کد خبر 836296
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴
موشک

روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از منابع عالی رتبه امنیتی تل آویو آورده است: مقادیر زیاد موشک‌هایی که ایرانی‌ها در اختیار دارند به تغییر در موازنه قوای منطقه ای می انجامد.

به گزارش مشرق، منابع عالی رتبه رژیم صهیونیستی ضمن اذعان به توان بالای موشکی ایران اعلام کردند که تهران با موشک‌های دقیق خود معادله راهبردی جدیدی ایجاد کرده است.

به نقل از رای الیوم، «الکس فیشمن» تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت به نقل از منابع عالی رتبه امنیتی تل آویو با اشاره به تهدیدی جدی که این رژیم از ناحیه موشک های دقیق ایران احساس می کند، آورده است: موشک های ایرانی که تهدید جدی به شمار می روند شهاب با برد ۱۶۵۰ و ۱۹۵۰ کیلومتر است که در ایران به سوی اسرائیل نشانه رفته اند. ایرانی ها در راستای توسعه موشکهایی با دقت بیشتر از نوع عماد حرکت می کنند.

این تحلیلگر صهیونیست به نقل از منابع مذکور می افزاید: مقادیر زیاد موشکهایی که ایرانی ها در اختیار دارند به تغییر در موازنه قوای منطقه ای می انجامد و امکان شلیک آنها از ایران و هدف قرار دادن تاسیسات و مراکزی مانند کنیست، مراکز امنیتی در تل آویو و تاسیسات نظامی، فرودگاه ها و نیروگاههای برق با دقت زیاد وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

پیشنهاد فارین‌پالیسی به ترامپ درباره ایران

تلاش اسرائیل برای استفاده از حریم هوایی عربستان

تحلیلگر اسرائیلی اذعان می کند: همه سامانه دفاعی اسرائیل و حتی پیشرفته ترین آنها، هرگز نمی تواند به شکل ۱۰۰ درصد امنیت فراهم کند و باید این در نظر گرفته شود که یک موشک از ۱۰ موشک موفق خواهد شد که زیر ساخت راهبردی را هدف قرار دهد و این موشکها تغییر استراتژیکی برای اسرائیل ایجاد می کند و آزادی عمل آن در جبهه شمالی را محدود می کند.

فیشمن در ادامه با اشاره به آزمایش موشک خرمشهر از سوی ایران با برد ۲۰۰۰ کیلومتر به تلاش ایران برای استقرار موشک های دقیق در سوریه و لبنان طی سالهای آینده پرداخته و از آن به عنوان تهدید بزرگ برای رژیم صهیونیستی یاد کرده و به دشواری که این رژیم در مقابله با این موشکها دارد، اشاره کرده است.

از سوی دیگر «شموئیل مئیر» کارشناس صهیونیست و افسر سابق در واحد پژوهشهای راهبردی شعبه جاسوسی نظامی رژیم صهیونیستی به تهدید موشکی ایران از بُعد دیگر پرداخته و اعلام کرده است که اقدام ایران در سال گذشته با شلیک مستقیم موشک از اراضی خود به مواضع گروههای تروریستی در سوریه تحول راهبردی قابل توجهی است.

وی گفت: صرف نظر از موفقیت یا شکست(صهیونیستها مدعی هستند)، شلیک موشک از سوی ایران به سوریه معادله راهبردی جدیدی ایجاد کرد و اینکه موشکها از مرحله آزمایش و نمایش به عرصه عملیاتی رسیدند. ایران با شلیک موشک به سوی سوریه آنها را عملیاتی کرد.

«یفتاح شابیر» پژوهشگر مرکز پژوهشهای امنیتی وابسته به دانشگاه تل آویو هدف از توسعه برنامه موشکی ایران را در مقام نخست برگرفته از اراده ایران برای تبدیل شدن به قدرت بزرگ در منطقه خاورمیانه دانسته است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس