شهید و شهادت - لاله - تشییع

نخستین نشست علمی تخصصی ایثار اجتماعی ششم اسفند با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می شود.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، نخستین نشست علمی تخصصی ایثار اجتماعی ششم اسفند با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می شود.

مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اعلام این خبر افزود: اعضای این نشست متشکل از اندیشمندان، اساتید و دانشجویان دوره دکترا به تبیین مولفه های ایثار اجتماعی از جمله نجات جان دیگران، نیکوکاری و امورات عام المنفعه خواهند پرداخت.

اسلام کریمی گفت: با عنایت به توجه حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی دبیر شورای‌عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به پرداختن به ایثار اجتماعی به عنوان ضرورتی مغفول مانده در جامعه امروز، معتقدیم نهادینه شدن فرهنگ ایثار در مسئولین و آحاد مردم بسیاری از چالش ها و مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را خواهد کاست.

وی از دبیرخانه شورای‌عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به عنوان متولیان اصلی نشست مزبور یاد کرد و تصریح کرد: این نشست که اعضای آن اکثرا از نخبگان شاهد و جامعه ایثارگری هستند، می‌خواهد مولفه ها و مصادیق عینی ایثار اجتماعی را تبیین کند و راهنمایی برای سلسله نشست‌هایی در دانشگاه‌های مختلف باشد. 

مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر همچنین خبر از برگزاری همایش بین‌المللی «ایثار، زبان صلح جهانی» در سال آینده داد، که پیش همایش آن روز شنبه پنجم اسفندماه سال جاری در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

یادآور می‌شود نخستین نشست علمی تخصصی ایثار اجتماعی روز یکشنبه ششم اسفند در دانشگاه آزاد اسلامی رودهن برگزار می‌شود. دبیر این همایش حسن شهرکی پور رئیس این دانشگاه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس