کد خبر 826710
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
مهدی تاج

«مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال به ضعف فدراسیون برای گرفتن حق فوتبال از سعودی‌ها و AFC واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، مهدی تاج در تازه‌ترین اظهار نظر درمورد مناقشه فوتبالی ایران و عربستان اعلام کرد که کارهای خوبی برای حل این مشکل انجام شده است.

تاج در مراسم بدرقه از ملی‌پوشان فوتسال در ابتدا ضمن خیرمقدم به کلیه حاضرین گفت: فوتسال ما از برترین‌های آسیا است. پشت سر این عقبه تیم ملی ما کلی قهرمانی است  و جا دارد از ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی به خاطر جوان‌گرایی تشکر کنم. 

تاج همچنین در رابطه با حکم صادره از AFC برای قطر گفت: رای AFC که منجر به بازی تیم های ما در کشور بی طرف شده برای دو سال پیش است و این بهانه ای است که به خاطر اتفاقات تهران به آنها داده شده است. ما این موارد را به فیفا اطلاع داده ایم که این موضوع سیاسی است. اتفاقاتی که در تهران رخ داد باعث شده آنها با این استناد که حضورشان در ایران امن نیست این رای را برای خود کسب کنند و ای اف اسی هم درست یا غلط حرف آنهارا پذیرفته است. 

تاج گفت: این روزها صحبت‌هایی مطرح است که چرا قطر توانست حکم خود را از AFC بگیرد و ایران نتوانست این دو موضوع متفاوت است و بهترین شخصی که می‌تواند نظر خود را اعلام کند فدراسیون فوتبال است. تا به امروز ما اقدامات موثری انجام دادیم و حدودا یکسال و نیم است که یک گروه برای حل این موضوع تشکیل داده‌ایم و تاکنون سه نامه به AFC داشتیم و قصد رسانه‌ای کردن آن را هم نداشتیم. 

وی گفت: امروز که این مساله را مطرح می‌کنم می‌بینم بعد از صدور رای قطر هجمه‌های زیادی علیه فدراسیون فوتبال رخ داده است. رایی که AFC امروز صادر کرده در رابطه با لیگ قهرمانان امسال است و ربطی به سال‌های قبل ندارد و AFC در رای خود اعلام نموده که هیچ زمین بی‌طرفی برای عربستان، قطر و امارات در نظر نگرفته است. 

تاج  گفت: متاسفانه این موضوع را هر کسی به نفع خودش تمام کرده و ما از AFC خواستیم که  بداند موضوع ما و عربستان و امارات سیاسی است و حتی همین امروز هم یک نامه زدیم به AFC و فیفا که این موضوع حل شود. 

وی گفت: به این دلیل می‌گویم این موضوع سیاسی است که کشور عمان یک روزی حاضر بود تمام هزینه‌های تیم های ملی و استقلال و پرسپولیس را پرداخت کند که در کشور آنها بازی انجام شود. اما حالا می‌بینیم که آنها حاضر نیستند حتی یکی از این تیم ها در عمان بازی کند و به طور کل سیاسی بودن این موضوع مشخص است. 

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: رسانه‌های ما باید در نوشتن مطالب خود دقت بیشتری کنند به این دلیل که کلیه رسانه‌های ما از سوی AFC و فیفا رصد می‌شود. ما امروز هم مدارک و ادله خود را دوباره به AFC و فیفا ارسال کردیم که آنها نظر نهایی خود را بدهند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha