نقشه میدانی حمص و حماه.jpg

در جریان پاکسازی مزارع شمالی شهرک «قنطره» حدود ۲۵ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه، دفاع ملی و رزمندگان جبهه مقاومت عملیاتی را برای پاکسازی مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی در جنوب استان حماه و شمال استان حمص آغاز کردند.

عملیات نیروهای سوری و مقاومت در حدفاصل شمال استان حمص و جنوب استان حماه پس از اصرار تروریست ها برای خارج نشدن از مناطق آلوده از دو محور و با پشتیبانی جنگنده های سوری در حال انجام است.

نقشه میدانی شمال غرب سوریه
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

در محور نخست، عملیات از شهرک های «تقسیس و تل دره» علیه مواضع تروریست ها آغاز شد و نیروهای سوری و مقاومت پس از درگیری های سنگین توانستند خود را به ورودی شمالی شهرک «قنطره» برسانند.

براساس اطلاعات به دست آمده در جریان پاکسازی مزارع شمالی شهرک «قنطره» حدود ۲۵ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند. توپخانه ارتش سوریه هم دهها تن از تروریست ها را در ارتفاع «القنطره» از پای درآورد.

در محور دوم عملیات، نیروهای سوری و مقاومت حملات خود را از شهرک «تل عمری» علیه مواضع عناصر تروریستی انجام دادند و پس از درگیری های سنگین توانستند شهرک های «سلیم و الحمرات» را به کنترل در بیاورند.

نقشه میدانی استان حماه
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

در جریان درگیری ها برای پاکسازی این شهرک، حدود ۱۸ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند؛ نیروهای متحد پس از تثبیت مواضع، عملیات دیگری را علیه تروریست ها انجام دادند و موفق شدند خود را به ورودی شهرک «قنطرات» برسانند.

براساس اعلام منابع میدانی، با نزدیک شدن نیروهای سوری و مقاومت به شهرک های «قنطرات و عزالدین»، عناصر تروریستی نیروهای زیادی را از شهرک های «تلبسیه و دیرفول» به منطقه درگیری اعزام کرده اند.

از سویی دیگر، جنگنده های روسی و بالگردهای سوری، کاروان های عناصر تروریستی را هدف قرار می دهند تا از نزدیک شدن آنان به خطوط درگیری جلوگیری کنند و عملیات پاکسازی جنوب استان حماه و شمال استان حمص را با سرعت بیشتری ادامه دهند.

به گزارش مشرق، اگر نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت بتوانند عملیات را با موفقیت به اتمام برسانند، امنیت مسیر انتقال نیرو و تجهیزات از مرکز (دمشق) به سمت شمال (حلب) تامین می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  27 2
  ممنون از خبرهای به روز در مورد مقاومت
 • بوسجین اردبیل IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  21 1
  اتفاقا" سوریه و هم پیمانان ان قبل از اقدامات احساسی در مورد حمله امریکاو.... بهترین راه این است با سرعت و توان بیشتر برای پاک سازی داخلی اقدام کنند و تمام نقشه های انها را نقش بر اب کنند اتفاقا" این بهتر شد باید با اقدامات سریع و مشت اهنین باید داستان این گروه های مزدور را اول به پایان رساند بدون ملاحظه چرا که وقتی نهاد بین المللی هم الت دست امریکا و غرب هستند انتظار نداشته باشند با دل بستن به انها می توان مسئله را حل کرد
 • رضا IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  6 1
  جنگ داخلی در سوریه با جنگ خارجی فرق داره جنگ خارجی دشمن روبرو میباشد ولی جنگ داخلی دشمن نمی دانی کجاست .
 • IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  9 4
  الحمد للّٰه
 • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  13 1
  دوباره به روز شدی مشرق . چند وقت قهر بودی! نمیدونم چرا؟
 • IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  3 0
  مقاومت یه فکری باید به حال صحرای دیرالزور بکنه ..اونجا مصیبته
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  0 0
  یعنی شما از اونجا امدی مصیبت بوده
 • BE ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  1 2
  اطلاعات مشرق از سوریه از اطلاعاتش درباره ایران بیشتره انشاء الله یه روزی مشرق را هم می فرستیم بغل رفقاش تو سوریه
 • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  0 1
  بجای این کار فکری برای اشغالرگان آمریکایی در شمال سوریه بکنید اگر عملیاتهای استشهادی را سوریه حمایت کند و ارتش ان حزب الله دوم در سوریه حمایت کند و جنبشی چون جهاد اسلامی راه بیندازد اسد تا بیست سال دیگر هم رئیس است اما بخواهد سوریه را در اختیار روسهای خاین قرار دهد بی خود جوانان این کشور را به شهادت می دهد چون با عملیاتی شدن طرح عراقیزه شدن سوریه که هم اکنون کلید خورده از یک سال پیش اسد تا 8 یا نه سال دیگر با یک حمله بزرگ سرنگون خواهد شد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس