صالحی

صالحی لزوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در اینکه باید در حمایت از پیام رسان‌های داخلی اتفاقاتی بیفتد که به توسعه آنها بیانجامد، اجماع ملّی وجود دارد.

به گزارش مشرق، سیّد عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز(چهارشنبه 22 فروردین) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در مورد جلسه شب گذشته پیرامون پیام‌رسان‌های داخلی دارای بیش از یک میلیون عضو، اظهار داشت: این جلسه از سوی مرکز ملّی فضای مجازی برگزار و من به عنوان سخنران در این جلسه حضور داشتم.

بیشتر بخوانید:

۵ پیام رسان بومی نمره قبولی گرفتند

وی، لزوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی را مورد تأکید قرار داد و گفت: در اینکه باید در حمایت از پیام رسان‌های داخلی اتفاقاتی بیفتد که به توسعه آنها بیانجامد، اجماع ملّی وجود دارد. در این زمینه در شورای عالی فضای مجازی نیز این تحلیل مطرح شد که در مقطع فعلی، فضای مجازی شبیه انقلاب صنعتی یک دوره تمدّنی جدیدی را آغاز کرده است و اگر بتوانیم در این دوره حضور فعّال‌تری در فضای مجازی داشته باشیم، عملاً نقش بیشتری در این دوره جدید تمدّنی ایفا خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: فضای مجازی فضایی بسیار متنوع با حوزه‌های گوناگون زیرساختی و کارکردی است که یکی از آنها پیام‌رسان‌های داخلی هستند.

صالحی تأکید کرد: اینکه به پیام رسان‌های داخلی کمک شود تا بتوانیم در مقطع تمدنی فعلی، فضای داخلی را توسعه دهیم یک رویکرد جدی و قابل توجه در مجموعه نظام است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در نهایت تلگرام فیلتر می‌شود یا خیر، اظهار کرد: برای این موضوع یک سری مراکز تصمیم‌گیری وجود دارد که در نهایت آنها تصمیمات لازم را اتخاد می‌کنند.

وی افزود: برگزاری جلساتی نظیر جلسه شب گذشته بیشتر با نگاه پیگیری و حمایت از پیام رسان‌های داخلی انجام می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات برخی از نمایندگان مبنی بر قطعی شدن فیلترینگ تلگرام، تصریح کرد: هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

صالحی درباره وضعیت بررسی لایحه سازمان جامع رسانه‌ای نیز گفت: این لایحه مجدداً در کمیسیون فرهنگی دولت مطرح و در اختیار افکار عمومی و اعضای رسانه و مطبوعات قرار گرفته است و قرار است که تا آخر فروردین در این زمینه به جمع‌بندی برسیم.

وی در پایان در پاسخ به پرسش دیگری درباره طرح اینترنت بدون فیلتر برای خبرنگاران گفت: این پیشنهاد در جلساتی که خبرنگاران با وزارتخانه‌های ارشاد و ارتباطات داشتند، مطرح و از سوی این دو وزارتخانه مورد استقبال قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  0 1
  افرین. این شد یک حرفی. اول باید اجماع کنن دوستان بعدش
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  0 1
  منم موافقم که داخلی را تقویت کنیم
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  0 1
  درود بر وزیر حاذق دولت شاه حسن روحانی عزیز سرورم
  • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
   0 29
   خاک بر سرت شاه پرست خر
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  0 0
  باید حتما پیام رسان قوی و دقیق داخلی داشته باشیم اما دلت همه پهنای باند را به تلگرام داده است و از داخلی ها حمایت نمیکند
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  0 1
  افرین
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  0 0
  وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در نهایت تلگرام فیلتر می‌شود یا خیر، اظهار کرد: برای این موضوع یک سری مراکز تصمیم‌گیری وجود دارد که در نهایت آنها تصمیمات لازم را اتخاد می‌کنند.
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  0 1
  موافقم
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  0 1
  مررررگگگگ برررررر تلگرررررام

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس