ژست نوبخت در جمع خبرنگاران

سخنگوی دولت گفت: اعتراض در منظر دولت با توجه به حقوق شهروندی، یک حق شناخته شده‌ای است که شهروندان می‌توانند صدا و پیام خود را به مسئولان برسانند.

به گزارش مشرق، محمّدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز(سه‌شنبه 12 دی‌ماه) با اشاره به تفاوت اعتراض و اغتشاش اظهار داشت: ما در ارتباط با مسائل اخیر، دستورالعمل‌هایی داریم که بر اساس مبانی نظری دولت خواهد بود.

وی با بیان اینکه حقوق شهروندی و اصول امنیت ملّی دو موردی است که دولت مطابق آن عمل خواهد کرد اظهار داشت: اعتراض در منظر دولت با توجه به حقوق شهروندی، یک حق شناخته شده‌ای است که شهروندان می‌توانند صدا و پیام خود را به مسئولان برسانند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه نمونه‌هایی از اغتشاش را در روزهای اخیر مشاهده کردیم، اظهار داشت: مرز اعتراض و اغتشاش را قانون اساسی مشخص کرده است.

وی تصریح کرد: آنهایی هم که می‌خواهند با اغتشاش مبارزه کنند باید در چارچوب قانون عمل کنند.

سخنگوی دولت ادامه داد: چه آن مأمور نیروی انتظامی که در چارچوب وظیفه‌اش کشته می‌شود و چه آن کسی که آشوب می‌کند و کشته می‌شود وجه مشترکی دارند که ایرانی بودن است. بنابراین دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران به آسیب وارد شده به شهروندان متأثر و دردمند است.

نوبخت با اشاره به اظهار خوشحالی برخی مقامات خارجی از ناآرامی‌های اخیر کشورمان اظهار داشت: این خوشحالی‌ها به خاطر این است که ایران را دشمن خود می‌دانند.

وی ادامه داد: هم دشمنان خارجی و هم برخی گروهک‌هایی که داریم، از این مسائل شادمان هستند و آمادگی دارند که افراد بی‌گناه را ترور کنند و یک فتنه و آشوبی به راه بیاندازند.

نوبخت تصریح کرد: تردید ندارم مردم بصیر و نکته‌سنج ایران به همه نشان خواهند که حل مشکلات در سایه وحدت اتفاق می‌افتد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه تصمیم نداریم اشتغال سال آینده را  فقط به واحدهای کوچک و متوسط اختصاص دهیم، اظهار داشت: می‌خواهیم این تسهیلات را به سمت مسکن و نوسازی شهرها ببریم.

نوبخت ادامه داد: تمام محله‌های فرسوده کشور شناسایی شده و تصمیم داریم 100 هزار از این واحدها را برای مردم نوسازی کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: حاضریم فردا همه شما را به سازمان برنامه و بودجه ببریم و مسئول بودجه، یک‌میلیون و 33 هزار فرصت شغلی را برای شما توضیح دهد. دولت در این زمینه برنامه دارد.


نوبخت با بیان اینکه سال آینده 17 هزار تاکسی در تهران نوسازی و گاز سوز خواهد شد، تصریح کرد: آیا دولت نمی‌داند کارنامه مثبت او به رضایت مردم بستگی دارد، آیا ما می‌توانیم نسبت به نظر مردم بی‌تفاوت باشیم؟

وی ادامه داد: خودمان را مؤظف می‌دانیم رفاه برای مردم ایجاد کنیم. به هیچ وجه نسبت به مشکلات مردم بی‌توجه و ناآگاه نیستیم. از وجدان عمومی ایرانیان سؤال می‌کنم؛آیا وضعیت الان، با زمانی که دولت را تحویل گرفتیم فرق نمی‌کند؟

سخنگوی دولت با بیان اینکه تورم 40 درصد را به زیر 10 درصد و رشد اقتصادی را از منفی به مثبت و میزان بیکاری بالا را کاهش دادیم.

وی ادامه داد: الان در خانواده ایرانیان مشکلاتی ایجاد شده، ورود به این مسئله و اینکه این مسائل از کدام شهر ایجاد شده، سم است. امروز جز به وحدت ملّی ایرانیان نباید به چیز دیگری فکر کرد؛ قبول می‌کنیم که برخی کاستی ها وجود دارد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: دو نرخی کردن و سهمیه بندی بنزین صحت ندارد.

نوبخت در مورد سؤال از رییس جمهور در مجلس اظهار داشت: این پدیده جدیدی است در مجلس که سؤال راحت شده است؛ قبلاً اینطور نبود.

وی با بیان اینکه هیچ وقت به حریم شهروندان وارد نمی‌شویم، تصریح کرد: دولت زیرکانه همه چیز را در نظر دارد. از شما خواهش می‌کنم تلاش کنید این فضا را برطرف کنیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی در مورد استعفای آخوندی به دلیل نداشتن بودجه اظهار داشت: این موضوع اصلاً صحت ندارد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 13
 • محمد رضا شمس اژیه IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  31 9
  جناب اقای روحانی جان مادرت این نوبخت و از کابینت بیرونش کن با پوزخنداش وندونم کاری ایش کار دست همه میده
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  21 1
  مرگ بر بانک و مردم رباخوار
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  21 20
  وقتی امسال نوبخت سر کار باشند وضعیت اقتصادی بهبود نمی یابد.ما مرد اقتصاد می خوایم نه مرد باد هوا سخن
 • احدی IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  27 0
  بله حق مردمه ولی برآورده کردن مشکلات وظیفه دولته که همگی لالا شب بخیر نوبخت جون
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  21 0
  یک نفر به من به عنوان شهروند راه اعتراض قانونی رو نشون بده، به عنوان مثال من به گرانی اعتراض دارم به کجا باید مراجع کنم ؟ هر سری میگن هیچ درخواستی برای تجمع ارائه نشه، توی بیست سال گذشته یک تجمع با مجوز به من نشون بدید
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  15 0
  خدا وکیلی این عین ظلمه که سهم یه ایرانی از ثروتهای ملی ماهیانه 1 میلیون تومان باشه و سهم یه ایرانیه دیگه (مثلا فلان وزیر) ماهیانه چند .. تومان باشه.
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  8 0
  سخنگوی دولت هنوز نمیخاد بین مأمور نیروی انتظامی و کسی که آشوب می‌کند و کشته می‌شود تفاوت قائل شود . اینکه نوبخت وجه مشترک مامور نیروی انتظامی و آشوبگران را ایرانی بودن می داند ، جای تامل است؟!...
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  12 0
  دوپهلو حرف زدن این آقا در مورد آشوب و فتنه حرص آدم را در میاره
 • اسی IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  4 2
  زمان احمدی نزاد ایران بهشت بود الان جهنم
 • اسی IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  4 0
  انایی که اعتراض کردن ادم بدی نبودن دولت خواب بود
 • IR ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  1 0
  يَمْحَقُ اللَّهُ الرِّبا وَ يُرْبِي الصَّدَقاتِ وَ اللَّهُ لا يُحِبُّ کُلَّ کَفَّارٍ أَثيمٍ
 • ساسان IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  2 0
  از نظر این آقایان اعتراض حق همه است، به شرطی که خودشان موضوع اعتراض نباشند.
 • IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  3 0
  اقای ذخیره نظام شما لطفا حرف نزن . چون هر حرفی که تو میزنی باعث تشویش افکار عمومی مردم می شود زیرا از تو فقط دروغ شنیده اند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس