سعید جلیلی

از «شهید محمد حسین حدادیان» سخن می گوییم، متولد دهه 70 در تهران. حالا دیگر یک هفته ای می شود که در بین ما نیست و خانواده اش داغدار هستند.

به گزارش مشرق، سعید جلیلی در کانال تلگرامی اش از دیدار خود با خانواده شهید حدادیان نوشت: با از همان لحظه ای که عکس و خبر شهادتش منتشر شد، «مظلومیت» اش به چشم آمد، شب شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بعد از هیات به منطقه پاسداران می رود تا با اراذل و اوباشی که امنیت مردم را سلب کرده بودند مقابله کند، حتی در اخبار آمده بود که قبل از شهادتش وقتی می بیند اخلال گران کپسول گاز را میان آتش انداختند تا منفجر کنند، به دل آتش می زند و قبل از انفجار کپسول آن را به گوشه ای می اندازد و فقط خدا می داند با همین کارش جان چند نفر دیگر را نجات داد...

از «شهید محمد حسین حدادیان» سخن می گوییم، متولد دهه 70 در تهران. حالا دیگر یک هفته ای می شود که در بین ما نیست و خانواده اش داغدار هستند.

به همین مناسبت شب گذشته (شنبه) دکتر سعید جلیلی نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی به منزل شهید رفت و با پدر و مادر محمد حسین دیدار کرد.

بیشتر بخوانید:

چرا رسانه‌ها آنجا جنجال می‌کنند و اینجا سانسور؟

همان ابتدا دکتر جلیلی از خانواده شهید به خاطر عدم حضور در مراسم تشییع محمدحسین عذرخواهی کرد و گفت به علت سفر مشهد توفیق حضور در این مراسم را نداشتم، وگرنه وظیفه خود می دانستم که درمراسم تشییع این شهید باشم.

در ادامه پدر شهید که خود از مسئولین هیات رزمندگان اسلام است سخنانش را آغاز می کند و همان ابتدا همه را غافلگیر می کند. پدر شهید توضیح می دهد که مادر محمد حسین قبلا همسر یک شهید بوده و حالا نیز چند روزی است که یک مادر شهید است... دکتر جلیلی می گوید شما خانواده «نور» هستید و نفس کشیدن در چنین محیطی باعث تربیت این شهید عزیز شده است.

پدر شهید سخنانش را ادامه می دهد و روایتی جانسوز از نحوه شهادت فرزندش بیان می کند و می گوید سراسر صورت محمد حسین را با تیر اسلحه شکاری سوراخ کرده بودند، حتی گردن و سینه شهید نیز پر از تیر بوده، سر او را از پشت شکافته بودند و چنان ضرباتی به چشم چپش زده بودند که انگار «تخلیه» شده بود. در نهایت هم وقتی شهید نیمه جان به زمین می افتد با ماشین از روی او عبور می کنند...

پدر محمد حسین از مدیریت مبارزه با آشوبگران توسط برخی مسئولین ناراحت است اما با همه این مصیبت ها خم به ابرو نمی آورد و با طمانینه می گوید داغ از دست دادن فرزند سخت است اما خوشحالیم که محمد حسین در راه اسلام فدا شد. از شهادت محمد حسین راضی هستیم چون کسانی که چشم دیدن نظام و ولایت و اسلام را ندارند حالا می بینند که حتی اگر عزیزترین های ما نیز در این راه فدا شوند ما به آن افتخار می کنیم...


در ادامه دکتر جلیلی سخن پدر شهید را اینطور تکمیل می کند: دشمن همین چیزها را نمی تواند بفهمد و محاسبه کند! 40 سال است تمام قدرتشان را جمع کرده اند تا این نظام و اسلام را زمین بزند ولی نمی توانند بفهمند چرا یک پدر و مادر همه چیزشان را با افتخار در این مسیر تقدیم می کنند.

وی گریزی هم به دیدار چندماه قبلش با خانواده شهید حججی می زند و میگوید: همان روزهای اولی هم که خبر شهادت شهید حججی آمد، وقتی به منزل پدرشان رفتم همین روحیه شما را داشتند! چند سال قبل نیز از خانواده شهید احمدی روشن همین روحیه را دیدم، پدران و مادرانی که عزیزترین فرزندشان را از دست دادند اما با صلابت به ایستادگی در این مسیر افتخار می کنند، دشمن از محاسبه چنین پدیده ای درمانده است.

بیشتر بخوانید:

مظلومان همیشه تاریخ!

جلیلی ادامه می دهد که بدون تعارف معتقد است «محمد حسین» از شهدای ماندگار خواهد بود، چون مردم فهمیده اند که امنیت شان را مدیون «حججی ها» و «حدادیان ها» هستند و امروز مردم تهران به عینه برایشان اثبات شده چه کسانی برایشان امنیت می آورند.

دکتر در ادامه با نام بردن دوباره از شهیدان حدادیان، حججی و احمدی روشن تاکید می کند که ظاهرا هر کدام از این سه شهید در سه جبهه جداگانه بوده اند اما حاصل عمر و شهادت هر سه آنها یکی بوده: «پیشرفت و امنیت» کشور.

جلیلی خطاب به مادر شهید می گوید: امثال محمد حسین از همان نسلی هستند که دشمن خیلی تلاش کرد تا تکثیر نشوند. اما امروز شهدای دهه هفتاد ما با خون خودشان امنیت و اقتدار کشور را تامین کرده اند. این بچه ها مظلومانه خشونت را از شهرها و مرزهای کشور دور کرده اند.

دکتر جلیلی گریزی هم به رفتارهای دوگانه مدعیان مقابله با خشونت می زند و میگوید: در این چند روز دیدید کسانی که برای یک موضوع کوچک مثل پرتاب کفش حاشیه سازی می کنند و تا مدتها تیتر یک روزنامه هایشان را به آن اختصاص می دهند، هیچ مطلبی از این شهید عزیز در صفحه اول روزنامه هایشان منتشر نکردند. این شهید، شهید حقیقت اقتدار و مظلومیت است اما آنها میخواهند او را بپوشانند و سانسور کنند. البته حقیقت با این کارها پوشانده نمی شود...


دکتر جلیلی به فتنه 88 نیز اشاره می کند و می گوید همه به یاد داریم وقتی یک نفر به طور مشکوک در خیابان ها کشته شد همین رسانه ها و به تبع آن تمام رسانه های دنیا چه بلوایی درست کردند اما امروز همانهایی که ادعای مبارزه با خشونت دارند در برابر بدترین رفتارهای داعشی سکوت کرده اند و امروز هم مردم بهتر می بینند که واقعا چه کسانی مخالف خشونت اند و چه کسانی با بذل جان رفتارهای داعشی را از از ملت دور می کنند.

در ادامه پدر شهید سخنش را ادامه می دهد و با اشاره به مراسم باشکوه تشییع و ترحیم محمدحسین می گوید خیلی خوشحالم که هر کدام از شهدایی که می روند بعد از آنها هزاران جوان دیگر جا پای آنها می گذارند. امروز در مراسم ترحیم محمد حسین از نزدیک دیدم چقدر از جوانانی که خودشان را به مراسم رسانده بودند و می گفتند ما راه او را ادامه می دهیم.

بیشتر بخوانید:

پیکر شهید حدادیان بر دوش مردم تشییع شد

اما مادر شهید نیز حرفهای زیادی برای گفتن داشت. اول از همه تاکید کرد که «محمد حسین» شهید راه «ولایت» است و حاضر نیستم این تعبیر را با هر نوع حیله گری برای من عوض کنند.

مادر شهید ادامه داد: در حالی که خیلی از بزرگان کشور در فهم «ولایت مطلقه فقیه» گیر کرده اند، پسرم این بحث را خوب فهمیده بود و به آن عمل می کرد. زیارت عاشورایش ترک نمی شد، اهل نماز اول وقت بود، بسیار با ادب بود، نسبت به لقمه حرام بسیار حساس بود، نمی خواهم بگویم قدیس بود اما در شرایط امروز جامعه امثال او کم هستند.

مادر شهید می گوید حتی یکی از خانم هایی که حجاب کاملی هم نداشت سر مزار محمد حسین به من گفت دیشب حاجتم را از شهید شما خواستم و امروز به آن رسیدم و من فکر می کنم محمد حسین در طول زندگی اش آنقدر خوب بندگی خدا را کرد که امروز چنین مقامی به دست بیاورد.

نکته جالب دیگری نیز که مادر شهید می گوید این است که محمد حسین در طول زندگی اش بارها چنین شهادتی را از خدا خواسته بود. مادر شهید می گوید محمد حسین قبلا به من گفته بود که همه شهدا بزرگ هستند اما بعضی شهدا طوری شهید می شوند که جریان ساز هستند، موج ایجاد میکنند و من هم می خواهم اینطور باشم.

مادر در پایان خطاب به جلیلی می گوید: سلام خاص ما را به آقا برسانید و به ایشان بگویید تا این سرزمین مادرانی دارد که به شهید و شهادت افتخار می کنند، ایشان تنها نخواهد بود.

در نهایت دکتر جلیلی خطاب به پدر و مادر محمد حسین می گوید خدا بی جهت از بین 80 میلیون نفر کسی را برای شهادت و رسیدن به چنین افتخاری انتخاب نمی کند. این ماجرا حاصل تربیت صحیح امثال شما و «لقمه حلال» است. امروز محمد حسین یکی از مصادیق «السلام علی اصحاب الحسین» است و خوش به حال شما که چنین آبرویی نزد خدا و ائمه پیدا کرده اید.


جلیلی ادامه می دهد: واقعا در برابر عظمت روحی شما انسان احساس کوچکی می کند و این آرامش که ناشی از ایمان بالای شماست باعث غبطه است. دعا کنید شرمنده شهدا و امثال محمد حسین نشویم و اندکی هم شبیه آنها باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • نیما IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  15 7
  ما دهه شصتی ها ادعای حزب اللهی بودن و دکتر بودن و مدیر انقلابی بودن داریم ولی بچه های پاک دهه هفتادی عاقبت به خیر شدند
 • IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  39 8
  روح پاکش با حضرت خانوم فاطمه زهرا سلام الله علیها محشور باد. درود بر راه ومرامش
 • IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  6 5
  جناب مشرق . فکر نمیکنی یک هشدار راجع به عکس جسدی که در این مطلب قرار دادی بدی خوب باشه ؟ منظورم اصلا پایین آوردن مقام این شهید بزرگوار نیست کلا از نظر شعور شما عرض میکنم . شاید یک بچه همراه بنده این عکس رو ببینه
  • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   4 1
   شعور شما در این حده بقیه چکار کنند ؟
 • IR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  35 3
  خدایا به حق شهید محمد حسین حدادیان دست ما رو هم بگیر
 • IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  29 2
  مادرت فاطمه خواستت کوثری شدی وبه بهشت حسینش خوانده شدی . دشمن مارابه بالاترین آرزویمان میرساند وفردای قیامت حواهددید تودربهشتی ونعماتش واودرآتش اعمالش ..لعنت الله علی اعداالاسلام
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  7 3
  از سازمان ها و نهادهای مسئول خواهشمندیم در اسرع وقت برای اینکه فراموش نشود یک فیلمی با همین کیفیت که مظلومانه شهید شد را بسازند
 • مهدی ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  4 3
  این شهید و همه شهدای عزیز در اعماق قلوب ما جا دارند ولی من فکر می کنم بناید ااجازه می دادیم این اتفاق بیفته یعنی می شد جوری مدیریت کرد که این اتفاق نیفته و نیروی انتظامی بساط این آشغالها رو جمع می کرد
 • مهدی ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  4 3
  این شهید و همه شهدای عزیز در اعماق قلوب ما جا دارند ولی من فکر می کنم بناید ااجازه می دادیم این اتفاق بیفته یعنی می شد جوری مدیریت کرد که این اتفاق نیفته و نیروی انتظامی بساط این آشغالها رو جمع می کرد
 • احمد IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  6 3
  این شهید به تاسی از حضرت صدیقه اطهر (س) درراه دفاع از ولایت به شهادت رسید وچه وقت شناس بود؟ خوشا به سعادتش!
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  5 2
  خدا به ما توفیق بده که فرزندانمان را مثل این پدر و مادر تربیت کنیم خوش به سعادتشون
 • جواد IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
  1 0
  خدایا به حق شهید محمدحسین حدادیان دست ما رو هم بگیر و آن مشکل مرا هم برطرف کن.
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
  8 0
  تازه می فهمم امام حسین (ع) از دست این کوفی ها چی کشید ......... پیکر های پاکشان زیر سم اسب های یزیدیان ............ واقعا تاریخ تکرار می شود .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس