احمد مازنی سلفی حقارت

«بسیاری از افراد به جای ترس از خدا و مردم از شورای نگهبان، اطلاعات سپاه، وزرات اطلاعات و... می‌ترسند»...

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

مرد مسلحی که «آشنا» هویت او را افشا نمی‌کند

«عبدالله رمضان‌زاده»، سخنگوی دولت اصلاحات و از دستگیرشدگان فتنه سال 88 به تازگی در گفت‌وگو با شماره شنبه گذشته روزنامه اعتماد طی صحبت‌هایی گفته است:

«یکی از مشکلاتی که وجود دارد همین است که عده‌ای در کشور هر کاری، با هر تبعاتی انجام می دهند، کسی با آنها برخورد نمی کند. بالاخره سخنگوی دولت گفته است که کسانی که پشت سر صندوق های مالی بودند، با پشت گرمی عده ای آمدند. مشاور آقای رییس جمهور می‌گوید اینها با اسلحه جلوی بانک مرکزی تهدید می کردند. این حرف به چه معنی است؟ یا عده ای باید جواب دهند که چنین چیزی وجود خارجی ندارد و کسی از آنها پشتیبانی نکرده است. به نظر می رسد که جناح رقیب از رانت قدرت و مصونیت برای انجام هر کاری استفاده می کند کسی توجه نمی کند که اقداماتش چه ضربه ای به اقتصاد ملی وارد می‌آورد.»

او همچنین تصریح می‌کند:

دولت باید از پشتیبانی مردمی استفاده کند. سخنگوی دولت خیلی صریح و روشن و به جای اینکه بگوید که پشت این افراد به جاهایی گرم است، بگوید که پشت شان به چه افرادی گرم است. مشاور رییس جمهور که اعلام می کند که افرادی با اسلحه به بانک مرکزی رفته‌اند، بگوید چه کسانی بوده‌اند. دولت صراحتا توانایی حل برخی از این مشکلات را دارد اما کوتاهی می کند. به این دلیل که آقای روحانی وزرایی را انتخاب کرده که جسارت لازم برای اداره امور کشور را ندارند.[1]

*از مزاج عدم قبول مسئولیت و «عبور از روحانی» در صحبت‌های رمضان‌زاده که بگذریم... قصه آن مرد مسلح پیش از این نیز در وبلاگ مشرق به تفصیل مورد اشاره قرار گرفته بود و ما هم تأکید کردیم که دولت محترم باید پشت پرده این مرد مسلح را برای افکار عمومی افشا کند.[2]

قضیه از این قرار بود که حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور روحانی در جریان ورشکست‌شدن تعدادی از مؤسسات مالی در یک رشته توییت نوشته بود: «پشت هر کدام از این موسسات و صندوق ها چنان محکم بوده که تا کارشان به رسوایی نکشید امکان برخورد با آنها وجود نداشته است؛ وقتی هم که کارشان خراب شد دولت را مجبور کردند از جیب ملت بدهی‌ها را بپردازد. رئیس یکی از این صندوق‌ها چه بسا با اسلحه میرفت داخل بانک مرکزی و تهدید می کرد.»

با این حال اما آقای آشنا و نهاد اطلاع‌رسانی دولت هرگز در این زمینه اطلاعی را به افکار عمومی ندادند تا به صحبت‌های اخیر رمضان‌زاده رسیدیم.

و جالب است که رمضان‌زاده درباره این قضیه که هیچ بخشی از مختصات آن معلوم نیست هم طوری جناح رقیب را متهم می‌کند کأنه آقای روحانی و دولت او دست‌نشانده اصولگرایان هستند و این جریان راست بوده است که برای آقای روحانی تبلیغ و ابراز فدایی بودن می‌کرد!

بدیهیست که ادامه سکوت دولت محترم در این زمینه که آن مرد مسلح حاضر در بانک مرکزی چه هویت و مقامی داشته است؛ صحّت ادعای مشاور رئیس‌جمهور را زیر سؤال خواهد برد و این ظن را تقویت می‌کند که اصل قضیه شاید یک داستان ساختگی برای انحراف افکار عمومی بوده است.

***

انتخاب گلشیفته فراهانی روی میز «سلبریتی‌های ضد ایران»؛ اصراری به ماندن نیست

مسئله اعتراضات سلبریتی‌ها به رخدادهای روز طبیعی و غیر طبیعی در ایران و رفتارهای عجیب آنها وارد مراحل تلخ‌تری شده است.

یک بازیگر سینما با سقوط یک هواپیما از این می‌نویسد که همه‌چیز سیاه است، دیگری می‌گوید ما باید بچه‌هایمان را در کشورهای خارجی به دنیا بیاوریم چون پاسپورت ایرانی بی‌ارزش است و در آخرین نمونه هم خانم لیلا حاتمی در یک جشنواره خارجی در برلین، ماجرای حمله اوباش و اراذل به نیروی انتظامی در خیابان پاسداران تهران که منجر به شهادت 4 مأمور پلیس شد را مورد اشاره قرار داده و با تأسف از این گفت که در ایران با معترضان برخورد می‌شود!

جالب آنکه عمده تئاترها و فیلم‌های سینمایی که با بازی این افراد ساخته می‌شوند نیز محتوایی در زمینه سیاه‌نمایی از اوضاع کشور و ستمگر بودن نظام سیاسی در ایران دارند.

کار سیاه‌نمایی در این فیلم‌ها به حدی رسیده است که حتی محمدرضا گلزار نیز چند سال قبل طی یک مصاحبه با روزنامه شرق اینطور گفت که اینهمه رخداد بد در یک فیلم باورپذیر نیست.[3]

پروانه معصومی، دیگر بازیگری ایرانی هم به تازگی در واکنش به اظهارات لیلا حاتمی در برلین گفته است: «کسانی که حرفی می خواهند بزنند و خارج از ایران هستند، بدانند که در ایران زندگی می کنند و ایرانی هستند. کوچک کردن ایران به این شکل که این خانم گفتند باعث کوچک کردن خودشان است. اگر دوست ندارند بروند جای دیگر زندگی کنند.»[4]

*داشتن تابعیت یک کشور به لحاظ عقلانی مستلزم رعایت برخی مقولات است که در کنار تعهد به قانون بایستی به آنها نیز ملتزم بود.

متأسفانه چند سالیست که برخی چهره‌های سلبریتی در مصاحبه‌ها، توییت‌ها و صفحات اینستاگرام خود صحبت‌های به شدت تندی را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، علیه اوضاع معمولی کشور و حتی علیه مردم ایران مطرح می‌کنند.

(مثلاً چند سال قبل بود که یکی از همین افراد شاکی شده بود که چرا مردم این اندازه به او و همسرش توجه دارند و مثلاً چرا در ایام سفر تعطیلات هم او را راحت نگذاشته و خواستار عکس و امضا بوده‌اند؟!)

صحبت‌های آنها در اعتراض ناحق به نظام اسلامی هم تقریبا به تمام گوش‌ها آشناست و دیگر برای مردم به یک مسئله عادی تبدیل شده است.

اما این رفتارها با آنچه که درباره لزوم رعایت برخی مقولات گفته شد در تضاد است و اساساً در هیچ حکومتی هم چنین رفتاری تحمل نمی‌شود.

در واقع، جدای از مسائل سیاسی و حکومتی و بر اساس قواعد عقلانی، آنچه که خانم معصومی و برخی دیگر از رسانه‌ها درباره سلبریتی‌های ضد ایران و راه رفع مشکل آنها در عنادورزی با وطن، مطرح کرده‌اند حرف صحیحی است.

کسی که ایران اسلامی و نظام حکومتی ایران را قبول ندارد اما در عین حال جرأت انقلاب شجاعانه علیه کشور را هم ندارد، حاضر به تحمل شرایط هم نیست و چیزی به نام «انتقاد منصفانه» را هم نمی‌شناسد؛ چه راهی غیر از هجرت و رفتن از ایران در مقابلش می‌ماند؟ چه اینکه اصراری هم به ماندنش در ایران و تحمل اینهمه سختی و مشقّت نیست.

اکنون که مفهومی به نام «خارج» تا اینهمه از نظر سلبریتی‌های ضد ایران خوب و مناسب است و ایران اسلامی هم در نظر آنها تا این حدّ منفور! چرا مثل «گلشیفته فراهانی» مرد و مردانه رحل اقامت در کشوری دیگر نمی‌گزینند؟

(اگرچه مجددا تأکید می‌شود هیچکس از هجرت ولو یک هموطن ایرانی به خارج از کشور خوشحال نمی‌شود)

صد البته مردم، هنرمندان را دوست دارند، اما شکلک درآوردن سلبریتی‌های ضد ایران در مقابل ارزش‌های ملی و دینی و اخلاقی و حتی در برابر شخصیت مردم ایران و پرچم کشور به هیچ‌وجه قابل تحمل نیست و آن دوست داشتن مورد اشاره را هم ملکوک می‌کند.

***

اگر شورای نگهبان نباشد...

«احمد مازنی»، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون امید، به تازگی طی اظهاراتی در مصاحبه با رویداد24 گفته است:

اگر بنا باشد از امروز روندی دنبال شود که عدالت بهتر از گذشته در میدان عمل اجرایی شود اول از همه باید به اصلاح نظام انتخابات روی آورد. اگر در حوزه قدرت، عدالت اجتماعی اتفاق بیافتد و افرادی که وارد مجلس، دولت و دیگر قسمت‌های حاکمیت می‌شوند منتخب و قابل قبول مردم باشند و جز خدا و مردم از کسی ترس نداشته باشند مطمئناً می‌توانند برای تحقق عدالت تلاش کنند.

او همچنین می‌افزاید:

«اما با نظام انتخاباتی که الان داریم بسیاری از افراد به جای ترس از خدا و مردم از شورای نگهبان، اطلاعات سپاه، وزرات اطلاعات و... می‌ترسند و هراس این را دارند که در دوره بعد تایید صلاحیت نشوند. از این سیستم نظارتی و نظام انتخاباتی آبی گرم نمی‌شود و من فکر می‌کنم شروع عدالت از همین نقطه است.»[5]

*متأسفانه چهره‌های اصلاح‌طلب به لحاظ سیاسی دچار یک رفتار ژنتیکی هستند و آن اینکه با قبول شرایط رسمی و قانونی کشور وارد فرایندهای سیاسی و دموکراتیک می‌شوند اما در ادامه به کتمان همین شرایط و خدشه وارد کردن بر آنها روی می‌آورند.

یکی از جلوات این رفتار عجیب نیز حمله به «شورای نگهبان» است.

شورای نگهبان چشم است و چشم نمی‌تواند کار دست را بکند، شورای نگهبان نباید نقش ممیزی و انتخابگر را در انتخابات‌های مختلف ایفا کند! ردّ صلاحیت ما توهین به اسلام و یک توطئه بود، شورای نگهبان خلاف رهبری حرکت می‌کند و نفس کلمه صلاحیت و ردّ صلاحیت آبروی کشور و نظام ما را برده است...[6] تنها بخشی از اظهارات اصلاح‌طلبان طی سال‌های اخیر درباره شورای نگهبان است.

جالب آنکه غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران نیز در مقطعی گفته بود:

«اصلاح‌طلب‌ها دنبال حفظ موقعیت و جایگاه شورای نگهبان هستند. هیچ اصلاح‌طلبی را نمی‌شناسم که در جهت تخریب شورای نگهبان حرفی زده باشد.»

درباره صحبت‌های مازنی ذکر این نکته هم ضروری به نظر می‌رسد که مگر کاندیداهای مناصب سایر کشورها خود را از نظارت دستگاه‌های نظارتی و امنیتی این کشورها مبرّی می‌دانند؟! و یا مگر در سایر نظامات دموکراتیک دنیا مصونیت دائم‌العمر به یک نماینده پارلمان داده می‌شود؟

از باب کنایه هم لازم به اشاره است که اکنون نظارت استصوابی شورای نگهبان و دستگاه‌های امنیتی کشور فعال است که اصلاح‌طلبان به مردم می‌گویند لبوفروش‌های قابلمه بدست، آقای مازنی ادعا می‌کند که از امام معصوم درس کنسرت گرفته است[7]. نمایندگان اصلاح‌طلب با فدریکا موگرینی در مجلس «سلفی حقارت» می‌گیرند و یا تقلا می‌کنند تا برای منتقدان دولت قانون حبس نوشته شود.[8]

و لذا مشخص نبود که اگر این نظارت‌ها نبود و دغدغه مورد ادعای آقای مازنی درباره تأیید صلاحیت دوره بعد وجود نمی‌داشت؛ آنوقت چه اتفاقی قرار بود رخ بدهد؟

***

1_ http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3710949

2_mshrgh.ir/824424

3_https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3117227

4_mshrgh.ir/834607

5_http://www.rouydad24.ir/fa/print/108010

6_ http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13941105001529

7_ http://fna.ir/2KWKLW

8_ http://fna.ir/2Z3OOD

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 49
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 56
 • سید IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  و باز هم مثل هر صبح تکراری با اصلاح طلبان تهوع آور
  • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   82 47
   دشمن فرضی
  • ناشناس IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   25 11
   توهم که فقط اینوبلدی خخخخخخخخخخخخ
  • AE ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   10 1
   مرگ بر اصلاح طلبان...
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  گلشیفته خودشیفته است
  • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   25 6
   فقط خودشیفته ها عکس برهنه خودشان را منتشر میکند.
 • عبدالله IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  اگرشورای نگهبان نباشد، می شود حکومت پهلوی. آقای نماینده یا تو این را می خواهی یا اینکه پرتی و چیزی حالیت نیست. اللهم عجل لولیک الفرج
  • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   52 33
   اگر شورای نگهبان نبودوترس از تایید نشدن بعض از نمایندگان که نمونه اش سلفی حقارت بود موگرینی را دربغل میگرفتند و روبوسی هم در مجلس میکردند.(مانند افتضاح زیپی لیونی ملعون با حکام عرب فاسد وملعون تر)
 • نادر IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  84 54
  اصلاح طلبانی که اسلام رو قبول ندارن و جمهوی ایرانی می خوان نه اسلامی از خدا نمی ترسن از امریکا و بنده های امریکا می ترسن...
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  49 46
  باید سوال شود ایا بعضی ار اینها رنگ باخته اند یا نگاه لیبرالی وغربی به جامعه ی اسلامی ایرانی دارند یا غافلند یا خدای ناکرده یک اپوزوسیون می خواهند تشکیل دهند!!!این ملت بیش از ۲۰۰ هزار فقط شهید داده است بدون دردها ورنجها و..
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  42 40
  به نظر من خانم فراهانی به این سلبریتی های ضد ایرانی شرف دارد.
  • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   49 25
   تفاوتی باهم ندارند.
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   35 25
   فراهانی هم تن فروشی میکنه هم وطن فروشی
 • حسن IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  21 14
  از اسلام و مسلمونی دیگه خبری نیست برادر دیگه چیزی از سر نمونده که شما تو پایی پریدیس تو یه چکمه که براش سامان بخری نمیشه از لاشی بازی شماست که برال محکوم کردن لیلا صاف رفتین سراغ کشته های دراویش
 • مهرداد IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  51 22
  به اصلاح طلبان اعتماد نکنید.
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  41 6
  آقای مازنی فکر نمی کنند که امثال خود ایشان در کسوت روحانیت و مسولیت نمایندگی مجلس جزء کسانی هستند که اعتماد و اعتقاد و امید مردم به هر چه ارزش اخلاق و عدالت را بر باد می دهند؟
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  14 37
  مشرق ابله . این چیه منتشر کرد. گلشیفه سازی؟ خاک بر سرت پفیوز
 • پادنگ IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  45 25
  آفرین بر غیرت ودانایی خانم پروانه معصومی...
 • پادنگ IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  37 21
  آفرین باغیرت خانم پروانه معصومی
 • تندرو ی امل IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  57 27
  به پیر به پیغمبر !!! دیگر از اظهارات سراسردروغ و شبهه افکنی فرقه ضاله اصلاح طلبان خسته شدیم ...آخر تاکی باید این جرثومه های فساد و هوادارنشان(سگ بازها،هنرپیشه های فاسد، چندتابعیتی ها،پول پرستها،منافقین،ضد دینها،معتادان،شازده های پس از انقلاب از بچه مطهری گرفته تا نوه نتیجه امام خمینی و...،مشروب خوارها،شهوت رانها،اوباش وآشوب طلبها،فراریان از کشور ،جاسوسها، وطن فروشان و..) هر روز برای این مردم و کشور ایران مسئله جدید بسازند و آشوب به پا کنند و دشمنان را شاد کنند و هزینه های سنگین روی دوش مردم بگذارند و....آنوقت این مردم مستضعف و متدین(به قول افساد طلبان:تندرو) با دادن شهید از خود و فرزندانشان دوباره امنیت را بازگردانند؟؟؟؟ مگر تابحال چه کسانی شهید شده اند ...همه از قشر مذهبی و علاقه مند به جمهوری اسلامی و ولایت بوده اند ...حالا چه شده که عده ای موش صفت و سگ باز داعیه دار آزادی شده اند که آزادی درنگاه آنان چیزی جز برهنگی و بی بند و باری نیست وگرنه همینکه با خیال راحت هرچه از دهان نجسشان بیرون میاید میگویند نشان از آزادیست آنهم آزادی بی حد و حصر!!!
  • ناشناس IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   36 21
   آفرین بر تو هم وطن با غیرت . منم کاملا با شما موافقم
  • ناشناس ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   8 5
   این همه فوحش را کجا یاد گرفتی زشته شاید یه خانوم این متن را ببیند
 • طاهری IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  44 34
  یعنی هیچ غیرت ندارین اگه بزارید این لیلا حاتمی دوباره فیلم بازی کنه هرچیه سریعترممنوع تصویرش کنید
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   21 57
   حالا کار بدی کرده. ولی شمام سریع نپر رو پله آخر.
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  41 56
  شاه صدای انقلاب رو وقتی شنید که کار از کار گذشته بود.متاسفانه همه خودشان را محق حکومت میدانند.
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   55 24
   همه نه! هرکس به وطن و ایران عشق می ورزه؛ این مملکت مال اونم هست. ولی واسه آدمای ضد ایران نیست.
 • امیین IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  59 34
  من طرفدار پروانه معصومی سلبریتیه ایرانی هستم
 • Saeed TR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  28 75
  مشرق ترسیدی باز نترس هنوز وقتش نشده ولی نردیکه
  • جهان IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   1 1
   کسی که ایران اسلامی و نظام حکومتی ایران را قبول ندارد اما در عین حال جرأت انقلاب شجاعانه علیه کشور را هم ندارد، حاضر به تحمل شرایط هم نیست و چیزی به نام «انتقاد منصفانه» را هم نمی‌شناسد؛ چه راهی غیر از هجرت و رفتن از ایران در مقابلش می‌ماند؟ چه اینکه اصراری هم به ماندنش در ایران و تحمل اینهمه سختی و مشقّت نیست. ممنون مشرق
 • شهرام IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  آخه بزمجه که کامنت با وی پی ان ترکیه گذاشتی از چی بترسیم سر وته شما مگه چی هستید و چه غلطی می خواهید بکنید بفرمایید میدان تا ماهم بیاییم بچه سوسول عوضی خیال کرده انقلاب زیر شلواره که بابات و خودت از بس توش خرابکاری می کنید هفته ای چهارتاشو عوض می کنید.
  • مازیار IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   74 29
   دمت گرم.عجب پاسخ دندان شکنی.خدایی مردم ازخنده.
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  83 24
  اگر شورای نگهبان نباشه این اصلاح طلبا برای رسیدن به قدرت همدیگر رو پاره میکنند
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  اصلاً یکی نیست به این بازیگران و سلبریتی های وطن عزیزم بگه اگر کشورت رو قبول نداری برو در غرب فیلم بازی کن که قربون صدقه حرفهات میرن
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  گلشیفته فراهانی را یکبار در فیلم کوتاهی که در سفر به تبریز از او گرفته بودند دیدم حالم ازش بهم خورد چرندیات یک پانترک راجع به جداشدن آذربایجان از ایران و الحاق به باکو را با صورت خندان به زبان آذری تکرار میکرد آنهم با شعر...در یک خانه متروکه ای که معلوم نبود چرا گلشیفته با این عناصر پانترک در آنجا یکجا بودند... در یوتیوب سرچ کنید پیدا میکنید
 • بیرجندی IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  85 17
  متاسفانه ضعف قوانین ما باعث شده که خیلی از این سلبریتی های شیرین عقل با این که تابعیت یا اقامت کشوری دیگری رو دارن لغو تابعیت نشوند و به سان زالوهایی ریشه های فرهنگی و هویتی ما رو بمکن.
 • داوود IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  این فرقه ضاله اصلاح طلب ها که از فرقه ضاله بهاییان به مراتب بدتر هستند. حتی اصول و عقایدشون رو هم بخونید می فهمید دراویش و بهاییان حداقل در ظاهر از اشرافی گری و خوی استکباری پرهیز می کنند نه مثل این اصلاح طلب هایی که خودشون رو ذخیره نظام می دونند. خاک بر سر های اختلاس گر
 • علی IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  12 3
  ببندین
 • موسوي IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  8 0
  من نمي دانستم دولت بدهي بعضيها را پرداختمي كند دو تا بانك خانه و كارخانه و همه زندگيم را حقوق باز نشستگي ام را گرفتند در قبال چقدر اگر بگويم گريه تان مي گيرد و بخاطر حفظ خانواده مجبور به ترك وطن كرده و پس از 40سال كار مستاجري پيشه كرده و با 62سال سن مجبور به كار كردن هستم
 • عباس آذرنگ IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  حالا که مدشده برخی ازاین هنرمندان غرب دوست فرزندان خودرادرخارج بدنیا بیارند،بایستی قانونی باشدتاملیت ایرانی آنهاحذف وهرگزنتوانندخاک کشورایران اسلامی راببیند.
 • ایمان IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  25 3
  بیچاره یه کم از این حرفا زد تا جایزه ای بهش بدن، به اونشم نرسید! خسرالدنیا و الاخره که میگن همینه ها؟
 • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  7 1
  باز یاد سلفی حقارت نمایندگان با موگرینی افتادم . در تاریخ ماندگار شد این حرکت شرم آور
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  8 2
  بعضی از این بازیگران باید یک طوری ارادت خودشون رو به صاحبان اصلیشون نشون بدن
 • mohammad IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  3 2
  انقدر لوله تفنگ را سمت هم نگیرید مملکت داره چاپیده میشه و یه قهقرا میره شماها فکر کرسی مجلس برای خواری هستید
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  4 3
  اگرسپاه نبودکشورهم نبود.دوستان به هوش باشیداصلاح طلبان مجلس دنبال راهی هستندکه اطلاعات سپاه رووظایفش رومشخص کنند.بخاطرضربه کاری که به شبکه جاسوسان محیط زیست واردکرده
 • زاگرس IR ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  5 2
  واقعا سگ گلشیفته شرفدارد به امثال لیلا حاتمی وسایر همپالگیهای دیگرش که برای تکه ای استخوان ار دست اربابان زروزور تزویرشان مدام در حال دم تکان دادن ووطنفروشی هستند او کشته ومرده برهنگی وهرزگی بود ودنبال این هوس خود رفت وخوب شد که نحسی ونجاستش ر اهم باخودش برد ولی این خیلی بهتر از سالوس بازیهای افرا دبی هویتی مانند لیلا حاتمی میباشد
 • سروش IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  2 0
  امثال مازنی بهتر است برای پیرزن اروپایی غش کند واقعا حیف است لباس روحانیت بر تن این فرد باشد
 • سروش IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  3 2
  اصلاح طلبان ولقعا نهایت بی شرمیند در جاسوسی نوکری کدخدا دزدی بیت المال حقوقهای نجومی و.... مسابقه گذاشته اند اف
 • سروش IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  6 3
  به این سلبرتیهای بی هویت امثال هنز پیشه زن فیلم خوک چه اسم برازنده ای است برای او پیشنهاد میکنم مجوز اقامت در شهر لختیهای فرانسه را بگیرد تا دلی از عزا در بیاورد نگتان باد ادمهای بی هویت
 • مادر IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  2 2
  آدم بیخودیه گلشیفته .بی خانوادست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس