ظریف هواپیما

وزیر امور خارجه کشورمان گفت:‌به دنبال این هستیم که با راحت‌تر شدن روابط بانکی و تسهیلات تعرفه ترجیحی بین ایران و پاکستان به سمت تجارت آزاد و گسترش همکاری‌ها بین 2 کشور در حوزه اقتصادی برویم.

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ساعتی قبل در رأس هیأتی و به منظور انجام سفری سه روزه وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد، وی در بدو ورود در جمع خبرنگاران درباره این سفر عنوان کرد:‌ پاکستان یک همسایه بسیار نزدیک جمهوری اسلامی ایران است و ما روابط بسیار ویژه‌ای با پاکستان داریم، در این سفر در ادامه گفت‌وگوهای بسیار خوبی که در چند سال گذشته مخصوصا ماه‌های گذشته در سطوح عالی سیاسی و نظامی بین 2 کشور بوده، این سفر را همراه با یک هیأت سیاسی و اقتصادی انجام دادیم.

وی افزود:‌ امیدواریم هم در اسلام‌آباد و هم در کراچی بتوانیم جلسات خوبی داشته باشیم. در اسلام‌آباد بیشتر جلسات سیاسی و یک جلسه اقتصادی است و در کراچی هم یک جلسه اقتصادی است و امیدواریم بخش خصوصی ما فرصت کند در این سفر با شرکا و همتایان خود از بخش خصوصی پاکستان آشنا شوند و آنهایی که ارتباطاتی داشتند ارتباطات را گسترده‌تر کنند و زمینه برای همکاری بیشتر فراهم شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی با ذکر این نکته که افزایش قابل توجهی در حجم روابط اقتصادی داشتیم، یادآور شد: ولی هنوز ظرفیت بسیار بیشتری داریم و به دنبال این هستیم که با راحت‌تر شدن روابط بانکی و تسهیلات تعرفه ترجیحی بین 2 کشور به سمت تجارت آزاد و به سمت گسترش همکاری‌ها بین 2 کشور در حوزه اقتصادی برویم.

بیشتر بخوانید:

علت تناقض رفتاری مقابل اروپا چیست؟

عامل اصلی فجایع منطقه از نگاه ظریف

ظریف یادآور شد: در حوزه سیاسی روابط بسیار خوب است و رفت و آمدهای بسیار خوبی داشتیم و امیدواریم این رفت و آمدها را گسترش بخشیم.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته درباره سفر ظریف به پاکستان گفت: وزیر خارجه در راس یک هیات سیاسی - تجاری و به دعوت همتای پاکستانی خود، سفر رسمی سه روزه ای را به اسلام آباد خواهد داشت. 

قاسمی افزود: وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر علاوه بر دیدار با همتای خود، با مقامات عالی رتبه پاکستانی از جمله نخست وزیر، وزیر کشور، رئیس مجلس و فرمانده ارتش این کشور دیدار و در خصوص بسط و گسترش هر چه بیشتر روابط در همه زمینه های مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد.  

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین از جمله اهداف این سفر را تلاش برای تسهیل و ایجاد زمینه های لازم  در جهت گسترش روابط اقتصادی و تجاری فیمابین، بویژه بخش های خصوصی دو کشور عنوان کرد و گفت:  یک هیات سی نفره از بخش های مختلف بازرگانی، اقتصادی و تجاری کشورمان، وزیر امور خارجه را در این سفر همراهی می کند. در همین راستا، دو نشست تجاری نیز بین فعالان و مسئولان تجاری و اقتصادی دو کشور در شهرهای اسلام آباد و کراچی برگزار می شود که دکتر ظریف در این نشست ها شرکت و سخنرانی خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس