اکران فیلم خارجی

مهدی یزدانی:دیدن برخی از فیلم‌ها روی پرده‌ سینما با کیفیت استاندارد صوتی و تصویری تجربه دیگری است که بسیاری از افراد دوست دارند آن را دنبال کنند.

به گزارش مشرق، مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری آخرین جزییات از اجرای طرح اکران آثار خارجی در سینماهای ایران را که فعلا در انحصار دولت است، تشریح کرد. مهدی یزدانی مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره خرید و اکران فیلم های خارجی توسط موسسه رسانه های تصویری که در آیین نامه جدید اکران برعهده این موسسه گذاشته شده است، گفت: به منظور نظارت دقیق‌ بر اکران فیلم‌های خارجی و جذب مخاطب بیشتر برای سالن‌های سینما و درنهایت رونق بیشتر سینماهای کشور در جذب سلیقه‌های گوناگون، در این مقطع سازمان سینمایی تصمیم گرفته است انتخاب و نمایش فیلم‌های خارجی را به موسسه رسانه‌های تصویری بسپارد.

بیشتر بخوانید:

محسن علی اکبری: اکران فیلم خارجی به استانداردسازی سینمای ایران کمک می‌کند

علم الهدی: اکران فیلم خارجی در سینماها به معنای حذف تولید ملی نیست

علیرضا تابش:اکران فیلم‌های خارجی در ایران ضروری است

یداله صمدی: مردم حق دارند تا فیلم‌های روز جهان را در سینما ببینند!

این مدیر سینمایی توضیح داد: البته نباید فراموش کرد که اکران فیلم خارجی نباید به گونه‌ای باشد که به اکران فیلم‌های سینمایی ایرانی صدمه‌ای وارد کند و از طرفی دیگر هیچ سالن سینمایی نیز بدون فیلم نماند. نباید فراموش کرد که دسترسی مردم به فیلم خارجی بسیار بیشتر از گذشته است پس حتما سعی خواهد شد نسبت به اکران فیلم‌های جدید و به‌ روز دنیا اقدام شود. به گزارش مهر، یزدانی با اشاره به اینکه این‌گونه نیست که بتوانیم بگوییم با اکران فیلم‌های خارجی در ایران اتفاق عجیبی رخ خواهد داد، بیان کرد: دیدن برخی از فیلم‌ها روی پرده‌ سینما با کیفیت استاندارد صوتی و تصویری تجربه دیگری است که بسیاری از افراد دوست دارند آن را دنبال کنند.وی تاکید کرد: فیلم‌های خارجی که در ایران اکران می‌شوند، حتما باید مجوز نمایش داشته باشند و تکلیف پرداخت حقوق مالک اثر روشن شده باشد.

بیشتر بخوانید:

وقتی فیلم خارجی خوب اکران نشد مردم به استقبال سریال‌های ترکی رفتند

فیلم‌های ایرانی از فیلم‌های آمریکایی مورددارتر و خطرناک‌ترند!

اکران فیلم های خوب خارجی مورد تاکید برخی از نمایندگان مجلس بود

امیر قادری: سینمای ایران در مسیر حفظ انحصار است!/ چرا مردم را از دیدنِ فیلم خوب خارجی است محروم می‌کنید/چه کسی گفته سینمای ایران پاسدار ارزش­‌ها بوده؟

فیلم‌های خارجی مشکلی برای اکران در کشورمان ندارند

عباس صالحی: اکران فیلم‌های خارجی کمک کننده اقتصاد سینماست

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره امکان افزایش بلیت برای سینماهایی که فیلم خارجی اکران می‌کنند، بیان کرد: قرار نیست قیمت گذاری بلیت فیلم‌های خارجی با فیلم‌های ایرانی تفاوتی داشته باشد و یا بیشتر باشد، ضمن این‌ که درآمد حاصل از اکران فیلم‌های خارجی همان‌گونه که از سوی سازمان سینمایی اعلام شده است صرف خدمات درمانی به سینماگران خواهد شد و تفاهمنامه فی‌مابین موسسه و خانه سینما برای صرف این درآمد برای ارایه خدمات درمانی به سینماگران امضا شده است.

بیشتر بخوانید:

قاصد اشرفی: چاره‌ای جز اکران فیلم‌های خارجی نداریم

محمود کاظمی: مردم رغبت کمتری برای دیدن فیلم ایرانی در سینما دارند

حمایت روزنامه «وطن امروز» از طرح اکران فیلم‌های خارجی

محمد حمزه‌زاده: به اکران فیلم خارجی فکر می‌کنیم

سید رضا اورنگ: تهیه‌کنندگان سینمای ایران به مسئولان نظام بزرگترین دروغ تاریخ را گفتند

کوشکی : چرا مردم را مجبور می‌کنید فقط فیلم ایرانی ببینند؟!/ مهرداد فرید: لطفا با حمایت از اکران فیلم خارجی تیر خلاص را به سینمای ایران شلیک نکنید

وی با اشاره به امکان اکران فیلم‌های هالیودی توضیح داد: چنانچه مسایل حقوقی لاینحلی وجود نداشته باشد امکان اکران این فیلم‌ها بعد از اخذ پروانه نمایش فراهم خواهد شد.این مدیر سینمایی بیان کرد: زمانی که کپی رایت یک فیلم خریداری می‌شود، می توان آن را براساس قوانین و مقررات جاری اکران کرد. همچنین تنوع فیلم‌های خارجی برای اکران شامل فیلم‌های کودک و نوجوان، هنری، جشنواره‌ای و تجاری است.

یزدانی در پایان گفت: برنامه‌ریزی اولیه برای اجرای این طرح صورت گرفته، البته تلاش ما این است حداقل هم‌زمان با اکران منطقه‌ای، فیلم‌ها در ایران اکران شوند و به احتمال زیاد اکران این فیلم‌ها از فروردین ماه صورت می گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس