تیم ملی راه پیدا کنن. واقعاً متاسفم
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  4 2
  جوان گرایی کاملا درسته ولی بودن یک بازیکن با تجربه اونم تو اون بازی های مهم در خط دفاع مثل سید جلال کاملا لازمه
 • ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  6 1
  شما که وجود نداری نظر همه رو راجع به اراجیف کیروش منتشر کنی این قسمت نظرات رو حذف بفرمایید وقت ملت رو نگیرید
 • جادوگر US ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  6 3
  بدون سید جلال تیم ملی یک ریال هم نمی ارزد از تیم های حریف حمایت خواهم کرد تا جا داشته باشه به ایران گل بزنن
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  5 3
  کیروش جواب بده که چطور میشه دژاگه که اصلا تیم نداشته و مصدومیت طولانی داشته دعوت میشه یا رضاییان که فصل خوبی در سوئد نداشت دعوت میشه ولی بازیکنان خوب و آماده ای مثل غفوری و سیدجلال خط میخورن. این دلایل اصلا قانع کننده نیست.
 • IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  6 0
  يعني ميگه با دریافت ۷-۸ گل تو سه تا بازی بازیکنان تیم ملی خیلی با تجربه میشند!
 • رضا IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  16 1
  تمام بازیکنان لیگ داخلی ایران باید از دل و جان بازی کنند و سر و دست و پایشان بشکند و خرد شود تا تیم به جام جهانی برود انوقت بازیکنان دورگه بی غیرتی که هیچ زحمتی نکشیده اند و حتی پایشان به توپ هم نخورده است از لیگهای دسته صدم اروپا فقط بخاطر دورگه بودن به تیم ملی دعوت میشوند و اقای بیرانوند گنده لات تیم ملی هم در خط خوردن و عزل و نصب و دعوت و ... با کیروش همدست است .جالب اینجاست که تمام تیمهای جهان مدام ترکیب و بازیکنان را حداقل در بازیهای تدارکاتی تغییر میدهند ولی ترکیب این تیم هیچ وقت عوض نمیشود . همیشه هم اقای کیروش دلال دنبال بازی با تیم نوزادان برزیل یا کهنسالان ترکیه است تا بتواند شکستشان بدهد و هم در رنکینگ فیفا بالا برود . پیش بینی هم میشود که چون تیم ملی بر اساس سفله سالاری است نه شایسته سالاری هر سه بازی در مفابل مراکش و اسپانیا و پرتغال را میبازد چون اقای کیروش با تبیم ملی نیجریه صفر صفر کرد و از خوشحالی داشت میمرد در حالی که تیم مراکش در جام ملتهای افریقا 4 بر صفر نیجریه را شکست داد. تکلیف کیروش با اسپانیا و پرتغال هم معلوم است .
 • کورد IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  3 0
  مثل همیشه برای فرار از گفتن واقعیات،با حرفهایش بازیکن رو مقابل باشگاه و مربی قرار میده.. خوب درباره ووریا گفتن که چون تغییر پست داده دعوت نشد، حال اشکان دژاگه تغییر پست که هیچ، مصدوم بود و اصلا بازی نکرد چرا دعوت شد؟؟
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  2 3
  یک لنگ کفش سید می ارزه به صدتا چشمی.منتظری و خانزاده
  • امیر US ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
   0 0
   خدا شفات بده
 • IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  0 0
  باید از کی روش حمایت کرد
 • علی IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  0 0
  سلام به نظر من با اینکه سید جلال و وریا خیلی خوبن ولی باید به کیروش اعتماد کنیم.
 • حسین IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  0 0
  آقای کیروش انشاالله که رو سیاه مردم ایران نشی با این همه هزینه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس