خبر ویژه

یک روزنامه ایتالیایی تصریح کرد پشت پرده اغتشاشی که فرقه دراویش در شمال شهر تهران راه انداختند، رژیم وهابی عربستان قرار دارد.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

ایل‌جورناله با اشاره به تحرکات خشونت‌طلبانه فرقه دراویش در شمال تهران که به شهادت ۴ نفر انجامید، نوشت: بسیاری بر این باورند که پشت اعتراض‌های روزهای اخیر، قدرت‌های خارجی قرار دارند و عربستان وهابی نیز یکی از دولت‌هایی است که از صوفی‌های ایران دفاع کرده است. پس از اعتراض علیه حجاب، این بار شورش دراویش به وقوع پیوست و خیابانی در شمال تهران صحنه درگیری‌های نیروهای پلیس و اشرار وابسته به یک فرقه صوفی‌مآب بود.


خشونت به حدی رسید که کمتر انتظار می‌رفت و پنج مامور پلیس و بسیجی کشته شدند. در دو مورد با استفاده از خودرو که با سرعت به سوی محل ایست و بازرسی، حرکت کرد و در یک مورد نیز بااستفاده از چاقو، یک مامور کشته شد.


در تصاویر ویدیویی که توسط عابران در شبکه‌های اینترنت منتشر شده است، خودروهای آتش گرفته شده، پرتاب کوکتل مولوتف علیه ماموران و تظاهرکنندگان مسلح به باتوم که با نیروهای انتظامی درگیر شده بودند، دیده می‌شوند.


این روزنامه افزود: در این درگیری‌ها، برخی از ماموران و تظاهرکنندگان مجروح و به نوشته ایرنا، حداقل ۳۰۰ نفر از جمله مسئولان کشتن ماموران پلیس، دستگیر شدند.


خیلی‌ها بر این باورند که پشت این اتفاقات اخیر، قدرت‌های خارجی قرار دارند که علاقه به بی‌ثبات کردن ایران دارند که همواره نقش مهم‌تری در خاورمیانه پیدا می‌کند.


جالب اینکه چند روز قبل از درگیری‌های اخیر، مقاله‌های زیادی در روزنامه‌های عربی نزدیک به مواضع حکومت‌های نفتی خلیج فارس، در رابطه با تبعیض اعمال شده بر درویش‌ها در ایران منتشر شد.


گفتنی است که دولتی مانند عربستان سعودی که براساس باور وهابی تاسیس شده است و درویش‌ها را مشرک و کافر محسوب می‌کند، نیز به دفاع از درویش‌های ایران پرداخته است. روشن است که در این مورد در برابر استفاده ابزاری با اهداف سیاسی قرار داریم.


دراویش ادعا می‌کنند که به صلح، امنیت و برابری باور دارند و سعی بر اجتناب از خشونت دارند و نمی‌خواهند وارد سیاست شوند.


اما زندگی نورعلی تابنده، با این گفته‌ها در تضاد است، چراکه پس از اخذ مدرک دکترا در رشته حقوق، به دفاع از مخالفان سیاسی پرداخته است! او پس از انقلاب به دفاع از دشمنان انقلاب پرداخت.


معروف‌ترین موکل او بی‌تردید عباس امیرانتظام، نخستین سفیر دولت پس از انقلاب بود که به اتهام جاسوسی برای آمریکایی‌ها، به حبس ابد محکوم و زندانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس