دانشگاه آزاد

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: موضوع دریافت حقوق‌های نامتعارف مدیران دانشگاه آزاد در کمیسیون‌های آموزش ‌و اصل ۹۰ مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش مشرق، سیدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات سازنده فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این دانشگاه،گفت: اقدامات آقای رهبر در این دانشگاه، در جهت شفافیت مالی است، اما هر زمان که فردی در جهت مبارزه با فساد گام برمی‌دارد، عده‌ای جوسازی‌ها علیه وی را آغاز می‌کنند و با غبارآلودسازی فضا در پی این هستند تا نگذارند فرد به هدفش برسد.

وی با بیان اینکه اقدامات شفاف‌ساز رئیس دانشگاه آزاد اقدام درست و به جایی است، افزود:در این شرایط عده‌ای با شانتاژ و پروپاگاندا می‌خواهند جلوی اقدامات وی را بگیرند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در دوره ریاست قبلی دانشگاه آزاد، حقوق‌ها و پاداش‌های پایان خدمت نا متعارفی به مدیران و رؤسای دانشگاه آزاد صورت می‌گرفت، گفت: این پرداخت‌ها باید به بیت‌المال بازگردانده شود.

ابطحی تصریح کرد: در مدیریت سابق دانشگاه آزاد، از شهریه دانشجویان مبلغی میلیاردی (دانشگاه نجف‌آباد استان اصفهان) در یکی از انتخابات‌ها به نفع یک کاندیدای خاصی برداشته و هزینه انتخابات شده بود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس، یادآور شد: اخیرا در مجلس نیز طرحی با عنوان اعاده اموال نامشروع مسئولان مطرح شده که این طرح نیز در راستای بازگشت اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال است؛ اقدامات شفاف‌ساز رئیس دانشگاه آزاد نیز در این جهت صورت گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: در صورتی که موضوع بررسی دریافت حقوق‌های نامتعارف مدیران و رؤسای دانشگاه آزاد به کمیسیون آموزش و اصل ۹۰ مجلس ارجاع شود، قطعا این موضوع از سوی مجلس پیگیری می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس