سرلشکر جعفری

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه «بسیج» قرآن و عمل به آن را احیا کرده است، گفت: دستگاه تبلیغاتی دشمن همواره درصدد مقابله با انقلاب اسلامی است، اما توفیقات انقلاب در حوزه‌های مختلف قابل کتمان نیست.

به گزارش مشرق، بیست‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن بسیج با حضور سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین و فعالان قرآنی بسیج در مجتمع فرهنگی پنج آذر آغاز شد.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن گرامی‌داشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا گفت: بسیج بخشی از جامعه است که عمل به قرآن و  دستورات الهی درباره آن صدق می‌کند.

وی با بیان اینکه بسیج امت اسلامی است که قرآن و عمل به آن را احیا کرده است، افزود: هیچ‌کس نمی‌تواند منکر تلاش و همت بسیج در عرصه‌های مختلف دفاعی و امنیتی شود. بسیج در جنگ‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با هدف یاری دین خدا تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی با دشمن و استکبار روبرو می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به سمت استفاده بیشتر از پهپاد و بالگرد می‌رویم/ اگر تمرکز نیروی زمینی نبود در مرزها با مشکل روبرو می‌شدیم

سرلشکر جعفری توجه به دستورات قرآن را موجب توفیقات بیشتر برای انقلاب اسلامی در سطح منطقه و جهان دانست و با اشاره به اینکه دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن نتوانسته مانع توفیقات انقلاب اسلامی شود، گفت: دستگاه تبلیغاتی دشمنان به صورت گسترده به مقابله با انقلاب و کمرنگ نشان دادن دستاوردهای آن پرداخته است، اما توفیقات انقلاب در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست خارجی و عملکرد جمهوری اسلامی در منطقه قابل کتمان نیست.

وی با بیان اینکه جوامع منطقه مدیون انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در دفاع مقدس است، خاطر نشان کرد: همه شاهد پیروزی‌های ایران اسلامی بعد از جنگ تحمیلی هستند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما در جنگ و سالهای بعد از آن شاهد نصرت الهی بوده و هستیم، تصریح کرد: چه کسی باور می‌کرد که صدام به دست خود آمریکایی‌ها از بین برود و بعد از آن نظامی در کشور عراق شکل بگیرد که شیعه سهم واقعی خود را از حکومت داشته باشد و این یعنی نصرت الهی.

وی با اشاره به اینکه ما در سوریه و عراق و یمن شاهد نصرت‌های الهی هستیم، افزود: سقوط جنگنده رژیم صهیونیستی که برای اولین بار رخ داده از این نصرت‌های الهی است. به یاری خداوند متعال همه کسانی که در حال مجاهدت و یاری دین خدا هستند یک روز در قدس شریف نماز می‌خوانند.

فرمانده کل سپاه همه دستاوردهای جبهه مقاومت را نتیجه بسیج مردم دانست و گفت: اطاعت از ولایت فقیه رمز محقق شدن آرمانهای انقلاب اسلامی و پیاده شده فرامین اسلام است.

وی با بیان اینکه برای اینکه جامعه ایران اسلامی در همه عرصه‌ها الگو باشد باید به قرآن توسل کرد و فرامین رهبری درباره توجه به قرآن را الگو قرار داد و آن را اجرا کرد، خاطر نشان کرد: در عرصه دفاعی و امنیتی الگوهای قرآنی به خوبی انجام شده اما در عرصه اجتماعی و اقتصادی به خوبی فرامین الهی اجرا نشده است.

سرلشکر جعفری در ادامه تصریح کرد: باید شکر گزار نعمت‌های الهی به ویژه نعمت ولایت فقیه باشیم. کشور دستاوردهای بسیاری دارد اما در برخی موارد باید شرم کنیم که کم کاری شده، باید برای رسیدن به وضع مطلوب تلاش بسیاری کنیم و رسیدن به آن تنها از راه فهم و عمل به قرآن ممکن است. هرچه انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف دارد و محبوبیت که در میان طرفداران حق برای کشورمان به وجود آمده مدیون خون شهدا است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس