کد خبر 828522
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
محسن هاشمی

نمایندگان هیأت مدیره انجمن ورزشی نویسان جهت پیگیری طرح ترافیک خبرنگاران صبح امروز با محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش مشرق، در این دیدار که رأس ساعت 10.30 در محل شورا و با حضور جهانگیر کوثری عضو هیأت مدیره و محمود عبدالهی دبیر کل انجمن برگزار شد نمایندگان انجمن با طرح مشکلاتی که مصوبه جدید اعضا برای جامعه خبری به وجود آورده خواستار رسیدگی و پیگیری این موضوع شدند.

کوثری با اشاره به معدل و میانگین حقوق دریافتی اصحاب رسانه که جزو کم درآمدترین اقشار جامعه قرار می گیرند اظهار داشت: متأسفانه دوستان در شهرداری و شورا بدون بررسی کارشناسی درصدی به عنوان تخفیف برای اهالی رسانه در نظر گرفته اند که با درنظر گرفتن همین تخفیف هم یک روزنامه نگار یا عکاس باید حدود 30درصد درآمد سالیانه اش را برای دریافت آرم طرح ترافیک پرداخت کندکه انصافاً نهایت بی عدالتی در حق این قشر زحمت کش است.

در ادامه نشست محمود عبدالهی دبیر کل انجمن ورزشی نویسان ایران نیز موضوع موقعیت مکانی اکثر خبرگزاری ها و روزنامه ها را مطرح کرد و افزود: یک بررسی سطحی توسط کارشناسان شورا مشخص می کند که اکثر خبرگزاری ها، روزنامه ها و حتی مکانهایی که نشستهای خبری و رویدادهای مهم رسانه ای در آنجا شکل می گیرد در محدوده طرح ترافیک قرار دارند. حال خبرنگاران و عکاسان رسانه های مکتوب و تصویری برای حضور در محل کار و رویدادهای مشخص موظفند در ساعت پیک که اتفاقاً گرانترین تعرفه خرید طرح ترافیک را هم شامل می شود وارد محدوده شوند.

 این تصمیم و رویه مطمئنا در روند پوشش خبری و حتی حضور اهالی رسانه در محل کار خود تاثیر منفی خواهد گذاشت. ضمن آن که اصحاب رسانه در تأمین رقم 4 تا 8 میلیونی خرید آرم طرح ترافیک به مشکل خواهند خورد و این موضوع در تضاد با شعارهای اعضای محترم شورای شهر است.

در پایان این نشست محسن هاشمی نیز با اشاره به تصمیمات اخیر شورا اعلام داشت که متاسفانه در لیست ارائه شده به شورا برای درنظرگیری سهمیه و تخفیف نامی از اصحاب رسانه و خبرنگاران وجود نداشت و نام این قشر نیز با هماهنگی و حمایت آقای مسجد جامعی و خود ایشان در لیست سهمیه های تخفیف دار قرار گرفت.

هاشمی ضمن ابراز همراهی و حمایت از جامعه خبری اظهار داشت: این طرح در شورا مصوب شده اما مطمئنا با هماهنگی و همراهی اعضای شورای شهر و سایر نهادهای مرتبط قابل اصلاح است؛ من این اطمینان را می دهم در صورتی که سایر نهادهای تصمیم گیرنده هم با موضوع ارائه سهمیه خبرنگاری همانند سالیان قبل موافقت کنند شورا مخالفتی با این موضوع نداشته باشد.

در پایان این نشست، نامه درخواست و اعتراض اعضای انجمن ورزشی نویسان که به امضای 400 عضو انجمن و همچنین 350 خبرنگار غیر ورزشی رسیده بود تحویل رئیس شورای اسلامی شهر تهران شد.

منبع: ایسجا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس