مسعود سلطانی فر

«مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان ایران چند ماه قبل برای دیدار با شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به مالزی سفر کرد، البته این دیدار تاکنون نتیجه‌ای برای فوتبال ایران نداشته است.

به گزارش مشرق، دیپلماسی ضعیف ایران این بار در بخش ورزش خودنمایی کرده و پس از مدت‌ها همچنان تیم‌های ایرانی باید در خارج از خانه میزبان تیم‌های عربستانی باشند. این حکمی است که AFC صادر کرده و با وجود اینکه فدراسیون فوتبال گفته این رای را قبول ندارد اما چاره‌ای جز این ندارد که تمکین کند چرا که به اعتقاد بسیاری از افراد و کارشناسان، فدراسیون فوتبال در این زمینه چندان خوب عمل نکرده است.

در این میان البته نهادهای دیگر هم پیگیر این ماجرا بودند که از جمله آنها می‌توان به وزارت ورزش اشاره کرد. محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان روز گذشته در نشست خبری روز گذشته خود در این باره گفت: ما به عنوان وزارت ورزش در کنار فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها هستیم و این موضوع را دنبال می‌کنیم که حقی ضایع نشود و میزبانی ما به کشور ثالث نیفتد البته نمی‌خواهیم به عنوان وزارت ورزش در این موضوع ورود مستقیم داشته باشیم چرا که فیفا و AFC اجازه دخالت دولت را نمی‌دهند اما از تصمیم فدراسیون و باشگاه‌ها حمایت جدی می‌کنیم. درخواست باشگاه‌ها از AFC و فیفا این است که تصمیم قبلی مبنی بر رفت و برگشت برگزار شدن بازی‌ها اجرا شود و گزارش ناظر ایرلندی نیز اعلام شود تا کشورها بدانند ما در ایران مشکل امنیتی نداریم. 

نکته مهم این است که داورزنی گفته وزارت ورزش به صورت مستقیم به این موضوع ورود نمی‌کند اما او نگفت که پس چرا مسعود سلطانی‌فر آبان ماه سال جاری مخفیانه به مالزی رفت تا با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار کند. این سفر که به صورت پنهانی انجام شد، برای اولین در تاریخ 27 آبان افشا شد.

در همین رابطه بیشتر بخوانید:

درخواست وقت سلطانی‌فر از رئیس AFC/ سفر آقای وزیر برای ملاقات با شیخ سلمان!

حتی اگر بپذیریم که وزیر ورزش برای این موضوع از شیخ سلمان درخواست وقت نکرده باید گفت حتما او درباره مشکل بدهی باشگاه‌های ایرانی با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا رایزنی کرده است اما مگر می‌شود وزیر ورزش یک کشور از رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست وقت ملاقات کند و فقط درباره یک موضوع با او حرف بزند و حرفی از موضوع مهم میزبانی تیم‌های ایرانی از سعودی‌ها به میان نیاورد؟

وزارت ورزش که درباره کوچکترین کارها و اقدامات مسعود سلطانی‌فر اطلاع‌رسانی می‌کند چرا در این باره سکوت کرده است؟ آیا سفر وزیر یک کشور و درخواست ملاقات او از رئیس کنفدراسیون یک رشته در شأن وزیر است؟ نتیجه این ملاقات چه بود و چه عایدی برای فوتبال ایران داشت؟ چرا این ملاقات تاثیری در رای کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشت و تیم‌های ایرانی همچنان باید در کشور ثالث به مصاف نمایندگان سعودی بروند؟

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
    0 0
    وقتی تیم های عربی به ایرانی یک به ده هست دیگه نتیجه رای گیری مشخصه