گمرک

واردات کالای ایران از سودان در فروردین ماه امسال ۴۹۱ درصد افزایش پیدا کرد.

 سرویس اقتصاد مشرق - بر اساس آمار گمرک، واردات کالای ایران از سودان از ۱۶۱ هزار دلار در فروردین سال ۱۳۹۶ به ۹۵۶ هزار دلار در فروردین امسال افزایش پیدا کرده است. این میزان به معنای افزایش ۴۹۱ درصدی واردات از سودان در سال جاری است.

جزئیات آمار گمرک نشان می‌دهد ایران در سال جاری یک محموله دانه کنجد از سودان وارد کرده است. سودان در رتبه چهارم از لحاظ رشد صادرات کالا به ایران در فروردین امسال قرار رفته است.

واردات کالای ایران از کنیا نیز در فروردین امسال ۱۳۵ درصد افزایش پیدا کرده و از ۲۵۷ هزار دلار در فروردین سال گذشته به ۶۰۳ هزار دلار رسیده است. تنها محموله وارداتی ایران از کنیا در سال جاری چای سیاه بوده است.

۱۰ کشور اول از لحاظ رشد صادرات کالا به ایران در فروردین ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

رکوردداران افزایش واردات براساس آمار گمرک

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  11 2
  با این فرمون بریم جلو اینا رو هم کم کم اضافه کن از جیبوتی فضله موش از گینه جلغوز مرغ از عربستان هم مدفوع شتر وارادات میشه به زودی
 • دکترای روابط بین الملل IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  3 0
  اگر فکری به حال اقتصاد نفتی ایران نشه که عملا داره به دو دهه پایان عمر 103 ساله خودش تامین میش مرکزی در خارج از کشور ذخیره میشه باید هر آشغالی وارد کرد و با فروش اون به مردم ریال اون رو در خزانه انداخت...این روش باعث انهدام تولید داخلی ودر سطح مونتاژ قرار دادن اون در چند دهه گذشته شده...
 • ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  3 0
  چی وارد کرده از سودان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس