کد خبر 818488
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵
حسن زاده

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره رای محرومیت هافبک ازبک استقلال ارائه کرد.

به گزارش مشرق، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: وقتی خطای شدید و خطرناک جباروف که از دید داور دور مانده و در رسانه ها از جمله شبکه های تلویزیونی مطرح شد، متوجه شدیم رفتار بازیکن مذکور مغایر با آیین نامه انضباطی جدید است. لذا برای اجرای عدالت و رعایت نظم در مسابقات لیگ برتر، فورا دستور موقت را صادر کرده و اعلام کردیم که بازیکن تیم استقلال در مسابقه رسمی حضور نداشته باشد و این رای را روز  13 دیماه به باشگاه ابلاغ کردیم. پس از وقت رسیدگی که(18 دیماه) تعیین شد، جبارف و 5 نفر از اعضای باشگاه و مدیرعامل تیم استقلال در جلسه حضور یافتند.

وی گفت: در این نشست بازیکن تیم استقلال دفاعیات لازم را مطرح  و اعلام کرد که حرکت وی تعمدی نبوده و علیرغم اینکه رفتار خطرناکی را از خود به نمایش گذاشته، قصد چنین کاری را نداشته است و ابراز امیدواری کرد که این رفتار برای آخرین بار بود که از سویش اجرا شد.

وی ادامه داد: پس از ختم جلسه، اعضای کمیته انضباطی به اتفاق تصمیمات لازم را راجع به پرونده گرفته و اعلام می شود که جباروف، بازیکن تیم استقلال تهران از همراهی تیم خود به مدت یک جلسه محروم است. البته رای فوق تا ساعات آینده به بازیکن و باشگاه مربوطه ابلاغ می شود.

وی در ادامه بیان کرد: در خصوص این رای چند نکته لازم است که بیان کنم. ابتدا طبق آیین نامه (بند 13 ماده 20) ما اجازه نداریم که در خصوص پرونده های در حال رسیدگی تا قبل از صدور رای، مصاحبه ای انجام دهیم و طبق همان ماده 20، فقط باید با سایت رسمی فدراسیون فوتبال مصاحبه کنیم که اصحاب رسانه در چند روز اخیر موفق به انعکاس اظهارات انضباطی نشده اند و اعلام می‌کنم  دلیلش این بود که قانون این اجازه را به ما نمی داد.

رئیس کمیته انضباطی گفت: دستور موقت در ماده 100، امر تازه ای نیست و در آیین نامه قبلی نیز وجود داشت و کمیته انضباطی این حق را دارد که برای رعایت عدالت و ایجاد نظم  و سایر موارد، مخصوصا که این آیین نامه  صدور آرا  را دیرتر از زمان آیین نامه قبل به عمل می آورد ، چون آیین نامه جدید پس از وصول گزارش، چند روز  زمان می‌برد تا دفاعیات متخلف را به کمیته انضباطی واصل کنند و سپس رای صادر شود. در شرایطی که مانند سابق نمی توانیم رای صادر کنیم، مجبوریم استفاده از دستور موقت را در دستور کاری خود قرار دهیم و از این پس اجرای دستور موقت بیشتر خواهد شد. البته ضمن احترام به همه منتقدین و هواداران تیم ها که هیچ وقت حاضر به قبول محرومیت علیه تیم خود نیستند، باید بگویم که اگر انتقاد سازنده و بدون اهانت باشد، مورد قبول است.  ولی افرادی که بدون رعایت ادب و اخلاق و برمبنای تربیت خانوادگی خود در کنار انتقاد ها به کمیته انضباطی اهانت می کنند و یا رکن قضایی را تحقیر می کنند باید بگویم که بهترین جواب سکوت است.

وی در پایان گفت: کمیته انضباطی  قانون را به طور مساوی برای همه تیم ها چه پر هوادار و چه بدون تماشاگر به صورت یکسان و عادلانه اجرا می‌کند.قانون برای همه اهالی فوتبال است.اگر تیم استقلال 12 هفته از 18 هفته لیگ برتر، با احکام  انضباطی مواجه شده، به این معنا نیست که کمیته انضباطی ضد استقلال یا طرفدار پرسپولیس است کما اینکه در بسیاری از موارد احکام متوالی کمیته انضباطی علیه باشگاه پرسپولیس بود اما آن احکام هم دلیلی بر طرفداری از یک رنگ خاص نیست. کمیته انضباطی موظف است قانون را به طور یکسان درباره همه فوتبال اجرا کند و به هیچ رنگی تعلق خاطر ندارد و علیه هیچ رنگی نیست. اگر چه واکنش ها به آرای کمیته انضباطی هیچگاه مثبت نبوده است اما موظف به اجرای قانون و عدالت هستیم و صادقانه در این راه قدم بر می‌داریم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس