کد خبر 826268
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نیمی از مردم ایران بیش از ۷۰ سال عمر می‌کنند، گفت: از ۳۶۰ هزار مرگ و میر پارسال، ۲۱۹ هزار مورد مربوط به مردان و ۱۴۱ هزار مربوط به زنان بوده است.

به گزارش مشرق، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری در ارتباط با میانگین عمر سن ایرانی‌ها اظهار داشت: با پیشرفت‌های اقتصادی، بهداشتی و درمانی در حال حاضر 47 درصد ایرانیان بیش از 70 سال عمر می‌کنند که در واقع 51 درصد آن را زنان و 43 درصد را مردان تشکیل می‌دهند. 

وی با اشاره به اینکه نصف مردم ما بیش از 70 سال عمر می‌کنند، گفت: در سال 95، 360 هزار مورد مرگ گزارش شد که 219 هزار مورد آن مربوط به مردان و 141 هزار مربوط به زنان بوده است. همچنین 193 هزار مورد آن (53 درصد) مربوط به قبل از 70 سالگی بود. 

حریرچی با اشاره به اینکه پنجره و فرصتی پیش آمده تا موارد مرگ و میر را کاهش و امید به زندگی را به حدود 80 و حتی بالاتر با شرایط زندگی سالم برسانیم. 

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه در مورد تماس‌های مردم یا اورژانس اظهار داشت: روزانه 10 تا 12 هزار تماس با این سامانه حاصل می‌شود که 30 درصد آن مربوط به مزاحمت‌های تلفنی است، همچنین از این میزان یک درصد آن مربوط به مواردی بوده که اطلاعات و آدرس غلط به پرسنل اورژانس می‌دهند و سبب مراجعه اشتباه و بی‌دلیل نیروهای اورژانس می‌شوند. 

وی گفت: البته ما این مسئله را از طریق مرجع قانونی پیگیری می‌کنیم ولی راه اصلی، پیشگیری و ارتقای فرهنگ عمومی از طریق رسانه‌ها است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • احمدخواجوند IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
  8 5
  اول طول عمر ما ایرانیها زیادبود ازانروزیکه روهانی آمدو استرس ها زیادشد طوعمر هم کم شد خدا یاطول عمر دولت روخانی را هرچه زود تر کوتاه کند
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
  7 2
  خدا همه رفتگان 96 را بیامرزه. خدا
 • DE ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
  5 0
  امین یا رب العالمین
 • DE ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
  5 0
  امین یا رب العالمین