سردار مهماندار

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در خصوص جزئیات طرح ترافیک سال 97، چگونگی وضعیت تردد ساکنان محدوده طرح ترافیک، عدم اجرای طرح در روزهای پنجشنبه و الزام به داشتن معاینه فنی سخن گفت.

به گزارش مشرق، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در نشست خبری در خصوص جزئیات طرح ترافیک سال 97 اظهار داشت: طرح ترافیک جدید از 15 اردیبهشت آغاز خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت تصریح کرد: کارت‌ها و سهمیه سازمان‌ها توزیع شده و عده‌ای که می‌خواهند به صورت روزانه از طرح ترافیک استفاده کنند ثبت‌نام خود را در سایت انجام داده‌اند.

وی با بیان این مطلب که محدوده طرح ترافیک تغییر نکرده است، در خصوص ساعت اجرای طرح ترافیک اعلام کرد: ساعت اجرای طرح ترافیک از 6 و 30 تا 19 خواهد بود؛ سال گذشته ساعت اجرا تا 17 بوده که امسال 2 ساعت به آن اضافه شده است.

بیشتر بخوانید:

جریمه ورود به طرح ترافیک چقدر است؟

این مقام ارشد پلیس پایتخت با تاکید بر این مطلب که ساعت محدوده زوج و فرد هیچ فرقی نکرده است، تصریح کرد: در روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل طرح ترافیک در تهران اجرا نمی‌شود.

وی گفت: عدم اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه فعلا به صورت آزمایشی است و اگر احیانا بار سنگینی تحمیل شود ترافیک و آلودگی را افزایش دهد تصمیم مقتضی را اتخاذ خواهیم کرد.

مهماندار در خصوص طرح ارشادی که قرار است از 15 تا 31 اردیبهشت در معابر محدوده طرح ترافیک اجرا شود، گفت: افرادی که برای اولین بار وارد طرح ترافیک می‌شوند و ممکن است اطلاعی در این خصوص نداشته باشند، پیامکی برایشان ارسال می‌شود که شما بدون مجوز وارد شدید و باید بلافاصله برای ثبت‌نام اقدام کنید؛ این افراد باید تا 31 اردیبهشت وارد سایت شده و ثبت‌نام کنند و در غیر این صورت جریمه می‌شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت افزود: کسانی که برای بار دوم به طور غیرمجاز وارد محدوده طرح ترافیک شوند دیگر شامل طرح ارشادی نمی‌شوند و جریمه به آنها تعلق خواهد گرفت.

مهماندار به شهروندان توصیه کرد که به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده و آخرین شماره تماس خود را ثبت کنند و بتوان با آنها ارتباط برقرار کرد.

وی در خصوص ساکنین محدوده طرح ترافیک اعلام کرد: این افراد باید در سامانه به عنوان ساکن محدوده ثبت‌نام کنند؛ این افراد می‌توانند تا ساعت ۸:۳۰ صبح از محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد خارج شوند و بازگشت‌شان باید از ساعت 17 بعد از ظهر به بعد باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در خصوص جریمه ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک گفت: ورود و تردد غیرمجاز در محدوده وطرح ترافیک علاوه بر جریمه 20 هزار تومان عوارض 37 هزار تومانی را در بر دارد.

این مقام ارشد راهور تهران در خصوص تردد افراد ساکن در محدوده طرح ترافیک تصریح کرد: در داخل محدوده طرح ترافیک نیز دوربین وجود دارد اما کسانی که به عنوان ساکن ثبت‌نام کرده‌اند برایشان سخت‌گیری نمی‌شود؛ فقط باید تا ۸:۳۰ صبح از محدوده خارج شوند در غیر این صورت مشمول جریمه می‌شوند.

مهماندار در خصوص تردد این افراد در محدوده زوج و فرد اعلام کرد: ساکنانی که پلاک خودرویشان موافق روز است فقط کافی است ساعت ۸:۳۰ صبح از محدوده خارج شوند اما اگر شماره پلاک شان موافق روز نباشد باید قبل از ۸:۳۰ صبح از محدوده زوج و فرد خارج شوند وگرنه جریمه می‌شوند.

وی در خصوص روزهای پنجشنبه اعلام کرد: طبق آمار و اطلاعات دوستان شهرداری تقریبا در ساعات 10 تا 11 صبح پنجشنبه‌ها تردد زیادی در سطح شهر نیست؛‌ فعلا با این استدلال پنجشنبه به صورت آزمایشی طرح زوج و فرد و ترافیکی نداریم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در خصوص معاینه فنی خودروها اعلام کرد: خودروهای تولید سال 92 به پایین و 2014 به پایین نیاز به معاینه فنی دارند؛ برای معاینه فنی ماه و روز تولید محاسبه نمی‌شود بلکه سال تولید خودرو ملاک است.

وی افزود: رانندگان باید وضعیت خودروی خود را از لحاظ معاینه فنی چک کنند چرا که دوربین‌های سطح شهر خودروهای فاقد معاینه فنی را به صورت روزانه و مبلغ 50 هزار تومان جریمه می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در خصوص وضعیت موتورسیکلت‌ها گفت:‌هم اکنون برنامه‌ای برای طرح ترافیک موتورها نداریم؛ موضوع موتورسیکلت بسیار پیچیده است و از ایاب و ذهاب، ارتزاق، باربری و مسافرکشی را در این حوزه شاهد هستیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس