کد خبر 845933
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
شهید و شهادت - لاله - تشییع

شهید محمد فاضل، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف و از دانشجویان پیرو خط امام(ره) نقش آفرین در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که 16 دی 1359 همراه با شهید علم الهدی در هویزه به شهادت رسید.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، حاج محمدحسین فاضل پدر شهید محمد فاضل که از شخصیت‌های برجسته و شناخته شده شهر سبزوار به شمار می‌آمد، پس از تحمل یک دوره بیماری در سن 93 سالگی در مشهد مقدس دارفانی را وداع گفت.

مرحوم فاضل از معاشران و همراهان بسیاری از بزرگان انقلاب نظیر مرحوم استاد حمید سبزواری (پدر شعر انقلاب)، مرحوم استاد محمدتقی شریعتی، مرحوم علی شریعتی، مرحوم فخرالدین حجازی و... بود.

مراسم تشییع و تدفین آن مرحوم روز پنجشنبه 23 فروردین‌ماه ساعت 9 صبح از درب منزلشان واقع در شهر سبزوار به سمت گلزار شهدای این شهرستان برگزار خواهد شد و حجت الاسلام سید حمید علم الهدی (برادر شهید علم الهدی و دبیر هیات امنای یادمان شهدای هویزه) بر پیکر آن مرحوم نماز اقامه خواهد کرد.

شهید محمد فاضل، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف و از دانشجویان پیرو خط امام(ره) نقش آفرین در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که 16 دی 1359 همراه با شهید سیدمحمدحسین علم الهدی در حماسه هویزه به شهادت رسید.

وی قبل از پیوستن به شهید علم الهدی و حماسه هویزه، فرماندهی گروه اخلاص را در شهر سوسنگرد عهده دار بود.

شهید محمد فاضل در فرازی از نوشته‌هایش آورده است: «اگر جاسوسان آمریکایی به اسارت ما در نمی‌آمدند اکنون ما همچنان در اسارت آمریکا بودیم. تداوم انقلاب در پیروی از خط امام است و پیروی از خط امام، حفظ خون شهداست.»

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس