ریزگرد اهواز

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ دولت به مجلس، اعتباری برای مقابله با ریزگردها پیش بینی نشده است.

به گزارش مشرق، غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به گذشت حدود یک ماه از کار کمیسیون تلفیق بودجه در بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ از سوی دولت و توجه ویژه این کمیسیون به بسیاری از لوایح پیشران اقتصادی و اختصاص بودجه های خوب برای آنها بر اساس پیشنهاد دولت و اهتمام نمایندگان عضو این کمیسیون اظهار کرد: انجام کار کارشناسی برای اختصاص اعتبار یاد شده برای سواحل اروند و مکران از جمله تقاضایی که در کمیسیون تلفیق بودجه مطرح شد. 

وی افزود: از آنجایی که موضوع توسعه سواحل مذکور در شمار طرحهای توسعه ملی به شمار می رود و  برداشت اعتبار مورد نیاز آن از ذخایر ارزی است؛  بنابراین به طور حتم اذن رهبر معظم انقلاب اسلامی لازم بود که مشروط بر این شد تا یک گروه کارشناسی در قالب کمیته خاصی و با حضور ریاست قوه مقننه به محضر مقام معظم رهبری برسند و به تشریح مباحث و موضوعات و ردیف های مورد نیاز بودجه ای برای ایشان پرداخته شود تا بتوان برای تحقق آنها دستورات لازم از ایشان اخذ شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در نامه پیشنهادی به رئیس مجلس شورای اسلامی، اختصاص انحصاری مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار برای سواحل اروند رود مطرح شده که روز سه شنبه به وی تحویل می شود. 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آنچه عدم تخصیص اعتبار برای مقابله با ریز گردها عنوان شده است، گفت: در موضوعاتی که در قانون پنج ساله برنامه ششم توسعه حکمی برای آنها نداشتیم لازم بود تا ردیف بودجه ای خاصی را برای آن در نظر بگیریم و چون در لایحه پیشنهادی سال ۹۷ بودجه ای برای آن در نظر گرفته نشد؛ بنابراین باید پس از کسب اجازه از رهبر معظم انقلاب اسلامی، راجع به آن تصمیم گیری شود، بحث مقابله با ریزگردها و آلایندگی های ناشی از آن که در برخی از استانها به ویژه خوزستان سبب وخیم شدن اوضاع زندگی مردم شده، یکی از این موضوعات است. 

شرفی در پاسخ به اینکه گفته می شود اعتباری برای مقابله با ریزگردها پیش بینی نشده است، افزود: به طور طبیعی نبود حکم سبب شده بود تا بودجه ای برای این منظور در نظر گرفته نشود اما در این باره بحث و گفتگوهای لازم، انجام شده و به طور حتم پس از اذن مقام معظم رهبری در برداشت از صندوق ذخایر ارزی، اعتبار لازم و مکفی اختصاص می یابد که این امر سبب توانمندی سازمان محیط زیست برای تصمیم گیری در جهت مقابله با این بلا خواهد شد. 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه اظهار کرد: دو یا سه مصوبه خوب نیز برای آموزش و پرورش داشتیم که برای آنها ردیف های بودجه ای خوبی اختصاص یافت تا این وزارتخانه بتواند طرحهای عمرانی خوبی را در حوزه آموزش به اجرا درآورد.  

وی با تاکید بر اینکه مصوبات فراوان و خوبی را در مباحث مختلف داشتیم، تصریح کرد: از جمله این مصوبات، واگذاری منازل نیمه ساخت و یا بدون متقاضی طرح مسکن مهر به کمیته امداد است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس