کد خبر 855710
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس ناجا

رئیس پلیس آگاهی ناجا پرونده‌های تشکیل شده بالای ۵۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ را ۸۵۷ فقره عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۵، ۵۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در جلسه قرارگاه مبارزه با کالای قاچاق فرماندهی انتظامی استان فارس با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: مبارزه با کالای قاچاق در نیروی انتظامی به صورت جدی ادامه پیدا می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تأکید کرد: مبارزه با موضوع کالای قاچاق از نخریدن کالای خارجی تا مبارزه بی امان با این موضوع در مرزهای کشور را شامل می شود و همه باید در این خصوص حساس باشند.

مقیمی با اشاره به افزایش کشفیات کالای قاچاق در استان فارس نسبت به سال گذشته، افزود: در مجموع وضعیت آماری کشفیات کالای قاچاق در استان فارس مناسب است.

وی با اشاره به اینکه مبادی ورودی جزء اولویت‌های اصلی در راستای مبارزه با کالای قاچاق است، تصریح کرد: اهتمام جدی و برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای مبارزه با کالای قاچاق به صورت ویژه در دستور کار پلیس است.

این مقام ارشد انتظامی، مبارزه با کالای قاچاق را از اولویت‌های اساسی و مهم ناجا دانست و گفت: حرکت جهادی و انقلابی در راستای مبارزه با این پدیده شوم مد نظر است.

بیشتر بخوانید:

چه کسانی پشت پرده بازار سیاه دارو در ناصر خسرو هستند؟

مجوزهای فله‌ای بدون نظارت

مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود به کشفیات کالای قاچاق در سال 96 اشاره کرد و افزود: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته نسبت به سال 95، افزایش 51 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه پرونده‌های بین 100 تا 500 میلیون تومانی با افزایش 39 درصدی روبه‌رو بوده است، افزود: در سال 95 تعداد 3 هزار و 23 پرونده و در سال 96 تعداد چهار هزار و 190 پرونده قاچاق تشکیل شده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا، پرونده‌های تشکیل شده بالای 500 میلیون تومان در سال 96 را 857 فقره عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال 95، 50 درصد افزایش داشته است.

در ابتدای این جلسه، سردار احمد علی گودرزی فرمانده انتظامی استان فارس ضمن ارائه گزارشی مشروح از اقدامات و عملکرد پلیس استان در راستای مبارزه با کالای قاچاق بر لزوم تعامل، هم افزایی و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن در این موضوع تأکید کرد.

وی گفت: برای مبارزه اساسی با کالای قاچاق باید ساز و کارها و امکانات لازم فراهم شود و ساختار سازمانی در شهرستان‌ها پیش بینی شود.

گودرزی در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود در جامعه و همچنین تجهیز ایست و بازرسی‌های پلیس در راستای مبارزه با کالای قاچاق تأکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس