کد خبر 837293
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
جنگ یمن

مجروحان سعودی جنگ یمن در اعتراض به بی‌‏تفاوتی مقامات عربستانی، دست به اعتصاب زدند و دست‎ها و پاهای مصنوعی و لباس‎های پاره پاره نظامی خود را به معرض نمایش گذاشتند.

به گزارش مشرق، نظامیان سعودی که در جنگ عربستان علیه یمن مجروح و جانباز شدند، اکنون شمار زیادی از آنها در چادرهای از بین رفته حیاط ورزشگاه شهر مارب و ناامید از توجه مسئولان سعودی تجمع کرده اند.

تعدادی از این مجروحان و جانبازان منطقه پنجم نظامی عربستان در جبهه میدی با پایگاه یمنی «العربی» گفت‎وگویی را انجام دادند و در آن از قطع حقوقشان به مدت ۱۰ ماه خبر دادند.

بیشتر بخوانید:

مجروجان و جانبازان یمنی تاکید کردند که «مسئولان سعودی ما را در سپتامبر گذشته از بیمارستان‌های جازان به مأرب منتقل کردند، اما درمان تکمیل نشده است و شکایت‎ها و مطالبات مکرر ما نیز بی پاسخ بوده است.»

اعتراض و اعتصاب مجروحان سعودی جنگ یمن با نمایش دست و پاهای مصنوعی

اخراج از هتل

در اکتبر گذشته مدیریت هتل «بلقیس» شهر مارب واقع در مرکز یمن، نظامیانی که برای دفاع از مرزهای عربستان جانباز و مجروح شدند، را اخراج کرده است.

یکی از مجروحان سعودی به پایگاه خبری العربی گفت که «مدیریت هتل آنها را از هتل اخراج کرد، به دلیل اینکه مدت قرارداد اجاره بین هتل و مرکز کمک رسانی ملک سلمان به پایان رسیده است.»

وی افزود: جانبازان پس از اخراجشان از هتل به کمیته جانبازان شکایت کردند، اما این کمیته برای تمدید قراردادهایشان در هتل یا ایجاد امکان جایگزین در شهر مارب اقدامی نکردند و از همین روی مجبور شدند در چادرهای از بین رفته در ورزشگاه‎ها به دلیل مجانی بودن آن، مستقر شوند.

یک منبع نظامی وابسته به ریاست ستاد مشترک ارتش عربستان در مارب به العربی گفته که «تقریبا طی دو سال گذشته، ۹۲۵ نفر در منطقه پنجم نظامی در میدی به دست نیروهای حوثی(انصارالله) کشته و پنج هزار و ۸۹۷ نفر زخمی و ۳۶۹ نفر نیز جانباز شدند.»

تعداد عناصر مسلح یمنی طرفدار دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی که برای دفاع از عربستان علیه انصارالله می‎جنگند، مختلف است، اما تعداد زیادی از آنها کشته و یا زخمی شدند، لذا عربستان سعودی با انعقاد قرارداد جدید با ارتش سودان و خرید آنها تلاش می کنند این خسارت‎ها را جبران کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس