کد خبر 836744
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۵
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح این مسئله که قرار است مدارس سمپاد حذف شوند صحیح نیست.

به گزارش مشرق، رضوان حکیم‌زاده در برنامه تلویزیونی درباره حذف مدارس سمپاد اظهار کرد: تجارب جهانی نشان می‌دهد در دوره ابتدایی نباید آزمون وجود داشته باشد و روش ارزش‌یابی توصیفی در این دوره اجرایی شد تا استرس نمره برای دانش‌آموزان حذف شود.

وی افزود: در دوره ابتدایی باید تربیت محور کار باشد، اما اگر قرار باشد آموزش‌های ما با هدف آماده کردن دانش‌آموزان برای ورود به مدارس سمپاد باشد، سند تحول بنیادین را نادیده گرفته‌ایم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح این موضوع که قرار است مدارس سمپاد حذف شود صحیح نیست و بسیاری از افرادی که پشت این مسئله هستند مافیایی بوده که میلیاردها تومان سود می‌برند و با برگزاری آزمون‌های مختلف به روح و روان دانش‌آموزان لطمه می‌زنند. همچنین وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است که در دوره دوم متوسطه که سن دانش‌آموزان بالاتر رفته و با آزمون‌ها در دوره اول متوسطه آشنا شده‌اند، مدارس سمپاد تقویت خواهد شد.

حکیم‌زاده ادامه داد: آقای حاجی‌بابایی از مخالفان مدارس سمپاد بود و به یکباره تعداد مدارس سمپاد را افزایش داد و با این اقدام به مدارس لطمه زد.

وی تصریح کرد: هدف از حذف مدارس سمپاد صرفاً حذف استرس نیست و احیای جریان تربیت که مسیر آن به آماده‌سازی دانش‌آموزان برای تست‌زنی تغییر یافته بود، هدف اصلی است؛ دانش‌آموز تیزهوش فردی نیست که با هزینه بسیار و با کمک موسسات خصوصی و فراگیری روش‌های تست‌زنی به مدارس سمپاد وارد شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: آموزش و پرورش شیوه تفکیک حداقلی دانش‌آموزان تیزهوش را ادامه خواهد داد و مدارس سمپاد در دوره متوسطه دوم حذف نشده و به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس