غرب حلب

نیروهای جبهه مقاومت، تحرکات تروریست ها را در همان گام نخست رصد کردند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته توانستند حملات را در این محور دفع کنند.

سرویس جهان مشرق؛ آخرین تحولات میدانی از شرق استان ادلب حاکیست، گروه تروریستی هیات تحریر الشام (جبهه النصره) حملات سنگینی را از شهرک های «رآس العین، باریصا، تل الاغر و بلیصه» در حومه شرقی شهر راهبردی «سراقب» علیه نیروهای جبهه مقاومت انجام دادند.

مواضع نیروهای مقاومت در شهرک های «تل السلطان و مشیرفه» در شرق استان ادلب هدف اصلی این حملات بود؛ عناصر تروریستی درصدد بودند با اشغال این دو شهرک، نیروهای مقاومت را از شهر «سراقب» دور کنند و به حومه غربی فرودگاه نظامی « ابوظهور» نزدیک شوند.

در مقابل نیروهای جبهه مقاومت، تحرکات تروریست ها را در همان گام نخست رصد کردند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته توانستند حملات را در این محور دفع کنند؛ در جریان این درگیری ها 40 تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

نیروهای جبهه مقاومت در این عملیات چند خودروی نظامی و انتحاری تروریست ها را هم منهدم کردند؛ جنگنده های روسی هم در جریان درگیری ها نقش پشتیبانی را به خوبی ایفا کردند و خسارت سنگینی را به عناصر تروریستی وارد آوردند.

توپخانه و یگان موشکی جبهه مقاومت هم گروهی دیگر از تروریست های حزب الترکستانی و جبهه النصره را در حومه شهرک «تل السلطان» شناسایی کرد و آنان را در این محور هدف قرار داد. در این عملیات هم چند خودروی مجهز به دوشکا منهدم و 30 تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

گزارش دیگر مشرق را در این باره بخوانید:

مرگ تنها گزینه تروریست ها در جنوب استان حلب و شمال شرق حماه؛ آخرین مرحله عملیات تامین امنیت مسیر دمشق - حلب طوفانی آغاز شد + نقشه میدانی

ظهر روز گذشته رسانه های حامی گروه های تروریستی با مانورهای تبلیغاتی گسترده و عجیب که بیشتر شبیه به یک توهم بود از اشغال شهرک های «رآس العین، بارصیا و تل طوقان» خبر دادند اما یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: شهرک های مورد نظر تحت کنترل نیروهای مقاومت نبودند که به اشغال عناصر تروریستی درآیند.

درگیری جبهه مقاومت با ارتش ترکیه

وی با ابراز شگفتی از تبلیغات دروغین رسانه های حامی تروریست ها، گفت: به نظر می رسد حجم شکست های گروه های تروریستی به قدری سنگین بوده که سیاه لشکر رسانه ای آنان هم قوه تفکر خود را از دست داده و در میدان نبرد به هذیان گویی روی آورده اند.

به گزارش مشرق، پس از عملیات ناکام گروه تروریستی هیات تحریر الشام، حملات جنگنده های روسی در ساعات گذشته افزایش محسوسی یافته و مواضع تروریست ها در 25 منطقه استان ادلب هدف قرار گرفته شد.

«ادلب، کفرنبل، سهل الروج، معصران، کفرزیتا، مورک، معردبسه، الغدفه، جرجناز، حومه خان شیخون، ام خلاخیل و ...» شهرها و مناطقی به شمار می آیند که توسط جنگنده های روسی هدف قرار گرفته شدند؛ در جریان این حملات 10 پایگاه نظامی منهدم و دهها تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند.

نیروی های ترکیه در حلب

براساس اطلاعات به دست آمده، پس از پیروزی های چشمگیر نیروهای جبهه مقاومت در استان ادلب، سرکرده های عناصر ترورستی در نهایت گِرد هم آمدند و با تشکیل یک اتاق عملیات مشترک اعلام کردند: مناطق که در ماه های گذشته از دست داده اند را دوباره باز پس خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

هشدار جدی مقاومت به ماجراجویی جدید صهیونیست‌ها در سواحل لبنان/ آیا منابع گازی «بلوک ۹» مقدمه جنگ بعدی اسرائیل و حزب الله است؟ + فیلم، تصاویر و نقشه میدانی

گروه های تروریستی «احرار الشام، جیش الاحرار، جیش ادلب الحر، جیش النصر، فیلق الشام، نور الدین زنکی، جیش العزه، جیش النخبه، الجیش الثانی، لواء الاربعین، الفرقه الاولی مشاه» در این اتاق عملیات حضور دارند.

در حالی که تروریست ها درصد هستند شکست های خود را در محورهای مختلف جبران کنند، ترور فرمانده هان ارشد آنان در استان های ادلب و حلب به دست ناشناس ادامه دارد؛ «معاویه الحموی» از فرمانده هان ارشد نظامی گروه تروریستی «احرارالشام» جدیدترین فردی به شمار می آید که در حومه شهر «معره نعمان» در جنوب استان ادلب به ترور شد.

به گزارش مشرق، استان ادلب شاهد تحرکاتی دیگر هم بود و کاروان جدید نظامی ارتش ترکیه به همراه تجهیزات سنگین از جنوب شرق استان هاتای به سمت گذرگاه مرزی «کفرلوسین» در غرب استان ادلب حرکت کرد و پس از 4 ساعت خود را به شهرک و ارتفاع العیس در جنوب غرب استان حلب رساند.

تجهیزات نظامی ارتش ترکیه در سوریه

نیروهای ارتش ترکیه پس از رسیدن به شهرک و ارتفاع العیس در منطقه مستقر شدند اما نیمه شب گذشته با واکنش نیروهای جبهه مقاومت رو به رو شدند و مواضع آنان از حومه شهرک الحاضر با آتش توپخانه هدف قرار گرفته شد.

در جریان این حملات یک نظامی ارتش ترکیه کشته و 5 تن دیگر زخمی شدند؛ ارتش ترکیه هم پس از این حملات با شلیک چند خمپاره، شهرک «الحاضر» را هدف قرار داد؛ اصرار آنکارا برای اجرایی کردن مناطق کاهش تنش در استان ادلب و حلب در حالی ادامه دارد که توافق کاملی در این خصوص به تصویب نرسیده است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: دولت ترکیه درصدد تثبیت مواضع خود در جنوب غرب استان حلب است تا مانع از پیشروی نیروهای جبهه مقاومت و شکست محاصره شهرک های الفوعه و کفریا در شمال شرق استان ادلب شود.

ارتش ترکیه در حلب سوریه


به گزارش مشرق، در روزهای گذشته برخی گمانه زنی ها در خصوص تخلیه شهرک های محاصره شده الفوعه و کفریا و انتقال شهروندان این شهرک ها به مناطق تحت کنترل دولت سوریه حکایت دارد و در مقابل دولت ترکیه هم خواستار توقف عملیات جبهه مقاومت در شرق استان ادلب شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 32
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • درود بر جیلان اوزالپ قهرمان IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
  لعنت بر اردوغان.لعنت بر ترکیه.
  • IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   52 77
   لعنت بر رضا پالانی و پ ک ک و طرفدارانشان
  • محمد IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   لعنت بر تروریست از هر گروهی ...لعنت بر ایران حامی پ ک ک
  • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   25 7
   انشالله که جبهه مقاومت هر چی تروریسته که به خیال خودش آدم حسابیه رو پیش رو برداره.
  • ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   48 39
   این جنگ، جنگ تفکرات و اعتقادات است بعضی می خواهند آن را به صورت جنگ قومی و نژادی بین فارس و ترک و کرد و عرب نشان دهند و مردم را به جان هم اندازند. کمی اندیشه کنیم و مواظب باشیم در دام این بازیها نیفتیم.
 • قریشی IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
  ماشاالله حزب الله
 • IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  97 42
  برای نبرد با عثمانی وحشی اماده هستیم
 • ش IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  71 6
  مرگ بر استکبار جهانی
 • ش IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  73 71
  مرگ بر آمریکا و اسرائیل
 • ش IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  62 14
  مرگ بر مزدوران و تجزیه طلبان
 • ک IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  97 26
  به امید نابودی ترکیه و تروریست هایش
 • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  57 5
  لا اله الا الله
 • کسری IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  87 34
  ارتش سوریه باید قبل از اینکه خیلی دیر شود با کردها متحد شده تا فتنه ترکمان ها و وهابی های سوری خاموش شود وگرنه این توطئه عبری-سعودی-عثمانی موجودیت سوریه را بشدت تهدید می کند.
 • محمد از اردبیل DK ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  مقامات امریکا که عازم ترکیه هستند جهت ها را به نفع ترکیه با امتیاز دهی تغییر خواهند داد با این خبرها فکر ملت را به بن بست نکشانید
  • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   73 13
   اونی که تو بن بسته عردموغانه و تروریستهاش، خوشحالم اعتراف کردی به بده بستانهای منافقانه عردوغان! اما بهتره بدونی عردوغان با آمریکا یا بی آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه
  • GB ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   73 20
   خوب چرا نمیری ترکیه شهروند اونجا بشی؟
 • یحیی IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  73 26
  نباید به ترکیه و تروریست های ترکمان اجازه تعرض به خاک سوریه داده بشه. عفرین و ادلب بخش جدایی ناپذیر خاک سوریه هستند.
 • US ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  70 30
  اینجاست که مدافعان و سینه چاکان آقای اردوغان و ترکیه باید انتخاب کنند بین کشوری که نان و نمکش را خورده اند و قبله آمالشان! هرچند چشممان از این جماعت آب نمی خورد چون خیلی وقت است فروخته اند آنچه را باید چون جان عزیز می داشتند. فروختند وطن را به ثمن بخس!
  • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   24 80
   ما تورکها همیشه حق را انتخاب کرده ایم. ما دشمن تبعیض و نژادپرستی هستیم.
  • US ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   20 51
   اینجاست سینه چاکان کردهای سوریه باید یکی را انتخاب کنند یا سوریه متحد و یار ایران وانهمه شهدای حرم که دادیم و نان و نمک ایران که خورده اند یا تجزیه سوریه و دوستی با اسرائیل
  • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   54 9
   تعصب قومی بهشون اجازه نمیده راه حقیقت را پیدا کنند
 • حسین IR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  به امید نابودی کامل قشون مغول در سوریه نابود باد ترکیه
 • IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  58 28
  باید روی ناتو کم شود تا بفهمند چند مرده حلاجند
 • IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  56 18
  تجاوز بایدمتوقف شود زیرااین تجاوزترکیه بازهم مسلمان کشی وبرادرکشی ودرامان ماندن اسراییل وآمریکاست . درخواست روسیه برای نشست سران ایران ترکیه وروسیه هم نشان میدهد پوتین هم ازراه رفته پشیمان گشته است .
  • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   12 52
   کشتن مسلمانان و زن و بچه بیگناه توسط روسهای صلیبی و مزدوران پولکی آیا مسلمان کشی نیست
  • US ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   19 20
   دوست عزیز علاوه بر محکوم کردن تجاوز ترکیه باید در نظر داشت تجاوز ترکیه منافع امریکا/اسرائیل را هم به خطر انداخت زیرا هدف انها تجزیه سوریه و تضعیف ان در مقابل اسرائیل و امریکا و یافتن متحدی جدید در منطقه هست
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  79 30
  زنده باد مقاومت عفرین و مرگ بر اردوغان متجاوز زنده باد ایران
 • ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  68 24
  نباید گذاشت ترکیه در سوریه جای پا پیدا کند ترکها نیامده اند که برگردند
 • IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  20 70
  امیدوارم پژاک تروریست هم در عفرین نابود شود پ ک ک پژاک حزب منحله دموکرات کردستان کومله و همه خائنها... امیدوارم در عفرین جمع شوند و به دست ارتش ترکیه از صفحۀ روزگار محو شوند
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  21 91
  نباید به کردها اجازه مسلح ماندن در هر نقطه ای از جهان را داد
  • US ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   21 72
   کاملا موافقم
 • ایرانی IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
  3 0
  ارتش دوم ناتو ارتش ششم دنیا در مقابل کوچکترین شهر کردنشین سوریه و کم تجربه ترین چریک های کرد زمین گیر و خوار و ذلیل شده حالا تصور کنید که کل کردها بخواهند ترکیه را از روی نقشه جغرافیا حذف کنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس