هدیه

مادر اهل فوعه سوریه در نامه‌ای که در اختتامیه جشنواره عمار خوانده شد، نوشت: از همه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران می‌خواهم که تلاش کنند تا چهره حقیقی مصائب مردم مظلوم را ارائه دهند.

به گزارش مشرق - در اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، با اهدای عروسکی از طرف اهالی شهر در محاصره فوعه سوریه از وحید فراهانی کارگردان مستند «با صبر زندگی» تقدیر ویژه به عمل آمد. نامه‌ای نیز همراه این هدیه از طرف یکی از اهالی شهر فوعه خطاب به کارگردان مستند و اهالی رسانه ارسال شده بود که متن آن به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

من «رجا بشار قیشانی» از اهالی فوعه تحت محاصره متولد ۱۹۸۶/۱۰/۲۰ مادر ۴ کودک به نامهای احمد، کریم، ریان و حمزه هستم؛ همسرم «احمد بیرقدار» همچنان در فوعه مظلوم در محاصره است و همچنان مسلحین اجازه رسیدن کمک‌ها به کودکان و بزرگسالان نمی‌دهند و مشکلات در آنجا غیرقابل توصیف است و از رسیدن شیر، پوشک، سوخت و … جلوگیری می‌کنند و ظلم بسیاری به اهالی کفریا و به خصوص فوعه می‌شود.

وقتی که از این دو شهر محاصره شده خارج شدیم سخت‌تر و قهرآمیزتر از محاصره بود و کودکان مصیبت‌های بزرگی دیدند از جمله در الراشدین که ۱۲۰ نفر قربانی شدند؛ آن لحظه صحنه خیلی تاسف برانگیزی بود؛ در آن زمان ۵ ماهه باردار بودم و بعد که به سمت راشدین حرکت کردیم و بعد از دیدن کشتار انسان‌های بی‌گناه و ربودن زنان و کودکان به مقصد رسیدیم و در همه این مسیر کارگردان و تصویربردار ایرانی با ما در اتوبوس‌ها بودند و لحظات سختی که در زمان انفجار شاهد بودیم را به تصویر کشیدند و بعد از گذشت ایامی، فیلم آن کارگردان ایرانی را دیدم و از اینکه فیلمساز ایرانی برای رساندن صدای مظلومان به گوش جهانیان تلاش کرده خوشحال شدم.

من از وحید فراهانی کارگردان به خاطر کار بزرگش که سعی کرد صدای مصائب اهالی مظلوم فوعه و کفریا که تحت ستم جبهه النصره و داعش بودند را به گوش جهان برساند تشکر می‌کنم و از همه خبرنگاران و روزنامه نگاران می‌خواهم که تلاش کنند تا چهره حقیقی مصائب مردم مظلوم را ارائه دهند همانگونه که خبرنگاران ایرانی و حزب الله اینگونه عمل کردند.

و از صمیم قلب می‌خواهم به این کارگردان بگویم که از تو بسیار سپاسگزارم و به تو یکی از اسباب بازی های پسرم حمزه را به عنوان هدیه تقدیم می‌کنم تا تعبیری باشد از قدردانی کامل ما؛ و شالی که خانم زهره یزدان پناه از سوی خبرنگاران ایرانی به من داد را پیش خود نگه می‌دارم تا یادی از حمزه باشد به امید آنکه فوعه و کفریا آزاد شود و همسرم را ببینم و زندگی را ادامه دهیم و سلام من را به تمامی کارگردانانی که در عمار مشارکت دارند برسانید.

و در پایان امیدوارم روزی شما را در فوعه و کفریا ببینم بعد از آنکه از دست جبهه النصره، داعش و تکفیری های جهان اسلام آزاد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس