کد خبر 830482
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
دستمزد

در روز ۲۹ بهمن شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی و دولت با دستور کار بررسی گزارش کار مربوط به افزایش حداقل مزد سال ۹۷ تشکیل می‌شود.

به گزارش مشرق، از دو ماه پیش کمیته‌های تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران با حضور کارگران و جمعی از کارفرمایان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود.بر اساس این گزارش بررسی هزینه‌های سبد معیشت و راهکارهای اعمال تبصره دوم ماده ۴۱ قانون کار در مزد سال آینده کارگران از دستورکارهای این کمیته‌های مزدی است.

بنابر این گزارش قرار است در این هفته گزارش نهایی سبد معیشت به شورای عالی کار ارسال شود تا درباره نحوه اعمال آن در سبد هزینه‌های کارگری تبادل‌نظر صورت پذیرد.طبق آخرین بررسی‌ها دولت و کارفرمایان باید مسیری را مورد توافق قرار دهند تا بر اساس آن علاوه‌بر نرخ تورم، هزینه‌های سبد معیشت کارگری نیز در میزان دستمزد کارگری مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

معیار تعیین دستمزد کارگران برای سال ۹۷ چیست؟

«افزایش متغیر» میزان دستمزد سال ۹۷ برای شاغلان

دویست و شصت و نهمین نشست شورای عالی کار ساعت ۱۶ روز یکشنبه مورخ ۲۹ بهمن‌ماه سال ۹۶ در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود که نمایندگان کارگری، کارفرمایی و معاونت روابط کار وزیر به نمایندگی از دولت حضور خواهند داشت.

ارائه گزارشات مربوط به کمیته‌های تشکیل‌شده (کمیته دستمزد ـ کمیته روابط کار)، بررسی اولیه پیرامون حداقل مزد سال ۹۷ و سایر مواردی که در اختیارات شورای عالی کار است، از مهم‌ترین دستورکارها خواهد بود.

پیش از این علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره نحوه تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران گفته بود که علاوه‌بر نرخ تورم مبلغی برای جبران هزینه‌های کارگری بر مزد کارگران اضافه خواهد شد.

در این باره احمد مشیریان معاون روابط کار ربیعی نیز گفته بود که میزان افزایش حداقل مزد می‌تواند بیش از سایر سطوح مزدی باشد تا فاصله دو دستمزد کمتر شود.

طبق آخرین بررسی‌ها دولت و شرکای اجتماعی قصد دارند تا به توافقی دست یابند تا بر اساس آن علاوه‌بر افزایش مزد مبنای کارگری به میزان بیش از تورم اعلامی به بانک مرکزی، رقمی در مزایای مزدی ازجمله بن کارگری، حق مسکن و پایه سنوات اضافه شود.

بر اساس این گزارش هم‌اکنون بن کارگری ۱۱۰ هزار تومان و حق مسکن ۴۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

منبع: فارس

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
  9 0
  بن کارگری داده نمیشود کجای ایزان مسکن 40 هزار تومان و حق خواربار تنها400ریال واقعاکه !!!!!!!!!!!!!11111
 • گرسنه IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
  0 0
  یه فکری هم به حال وخیم پیمانکاران خطوط ict. شرکت پست استان همدان بکنید ، نه بیمه نه عیدی ، نه پاداش نه امنیت شغلی ، بخدا ظلمه
 • محمد IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
  7 0
  بی خیال! هرسال قبلش خیلی حرفها میزنند ولی مانند سال های قبل عمل می کنند و معیار فقط نرخ تورمی است که خود دولت اعلام می کنه. وای بر شما که ما کارگران هرشب از خدا آرزوی مرگ داریم که شرمنده زن و بچه هامون هستیم. وای بر شما در آن دنیا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس