الهام علی اف

روزنامه «ینی مساوات» چاپ باکو همزمان با سفر وزیر خارجه ایران به باکو، مطلبی تحت عنوان «ایران از (جمهوری) آذربایجان چه می خواهد»، منتشر کرد.

سرویس جهان مشرق - روزنامه «ینی مساوات» چاپ باکو همزمان با سفر وزیر خارجه ایران به باکو، مطلبی تحت عنوان « ایران از (جمهوری) آذربایجان چه می خواهد»، منتشر کرد که به احتمال قوی با هدایت «شعبه اجتماعی – سیاسی » ریاست جمهوری آذربایجان تهیه و منتشر شده است تا به موازات چانه زنی دیپلماتیک در جریان سفر وزیر خارجه ایران به باکو، از چاشنی فشار رسانه ای نیز بهره برداری شود. دو محور اصلی تلاش باکو برای فشار رسانه ای در جریان سفر وزیر خارجه ایران به جمهوری آذربایجان، اعتراض به مصاحبه یکی از روزنامه های چاپ تهران با "وزیر خارجه جدایی طلبان قره باغ" و برگزاری همایشی علمی در موسسه ای خصوصی در تهران درباره تحولات ژئوپلتیک منطقه قفقاز و حضور محققان و سیاسیون ارمنی در آن همایش و همچنین اعتراض به مصاحبه «مشرق» با دو نفر از کارشناسان مسایل جمهوری آذربایجان درباره مناسبات باکو با رژیم صهیونیستی است. صرف نظر از محور نخست که احتمالا ذیربطانش در آن باره روشنگری خواهند کرد، «مشرق» درباره محور دوم مقاله «ینی مساوات»، ملاحظاتی را تذکر می دهد:

- این روزنامه چاپ باکو مطابق رویه معمول خود در تبلیغات منفی علیه ایران، جملات دروغین و تحریف شده ای را درباره «مشرق» و سابقه کارشناسانی که با مشرق درباره روابط باکو با رژیم صهیونیستی مصاحبه کرده بودند، منتشر کرده است که ارزش توضیح و پاسخ گویی ندارد.

- این روزنامه چاپ باکو از اینکه به تعبیر این روزنامه در مصاحبه مورد بحث ، روابط باکو با رژیم صهیونیستی «تفتیش» شده ، به شدت اظهار ناراحتی کرده است. در این باره ، باید گفت که روابط باکو با رژیم صهیونیستی و نفوذ سرطانی این رژیم در جمهوری آذربایجان نیازمند تحقیق و بررسی دقیق و به تعبیر «ینی مساوات»، نیازمند «تفتیش» است. زیرا، این روابط نامشروع و زیانبار نه تنها برای جمهوری آذربایجان و مردم مسلمان این کشور، بلکه برای جمهوری آذربایجان خطرناک است. نفوذ سرطان گونه رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان به حدی گسترش یافته است که این رژیم از جمهوری آذربایجان و نخجوان، پهپادهای جاسوسی را علیه ایران به پرواز درآورده، از آنجا به عنوان سکویی برای نقل و انتقال تروریست هایی که به دانشمندان هسته ای ایران سوء قصد کردند استفاده کرده، از آنجا برای هماهنگی تحریک قومگرایی و تجزیه طلبی علیه ایران استفاده می کند، تروریست های منافق را در آنجا مستقر کرده است. انتظار اینکه رسانه های ایران این رابطه خطرناک باکو با رژیم صهیونیستی را مطالعه ، بررسی و ارزیابی نکنند و به اطلاع مردم و مسئولان نرسانند، انتظاری عبث است. حتی به تعبیر «ینی مساوات» باید این رابطه را «تفتیش» کرد. زیرا، خود باکو و ابزارهای رسانه ای آن نیز به خوبی می دانند که رابطه باکو با رژیم صهیونیستی مجرمانه و نیازمند «تفتیش» است.

- در مقاله «ینی مساوات» آمده است که از نظر کارشناسان مصاحبه کننده با «مشرق»، «گویا تمامی بیماران جمهوری آذربایجان باید در ایران و مرکز پزشکی دخمه گونه ایران در باکو معالجه شوند»! این روزنامه برای توجیه همکاری باکو با رژیم صهیونیستی در تلاش برای تبلیغات منفی علیه نظام درمانی ایران که مورد اعتماد مردم جمهوری آذربایجان است، چنین ادعایی را مطرح می کند. نگرانی و ناراحتی رژیم صهیونیستی از هرگونه رابطه سازنده مردم جمهوری آذربایجان با ایران ، از جمله سفرهای درمانی این مردم به ایران، اظهر من الشمس است. اما، اعتراف ضمنی «ینی مساوات» ، یعنی ارگان رسانه ای غیررسمی «شعبه اجتماعی – سیاسی ریاست جمهوری آذربایجان» به ناراحتی باکو از مراجعه مردم جمهوری آذربایجان به مراکز درمانی ایران برای معاینه و معالجه، مایه تاسف است و خود نیز نشان می دهد که رژیم صهیونیستی تا چه حد در ریاست جمهوری آذربایجان و رسانه های باکو نفوذ سرطانی خود را گسترش داده است.

- در جملات دیگری از مقاله «ینی مساوات»، محدود بودن حجم تجارت جمهوری آذربایجان با ایران و گستردگی تجارت باکو با رژیم صهیونیستی و نیز گستردگی حجم خریدهای تسلیحاتی باکو از این رژیم توجیه شده و در تعریض و هجوگویی علیه سخنان کارشناسان مصاحبه کننده با مشرق آمده است : « گویی فقط باید با ایران تجارت شود و ( جمهوری) آذربایجان باید منتظر روزی باشد که نظامیان فارس سلاح هایی را که هنوز به خواب هم ندیده اند، تولید نمایند! » واقعیت این است که باکو و بوق های رسانه ای اش نمی توانند با هجو و لودگی ، از زیر بار مسئولیت ناشی از گشودن دست و دل بازانه درهای جمهوری آذربایجان به روی صهیونیست ها و تبدیل این جمهوری به حیاط خلوت رژیم جنایتکار صهیونیستی شانه خالی کنند. تبدیل جمهوری آذربایجان به منبع اصلی تامین نفت خام و بنزین مورد نیاز رژیم صهیونیستی که بخش اعظم آن به شکل بمب به روی سر مردم مسلمان ریخته می شود و نیز تبدیل جمهوری آذربایجان به انبار تسلیحات رژیم صهیونیستی که مشخص است این رژیم با تسلیحات انبار کرده در جمهوری آذربایجان در آینده چه جنایاتی را ممکن است مرتکب شود، جرمی در حد جرم ها و جنایات همین رژیم است که نیازمند «تفتیش» است.

- مقامات و رسانه‌های رژیم صهیونیستی بارها اذعان کرده‌اند که رابطه با جمهوری آذربایجان را برای ضربه زدن به ایران یا دستکم اجرای عملیات روانی ضدایرانی می‌خواهند. همین واقعیت که آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، هدایت‌کننده و هماهنگ کننده اصلی سیاست رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان است، بسیاری از توطئه ها را برملا می‌کند. هم اکنون لیبرمن نقش «حاکم نظامی» رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان را بازی می کند و در مصاحبه های اختصاصی اش با خبرگزاری رسمی آذرتاج و سایر رسانه های باکو، در حد رییس جمهوری آذربایجان و حتی بالاتر از وی ظاهر و معرفی می شود. قطعا دست اندرکاران رسانه ای جمهوری آذربایجان به خوبی می دانند که ادعاهای باکو مبنی بر داشتن سیاست خارجی مستقل و مانورها و زیگزاگ‌زدن‌های ظاهری و نمایشی باکو در برخی موضوعات بین المللی از جمله مساله اخیر قدس، به معنای بی تاثیر شدن نفوذ رژیم صهیونیستی در سیاست ها و اقدامات حکومت جمهوری آذربایجان نیست. به گونه ای که با هر اقدام نمایشی باکو برای تظاهر به استقلال عمل در موضع گیری در سیاست خارجی، افرادی مثل آریه گوت، رییس سازمان صهیونیستی «طرح های بین المللی برای جامعه» و آویگدور لیبرمن و سایر صهیونیست ها به سرعت با استفاده از رسانه های متعلق به همین دولت باکو، دروغین و نمایشی بودن و بی تاثیر بودن موضع گیری های لفظی باکو مبنی بر استقلال عمل در سیاست خارجی را برملا می کنند و تبدیل شدن جمهوری آذربایجان به حیاط خلوت رژیم صهیونیستی را جار می زنند. برای مشاهده تناقض های رفتاری و گفتاری باکو ، کافی است این روزها به مراسم ها و جشن هایی که باکو با همکاری صهیونیست ها و عوامل محلی آنها تحت عنوان «جشن های روز همبستگی آذربایجانی های دنیا» در نقاط مختلف و بخصوص در فلسطین اشغالی برگزار می کند، توجه شود. تمامی این ها نشان می دهد که جرم باکو در زمینه ارتباطات و همکاری های نامشروع و خطرناک با رژیم صهیونیستی را نه فقط « مشرق» بلکه تمامی رسانه ها و نهادهای مربوطه بطور جدی مطالعه ، بررسی، ارزیابی و به تعبیر « ینی مساوات» آن را «تفتیش» و نتیجه را برای اطلاع عموم اعلام کنند.

- مساله دیگری که در این باره مورد توجه واقع خواهد شد، نقش منفی مستقیمی است که «بنیاد حسین اف» ، سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در فضاسازی رسانه ای اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران با همکاری عوامل مرتبط با وی بازی کرده است. «بنیاد حسین اف» که در ماه های نخست مسئولیت خود در ایران خود را نماینده «بنیاد حیدرعلی اف» تصور و برای پیگیری سیاست های این بنیاد معلوم الحال در ایران تلاش می کرد، بعدها با مشاهده حساسیت رسانه ای به این نقش وی، بطور چراغ خاموش و با بهره گیری از سابقه اش در «ام.ت.ان.» یا «کا.گ.ب.» سابق بطور پنهان برای پیگیری تحریکات قوم گرایانه و سوق دادن برخی ها در ایران به آنچه باکو آن را «آذربایجانگرایی» می نامد تلاش کرد و حتی با برخی چهره های مشهور ورزشی و فوتبالی و غیرفوتبالی ایران نیز دیدار و برای به اصطلاح «آذربایجانگرایی» آنها سعی نمود که قطعا نباید از چشم نهادهای ذیربط دور مانده باشد. این نیز از نظرهای تیزبین دور نماند که بنیاد حسین اف با تظاهر به ایران دوستی و تلاش برای بهبود روابط کشورش با ایران، حتی توانست در جمع برخی از اصحاب رسانه ایران خود را به عنوان فردی مثبت جا بزند و اعتماد آنها را جلب و از رسانه های ایران بطور غیرمستقیم برای تبلیغات خاص باکو بهره ببرد. اما، «بنیاد حسین اف» در هفته های اخیر نشان داد که نخواهد توانست ماموریت اصلی خود را زیر نقاب پنهان کاری و حتی بعضی خودزنی ها و تظاهر به دوستداری فرهنگ و تمدن ایرانی مخفی کند. به نقشی که «بنیاد حسین اف» در فضاسازی رسانه ای اخیر علیه ایران هم زمان با سفر محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران به باکو ایفاء کرد، حتی در برخی از مقالات رسانه های باکو بطور ضمنی اذعان شد. تردیدی نیست که نهادهای ذیربط از این پس، راحت تر خواهند توانست ارتباطات مضری را که بنیاد حسین اف در ایران برقرار کرده و در چارچوب «پروژه نفوذ» به تدارک ستون پنجم باکو و در اصل ستون پنجم رژیم صهیونیستی در ایران مشغول است، خنثی کنند.

برچسب‌ها

نظرات

 • انتشار یافته: 59
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 96
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  ایران از جمهوری آذربایجان میخواهد که بیخیال رفقای نابابی مثل اسراییل شود
 • AE ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  لعنت بر اسرائیل و ارمنستان اشغالگر
  • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   اسرائیل رفیق شفیق ایلهام یزیدوف است؛ لعنت بر اسرائیل و دوستدارانش
  • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   لعنت برایلهام یزیدوف نوکر اسرائیل
  • US ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   لعنت بر ارمنستان؟؟؟معقول ترین همسایه ایی که ایران داره همین ارمنستانه.لعنت بر پان ترک های سگ زاده که چیزی جز شر برای کشور نداشتند.موندم نیروهای امینتی تا کی میخوان با سگ زاده های شیطان پرست (بوزقدی) مماشات کنن.مرگ یکبار شیون هم یکبار باید همه ی پان ترک ها رو به درک فرستاد.
  • US ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   در اغتشاشات اخیر و ارامش تبریز معلوم شد سگ زاده ها چه کسانی هستند
  • US ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   معقولترین؟ایا تو تعصب داری که ارمنستان با مساجد قره باغ چکار کرده؟ لاقل ازاده نیستی تعداد کشته های شیعه قره باغ و مسلمین و تخریب مساجد قره باغ بدست ارمنستان رو ببینی لااقل بیطرف باش
  • سید محمد مصطفوی IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   لعنت به همه دوستان اسرائیل ، حال چه آذربایجان باشه یا کشور دیگری؛ سگ ارمنستان می ارزه به سران خائن و بی هویت کشورآذربایجان.
  • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   41 4
   لعنت بر آسرائیل و مزدوران سگ صفت اسرائیل
  • AE ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   40 7
   لعنت بر اغتشاشگران
  • AE ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   24 42
   لعنت بر ارمنستان کثیف
  • AE ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   17 55
   معقولترین .؟؟؟یعنی از افغانستان که خویشاوندته معقولتره؟ متاسفم برات نمک نشناس
  • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
   9 4
   بوزگورد احمق! فرقی نداره افغان باشی یا ترک یا کرد یا فارس با عرب یا.....؛ اما خیلی فرق داره وقتی آدم نباشی(نژاد پرست باشی)!
 • US ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  81 33
  ایران از جمهوری جعلی آذربایجان میخواهد خاکش را ترک کند و به پشت سد برگردد.
 • US ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  45 54
  هر کی کنی و هر چه بگی این جماعت پان ترکیسم رفته تو خونش چاره ایی جز مقابله نیست.
  • US ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   72 38
   امثال تو یانکیها میخوان تو ایران جنگ قومیتی راه بندازند برو به ارباب کله هویجیت بگو ترک فارس کرد گیلک لر عرب در ایران برادر هستند
  • US ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   68 24
   احمق از فیلتر شکن استفاده میکنم ظاهرا توئه خنگ هم داری استفاده میکنی خنگ. در ضمن سعی نکن با فرافکنی کاری که عموزادهای سگ زادت انجام دادن توجیح کنی. خواست ملت ایران از نیروهای امنیتی شناسایی و بازجویی و محاکمه ی این افراد هست. پان ترک ها خط قرمز ما هستن.
 • فرهاد DE ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  38 16
  شاید اگر ابتکار بیشتری در ترفندهایمان بکار بریم بتوانیم ابتکار عمل را در دست بگیریم! البته ما هنوز عراق را تضمین نکردهایم ولی با لبخند خشک و خالی به جایی نمیرسیم. اذربایجان گواهی خوبی بر تِیُوری یا با ما هستی یا مقابل ما میباشد.
 • RU ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  با اتمام قراردادهای ننگین گلستان و ترکمنچای دلیلی نداره این بخش از ایران، مجددا بهش ملحق نشه. وقتی در گذشته بحرین جدا شد، نباید اجازه داد، آیندگان ما را به خیانت متهم کنند.
 • ترک اذری IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  مشرق آب بریز همون جا که میسوزه
  • IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   80 22
   فعلا از کامنتت مشخصه که تو سوختی !!!
  • US ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   آب رو باید ریخت اونجایی که سگ زاده های وهابی چون شماا نجسش کردید. انتظار ما از نیروهای امنتی شناسایی عوامل و معرفی به ملت هست. این بار اوله این جماعت سگ زاده نبوده.باید دندون خراب رو از ریشه کند.
  • US ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   36 24
   نجس امثال تو هستند مزدور بی مواجب امریکا و غرب و توله زاده های انان
  • سید محمد مصطفوی IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   58 17
   دادا پان ترک هستی؟ اگه هستی خودتو به ما آذری ها لطفا نچسبون باهمه احترام.
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  ایران میخواهد که جمهوری آذربایجان مث آدم رفتار کند آدم یعنی اینکه به جانورانی مثل اسرائیل کثیف دل نبندد.
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  77 25
  مصلحت گرایی در برابر خطر تجزیه طلبی پانکیسم در ایران واقعا جای سواله..خبر پان ترکیسم برای ایران از پان عربیسم و ناسیونالیسم به رهبری عربستان و مصر بیشتره......
 • US ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  88 35
  شعارهای وحشتناک و تکاندهنده بازی استقلال و تراکتور را که همه حتما شنیده اید؟ آقاجان اطلاع رسانی کن برادر! اینها دارند کارشان را در ایران پیش می برند و مسوولان هم در خواب زمستانی. پس کی میخواهید جلوی اینها محکم دربیایید؟ این تیم و طرفداران خائنش چرا مجازات نمیشوند؟
  • GB ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   44 56
   خب برادر شما اگه واقعا انسان آزاده ای هستی و بدون تعصب و نژاد پرستی حرف میزنی چرا وقتی تو آزادی ۶۰ هزار نفر توهین میکنن به یک قوم انوقت چرا شاکی نمیشی؟؟؟یا خون شما رنگین تره؟؟؟در ایران اعتراضات هم معلوم بود کجا پرچم ایرانو آتیش زدن و پرچم ایرانو کشیدن پایین! ایران سرزمینی است از اقوام مختلف نه سرزمین فارسها
  • سید محمد مصطفوی IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   60 27
   داداش گلم نگران نباش ؛ ما ایرانی ها خوراکمون سگ کشیه و استادشدیم تو این قضیه؛ زنده باد ایران متحد به کوری دشمنان خنگمون.
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  89 10
  مرگ بر یزیدف
 • DK ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  123 4
  مرگ بر اسراییل و حامیانش
  • FR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   41 10
   که مهمترین حامی و بهتره بگیم نوکر اسرائیل ، رژیم الهام یزیدوف است
 • DE ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  لعنت بر مسامحه کنندگان در برابر پانترکیسم فیلم دیدار استقلال تراکتور را ببینید چه شعارهایی میدن.چرا اینها ازادن؟چرا کسی خطرپانترکیسم را جدی نگرفته.چرا عده ای ازادانه شعار جدایی میدن؟؟؟؟؟
 • DE ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  تراکتور شده پاتوق تجزیه طلبان خوبه تراکتور تیم سپاهه؟؟؟
 • کیهان IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  70 26
  لعنت بر جمهوری آذربایجان قاتل
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  منافقین وخائنین به کشور ایران اسلامی و ... باطرد آزربایجان وحمایت های بی دلیل شان از کفتارهای ارمنستان که همین الان مساجد قره باغ را به طویله و خوک دونی تبدیل کردند باعث شدند آزربایجان به امریکا پناه ببره وبا توله سگش اسرائیل کنار بیاد .همانطور که ایران با روسیه وچین بی دین وبی همه چیز کنار اومده
  • FR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   60 25
   اولا آذربایجان درسته؛ کسانی که آذربایجان رو با حرف «ز» و بصورت جعلی می نویسند پانترک هستند پس درست بنویس! دوما اتفاقا بر خلاف جعلیاتی که نوشتی ایران با تمام قوا در کنار مردم قره باغ ایستاد و ازشون دفاع کرد اما رژیم خودفروخته حاکم بر باکو ترجیح داد به سمت صهیونیستها بره، سوما یک تار موی روسیه و چین شرف داره به کل هیکل اسرائیلو ومزدورانش (از جمله یزیدوف خائن) ، چهارما رابطه ما با چین و روسیه مثل بقیه کشورهاست، نه بیشتر و نه کمتر
 • امیر IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  8 25
  مشرق مثبت منفیا رو کنترل کن
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   45 15
   بزار نظراتی که در حمایت از ایران میدیم چاپ شه مثبت منفیش پیش کش. مرگ بر هر چی پان ترکه
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  40 15
  مرگ بر رژیم آپارتایدی اسرائیل کودک کش و مرگ بر خاندان یزیدف صهیونیست پرست
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  82 16
  کسانی که به ارمنستان حمله میکنن ، به یک سوال جواب بدن حکومت ارمنستان از زمان تشکیلش تا آلان بیشتر با ایران و شیعه دشمنی کرده یا رژیم آذربایجان !؟
  • AE ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   37 32
   لعنت بر رضا پالانی و طرفداران پانفارسش
  • FR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   72 27
   پانترک معتاد عملی! چیزی به نام پانفارس!!! نداریم! البته در واقعیت نداریم اما در ذهن کثیف و نژاد پرست و پلاسیده برخی فاشیستها همچین مزخرفاتی دیده شده!
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  37 10
  متاسفانه عده ای شدن توله اسرائیل و براش دم تکنون میدن و بعدش پاچه ایران رو میگیرن
  • AE ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   27 57
   آره به خدا عده ای هم شدند توله سگ کوروش و رضا پالانی
  • IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
   20 6
   حالا توله عردوغان و عاطاطورچ شدن مثلا افتخاره بوزگوردی؟
 • آذری IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  39 7
  یاشاشین ایران یاشین آذربایجان خاراولسون اسرائیل خاراولسون یزیدوف
  • AE ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   19 59
   خار اولسون ارمنستان اشغالگر
  • IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
   13 6
   بزرگترین اشغالگر ؛ ایلهام یزیدوف مزدور صهیونه که سرزمینهای شمال ارس رو اشغال کرده
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  34 16
  مرگ بر تجزیه طلب و تفکر تجزیه طلبی
 • محمد IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  35 7
  سلام.. امیدوارم مشرق دست ملت آذربایجان را بگیرد همه یک ایران داریم و از تفرقه باید دست بکشد.. پان آریایی ها پان افغانی ها(با تحریف وجعل درزمان پهلوی و بازماندگان. انها) درپی نابودی هویت ملت ایران هستند ما اذربایجانی ها ایران درطول تاریخ نشون داده ایم چون متعقدیم به دین و مولا علی و حسین مظهر آزادگی و ایثار است دوست ایران هستیم
  • IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   18 12
   رفتاری که پان ترک های تراکتوری انجام دادند هیچوقت از یاد مردم نخواهد رفت.این بار اول و دومشون نبود.
  • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
   18 5
   شما که دم از اصالت قوم و نژاد میزنی به جه حقی به افغانی ها توهین می کنی ؟؟؟ چون فکر میکنی فقیرن حق داری هر مزخرفی به ذهنت رسید بریزی بیرون؟؟؟
 • IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  62 23
  شما بگویید چطور میشود به کسانی که در قرن بیست ویکم به گرگ زادگی مغولی پانترکی وتاتار وکفتار صفتی خود میبالند اعتماد کرد؟؟؟
 • نیما IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  25 5
  عزیزان شما چرا داغ میکنید ایران کشوری از تمامی ملیتها وقومیتها با همه به احترام رفتار میشود چون همه انسان هستیم واز اینکه معدود ادمکهای که انسانیت را پشت سر گزاشته و دچار تشویش اذهان شده اند خدا به راه راست هدایت بفرماید
 • افشین IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  23 5
  ایران از آذربایجان میخواهد به حق اکثریت مردم که مسلمان هست احترام بگزارد
 • محسن IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
  12 5
  ايران بايستى صدرصد در برخورد و ارتباطات با اين كشورهاى دست چندمى وابسته و فتنه گر كه جز بدخواهى و چپاولگرى و خيانت چيز ديگرى براى ما ندارند تجديد نظر كند
 • SG ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
  1 0
  اقدامات تنش زایانه بنیاد حسین اف این حق را به ایران می دهد که وی را عنصر نامطلوب اعلام و اخراج کند
 • علی احمدی IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
  1 0
  ایران بایستی به حسن همجواری احترام بگذارد از نژاد پرستی دست بردارد به ملت ها احترام بگزارد از تعالیم اسلامی درس رافت یاد بگیرد و مملکت داری را براساس تعالیم ناسیونالیستی پیش نبرد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس