وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهارنظری عجیب وجود هرگونه بحران انسانی در نوار غزه را رد کرده و خواستار خلع سلاح حماس شد.

به گزارش مشرق، علی‌رغم گزارشات متعدد و اظهارات مقامات کشورهای مختلف، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهارنظری عجیب، وجود هرگونه بحران انسانی در نوار غزه را رد کرد.

لیبرمن طی سخنرانی در جمع اعضای حزب خود «اسرائیل خانه ما» مدعی شد: «وضعیت اقتصادی (در نوار غزه) سخت است و باید آن را برطرف کرد اما هیچ بحران انسانی در این منطقه وجود ندارد.»

به نوشته روزنامه «هاآرتص» وی با اشاره به انتشار گزارشات متعدد درباره وضعیت انسانی نوار غزه گفت: «ما تمایلی به آغاز اقدام نظامی در غزه نداریم و این خوب است که سران حماس نیز هراسان هستند.»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین هشدار داد تا زمانی که پیشرفتی در موضوع بازگرداندن اجساد نظامیان و شهرک‌نشینان مفقود شده در غزه رخ ندهد، نمی‌توانند طرح‌های کمک به این منطقه را اجرا کنند.

وی همچنین خلع سلاح حماس را شرط اصلی بازسازی غزه اعلام کرد.

این اظهارات در تناقض کامل با اعترافات مقامات مختلف این رژیم از جمله «گادی آیزنکوت» رئیس ستادکل ارتش اسرائیل است. آیزنکوت روز گذشته گفته بود در صورت تداوم وضعیت اسفناک نوار غزه، احتمال وقوع جنگ با حماس در سال جاری وجود دارد.

بیش از ۲ میلیون ساکن نوار غزه از حدود یک سال پیش با کمبود شدید انرژی و برق مواجه هستند. تشکیلات خودگردان فلسطین به دلیل اختلافاتی که با حماس داشت، از رژیم صهیونیستی خواسته بود برق ارسالی به این منطقه را کاهش دهد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس