بی‌بی‌سی فارسی بدنبال شهیدسازی از تروریست‌ها است

شیوه بی‌بی‌سی در پرداختن به مرگ سارو قهرمانی، توسل این رسانه به دروغ‌گویی است. ابتدا مدعی می‌شود که سارو بعد از اغتشاشات اخیر ایران ناپدید شده و سعی می‌کند ارتباطی میان حوادث اخیر و مرگ وی ایجاد کند.

سرویس جنگ نرم مشرق- چند روز پیش از اغتشاشات اخیر یعنی در روز ۴ دی‌ماه حادثه‌ای در شهرستان سنندج رخ داد که طی آن یکی از اعضای گروهک تروریستی کومله در درگیری با نیروهای امنیتی و انتظامی کشته شد. سارو قهرمانی که پیش از این سابقه دستگیری و زندان به دلیل عضویت و فعالیت برای گروهک کومله را داشته است، ساعتی قبل از درگیری چهارم دی‌ماه با نیروهای امنیتی اقدام به تهدید یک شهروند با سلاح در سنندج نموده و گزارش و شکایت آن شهروند نیز سبب پیگیری، تعقیب و درگیری سارو قهرمانی توسط پلیس بوده است.

وقایع و فضاسازی‌های رسانه‌ای بعد از مرگ سارو قهرمانی در شبکه‌های اجتماعی و بعد از آن به رسانه‌های ماهواره‌ای کشیده شد. پیش از همه بهاره رهنما بازیگر سینما و تلویزیون در اکانت توئیتر خود مدعی شد که سارو مدتی در رستوران وی به عنوان پیک مشغول به کار بوده و به قول خانم رهنما جوان محجوب و سربه‌زیری هم بوده است و با همین استدلال مدعی شد که مرگ وی مشکوک است! بعد از تذکر و توضیح فرمانداری سنندج به این خانم بازیگر فیلمی هم از مصاحبه با پدر سارو قهرمانی پخش شد که در آن توضیح می‌دهد سارو در عضویت گروهک تروریستی کومله بوده و توسط همین گروه نیز مسلح شده است. بعد از انتشار این فیلم عکس‌هایی نیز از سارو همراه با سلاح گرم و آرم کومله بر روی شیشه اتوموبیلش منتشر گردید و فضای افکار عمومی را که تا حدی تحت تأثیر توئیت خانم سلبریتی دچار شبهه در مورد مرگ این جوان شده بودند را قانع کرد.

اما دقیقاً یک روز بعد از پخش این تصاویر، رسانه‌های ماهواره‌ای با گزارشات اختصاصی به این موضوع پرداختند تا فضا را دوباره تغییر دهند. بی‌بی‌سی فارسی که بعد از اغتشاشات اخیر خیلی تلاش کرده نتیجه‌ای درخور در ارتباط با این حوادث به‌دست آورد، اینبار با مانور بر مرگ سارو قهرمانی سعی بر ایجاد فضایی ملتهب بعد از اغتشاشات آن هم با تکیه بر مسائل قومی را داشت. اما نکته جالب ماجرا این بود که با توجه به وجود مدارک و مستندات متقن در رابطه با مرگ سارو قهرمانی، درواقع بی‌بی‌سی فارسی با دستان خالی و توسل به روش‌های غیر حرفه‌ای سعی داشت به این موضوع دامن بزند.

صراحت در دروغ‌گویی!

 جالب توجه‌ترین شیوه بی‌بی‌سی فارسی در پرداختن به موضوع مرگ سارو قهرمانی، توسل این رسانه به دروغ‌گویی است. بی‌بی‌سی در گزارشی با عنوان «دلیل ابهام در پرونده مرگ سارو قهرمانی چیست؟» ابتدا مدعی می‌شود که سارو بعد از اغتشاشات اخیر ایران ناپدید شده و سعی می‌کند ارتباطی میان حوادث اخیر و مرگ سارو ایجاد کند.

پدر سارو که در ویدئویی در مورد فرزندش و ارتباط او با تروریست‌های کومله با صراحت صحبت کرده و قبل از این اتفاق نیز بارها در مورد ارتباط پسرش با این گروه تروریستی هشدار داده است، نیز از زبان گزارشگر بی‌بی‌سی «اعترافات تحت فشار» نامگذاری می‌شود.

اوج دروغ‌گویی بی‌بی‌سی آنجاست که همین رسانه انگلیسی بدون هیچ سند و خبری از قول خانواده سارو قهرمانی هم حرف می‌زند و از تحویل دیرهنگام جنازه، ناپدید شدن سارو و از وجود جای کبودی بر بدن وی صحبت می‌کند!

مصاحبه با تروریست‌ها

 بی‌بی‌سی فارسی پیش از این بارها در مصاحبه مستقیم و بی‌واسطه با تروریست‌ها به تریبونی برای بیان نظران جنایت‌کاران تبدیل شده است. نمونه روشن این اقدام این رسانه انگلیسی را می‌توان در مصاحبه با عبدالمالک ریگی عنوان نمود که از وی با عنوان «رهبر آزادی‌خواه بلوچ» نام برده بود، هیچ‌گاه از یادها فراموش نخواهد شد.

این بار هم در ادامه همین رفتار غیر حرفه‌ای‌اش برای ایجاد ابهام در نظرات پدر سارو قهرمانی و عکس‌های منتشر شده از خود سارو با سلاح گرم، به سراغ سران گروهک تروریستی کومله رفته و با کسانی که دست در خون ملت ایران آغشته دارند مصاحبه کرده است.

سران تروریست کومله نیز با استفاده از این فرصت در این رسانه انگلیسی از هواداری جوانان سنندج از کومله! و همچنین از رفتار ج.ا.ا در تحویل ندادن جنازه تروریست‌ها و... صحبت می‌کنند.

مجموعه رفتار غیر حرفه‌ای بی‌بی‌سی فارسی در ماجرای سارو قهرمانی موضوع جدیدی نیست، اما فرصت‌طلبی این رسانه انگلیسی را می‌رساند که در واقع بدون هیچ سند و مدرکی سعی دارد جریانی را ۱۸۰ درجه تغییر جهت داده و علیه نظام از آن استفاده کند.

در نهایت بی‌بی سی سعی می‌کند تا ابتدا با ابهام افکنی در مستندات منتشر شده در مورد مرگ سارو قهرمانی و بعد با فضا سازی، مرگ این عضو گروهک تروریستی کومله را در پروژه سوءاستفاده از فضای بعد از اغتشاشات دخیل کرده و امید دارد تا از این ماجرا برای داغ کردن پروژه کشته‌سازی مرتبط با اغتشاشات اخیر استفاده کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 8
 • ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  74 45
  کومله،دمکرات،پژاک،پ ک ک،پ ی ژ،بارزانی،...کلا این جماعت یه چیزیشون میشه!الان هم برای تجزیه سوریه دارن نوکری امریکا و روسیه رو میکنن!
  • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
   1 0
   تاحالا که هیچ غلطی نتونستن بکنن حالا به بعد هم نمیتونن بکنن.
 • IR ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  51 30
  اینها رسما می گویند برانداز و تجزیه طلب هستند. پس چرا انتظار دارند حکومت با آنها با ناز و نوازش برخورد کند؟
 • مصطفی AE ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  25 12
  سلام خدمت عزیزان مشرق الحمداله با وجود خبرگزاری هایی مثل شما بسیاری از مسائل پشت پرده دشمنان ایران و اسلام بر ملا میشود و با نقد زیرکانه و هوشمندانه ی خود روشنگری بسیاری برای جوانان انجام میدهید که اجرتان با الله باشد. اما نکات بسیار زیادی در رابطه با سیستم غرب و ایلومینات حاکم بر آن وجود دارد. یک مورد که توسط سازمان مخوف سیا عملیاتی میشود بحث کنترل ذهن یا MK ULTRA است که بشکل شیطانی بسیاری از سلبریتی ها و حتی سیاست مداران آمریکایی تحت سیطره این سیستم قدرتمند دجالی هستند. در مناظرات انتخاباتی هیلاری کلینتون به وضوح این رفتارهای عجیب خارج از کنترل را نمایش میداد. این افراد عروسک ابلیس رجیم هستند و در وقت نیاز به شکل پیغمبران دروغین در رسانه ها ظاهر شده و شروع به فرافکنی و جمله بافی میکنند تا ذهن مردم عوام بسمت نا کجا آباد برود. فیلم Get out که جدیدا ساخته شده و بسیار هم خوش ساخت است به این موضوع مهم اشاره میکند. یک نکته هیپنوتیزم است و نکته ی مهم تر جن زدگی توسط این سیستم مخوف زیر زمینی که توسط پنتاگون و سیا و ناسا کنترل میشود. همچون فیلم ماتریکس و آواتار این افراد وارد جوامع شده و بشکل های گوناگون در گروه های کوچک تر انسانی نفوذ میکنند تا با اهداف دجالی که نظم نوین جهانی است نزدیک تر شوند. این افراد با هدف مقابله مستقیم با امام مهدی(عج) و یاران بزرگوار ایشان برنامه ریزی شده اند. جنیان و شیاطین با نفوذ زیاد در سیاست های کشورهای غربی عامل بوجود آوردنه فساد عظیمی بروی زمین شده اند. بعنوان مثال فیلم Shape of water یا بشکل آب نمونه ای از نفوذ این موجودات در زیر پوست جوامع بشری است. این جن آبی رنگ از طریق زن کر و لالی که استعاره از مخترع زبان کرو لالی است "هلن کلر" رابطه برقرار میکند. این زن قرمز پوش که همچون سیندرلا یک کفش به پا دارد همان بدکاره ی بابلیست که با فداکردن خود جهان رو برای آمدن ضد مسیح یا دجال آماده میکند. منظور کشور آمریکاست که با فدا کردن خود ورود شیاطین رو بروی زمین آماده میکند. نکته ی بسیار مهم که شاید مورد پسند شما نباشد در رابطه با ناسا و عکس ها و نقاشی های دروغین از زمین و ستاره ها است. عزیزان و برادران بزرگوار هرکس که بر ضد این سیستم کار کرد به شکل عجیبی توسط ایلومیناتی ترور شد!! عکس های ناسا همگی CGI و فتوشاپ هستند.
  • علی IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
   2 11
   خدا عقلت بده ...
 • کرمانشاه IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  69 21
  از بنگاه خبرپراکنی ملکه کثیف انگلیس انتظاری جز این نیست
 • محمد IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  41 8
  من به عنوان یک کرد اعلام می کنم فکر کنم اکثر مردم کشور عزیزم ایران هم با من موافق باشند که تجزیه طلب جماعت در ایران عزیز جایگاهی ندارد در اوایل انقلاب هم این تجزیه طلب ها بودن که توسط مردم استان های خوزستان و کردستان و کرمانشاه و آذربایجان به زباله دان تاریخ فرستاده شدن لازم باشه دست در دست هم باز هم این کار رو می کنیم به امید پیشرفت و موفقیت ایران عزیز
  • SE ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   23 17
   ما به امثال شما افتخار می کنیم اما باید اذعان کرد بخشی از جوانان کرد به دلیل سادگی و نداشتن اطلاعات تاریخی راحت فریب گروهکها را می خورند.
  • IR ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
   6 1
   من با کرد ها زیاد بودم و یه رگم کرده . متاسفانه نقطه ضعف ما کردها احساستمونه که دشمن به راحتی میتونه اونو تحریک کنه و فریبمون بده
 • فاطمه IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  11 28
  مشرق تروریست چرا کامنت من رو منتشر نکردی
  • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   2 35
   تروریست؛ههههه
 • DE ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  9 1
  نام جدید برای تروریستهای تجزیه طلب شده " فعال مدنی " .
 • IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
  6 1
  یکی از اقدامات کومله ، خارج کردن رحم زنان نظامی و تزریق هورمون مردانس از خود خانم... که فمن هستند باید پرسید کسی که عضو چنین گروهیه چگونه می تواند محجوب و سربه زیر باشد ؟؟!!
 • IR ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
  5 1
  فقط یک کلام میگم عالی بود و باید که این رسوایی ضد انقلاب در فضای بزرگ تری مطرح شود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس